Sağ Olun Var Olun. İyi ki Varsınız CHP liler . . .

Sağ Olun Var Olun. İyi ki Varsınız CHP liler . . .

Güzün aydın Türkiye;

CHP Kurultayını tamamladı. Baktığınızda nereden nereye getirilmiş bir CHP var değil mi?

Atatürk’ün  ilk kez 1922 de adlandırdığı, 9 Eylül 1923 te kurduğu Halk Fırkasından, 1924 te Cumhuriyet Halk Fırkasına ardından 1935 te ki Cumhuriyet Halk Partisine uzanan serüven geçtiğimiz pazar günü YCHP ile sonuçlandırıldı.

Aslında, A-RMHC den YCHP ye uzanan serüven pazar günü itibarı ile son bulmuş oldu. ” son bulduruldu ”

YCHP ye kısa bir ara;

İsrail bu genetik mühendisliği konusunda öylesine başarılı ki, sadece gıdaların genetiği ile değil değişik ülkelerde siyasi partiler hatta derneklere uzanan bir yelpazenin genleriyle dahi oynamakta üzerine yok.

ABD ise işine geldiği gibi, amiyane tabirle kafasına göre nüfus etmek işine neresi geliyorsa oraya kadar nüfus edebilen bir yapı içinde istediği ülkede istediği kuruma hükmünü diretip o yapıyı içten içe kendi bağımlısı haline getiriyor.

Şimdi gelelim  CHP ve YCHP içindeki ” TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE” cilere;

Önce tam bağımsız CHP ile devamında YCHP yi tesis edebilin. Edebilin ki bu halkın sizlerin tam bağımsızlığınıza itimat etmesini sağlayın. Halk sizin tam bağımsız olduğunuza inanabilsin.

Siz bağımsızmısınız ki, Tam Bağımsız Türkiye Vaat ediyorsunuz? Önce siz bağımsız olmayı başarın, ardından Türkiye’nin bağımsızlığının başına ”tam” ekleyin.

Geneli de geçelim. Hadi lokal bakalım.

Tekirdağ’da siyasete, CHP ye mezhepçilik temelli siyaset ne zaman enjekte edilmeye başlandı? Bir düşünün.

Sağ siyasi partileri, dini siyasete alet etmekle sürekli suçlaya gelen sol siyasetçiler Tekirdağ’da ne zamandır il, ilçe kongreleri hatta gençlik kolları, kadın kolları seçimleri öncesi telefonla Anadolu kökenli, Alevi, Bektaşi partililer ne zamandır bizzat aranarak;” Biz Anadolu’dan geldik. Trakyalılar bu zamana kadar bizleri yok saydılar, kabullenmediler, yetkili makamlara getirmediler gibi, biz Alevi’ler Bektaşi’ler dışlandık parti içinde hiç yer alamadık, söz sahibi yapılmadık. Ama artık bizim zamanımız geldi. Artık susmayacağız. Gücümüzü birleştirmenin zamanıdır.” gibi hamasi sözlerle CHP içinde yaralar kaşınarak siyaset yapılır hale gelindi? Bunu da bir düşünün.

Tekirdağ’da solda CHP de siyaset yapan, yıllarını CHP ye adamış olanlar;

Tekirdağ’da bu yapılmıyor. Bu tespit gerçeği yansıtmıyor demeniz mümkün mü?  Türkiye siyaseti bir yana, yerele bakalım dedik ya, bakmaya da devam edelim;

İl başkanı, ilçe başkanı, belediye başkanı, seçilebilecek sırada vekil adaylıkları için CHP yi ne hallere getirdiniz buyurun görün. Kimin  eşeğinin türküsünü çığırdığınıza bir bakın. Kimin çığırtkanlığına soyunduğunuzun da farkına varın.

İşte ondan sonra TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE nutukları atın sağda solda.

Bu CHP mi Atatürk’ün kurduğu Halk Fırkası?

Bu CHP mi Trakya’da kale, Tekirdağ’da da o kalenin en güçlü burcu olacak?

Farkındamısınız? Sonun başlangıcını geçeli çok oldu. Sona yaklaşımın tam ortasındasınız.

Kılıçdaroğlu siyaseti çok iyi öğrendi.

Bu kurultayda,sağ gösterip solmuş gibi göstermekteki maheretini sergiledi. Adına anahtar liste diyerek yazdığı isimleri kulislerde budatarak size sol gösterdiği maheretini tam anlamıyla sağ taraftan yerleştirdi.

Demek ki, siyasetin sağı solu bağımsızı bağımlısı olmuyormuş. Adı CHP bile olsa işlem aynı, çark aynı, tezgah aynıymış.

Şimdi sakın ola ki hiç kimse beni Alevi Bektaşi düşmanı ilan etmeye, memleketçilik yapmakla suçlamaya falan yeltenmesin. İnançlarımızı ” Cem Eder” oturur bakarız hangimiz ne kadar neyiz diye.

Bu konuyu daha çok ele alıp, daha çok paylaşacağız.

Her şeye rağmen teşekkürler. Bu ülke, bu halk size çok şey borçlu olduğunun çok kısa zaman sonra farkına varacak. Türkiye’ye ne kadar büyük bir iyilik yaptığınızın sizler dahi farkında değilsiniz. farkında olsa aklınızı başınıza toplar, kendinizi gözden geçirirsiniz.

Tam Bağımsız Türkiye için en çok size ihtiyacımız var.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI