ALO 140 TERÖR İHBAR HATTI!  *     *     *     TRAKYA DİKKAT!

ALO 140 TERÖR İHBAR HATTI! * * * TRAKYA DİKKAT!

Adam kalkmış Anadolu bozkırında istediği gibi at oynatacağını zannediyor,  Ağzında çiğnediği tütünün zehirli posasını tükürdüğünde dahi beti benzi atan, endişelenecek, tedirgin olup, karşısında salta duracak adam görmeye alışmış ya CONİ! hala daha o kafada ve o bekleyişte... Bizde bir söz vardır CONİ!; GEÇTİ BORUN PAZARI. ...

TÜRKLER! 100 yıldır uyuttuğunuz KAN UYKUSUNDAN uyandılar!

Bundan böyle oynatarak ''erkeklik'' taslayıp, gem vurabildiğiniz o atlarınızı bundan böyle Anadolu bozkırlarında keyfinizce oynatamayacaksınız.

Sizin oyun aracı saydığınız at bizler için üç önemli unsurdan sadece bir tanesidir ve o üç şeye can emanet eder, candan aziz biliriz. At üstünde imparatorluklar kurup, devletler feth etmişiz.

Trakya toprakları Anadolu'dan ayrı değildir. Avrupaya saplanan hançerin sadece ucudur. 

Son zamanlarda CONİLER!,Trakya topraklarında son derece göze batmaya başladılar. Değişik kisfeler altında dere, tepe gezip sözde araştırmacı, yazar, sanatçı, bilim adamı, tarihçi gibi halkın arasında ilişkiler kuranından, yakın temasa yeltenenine kadar her türden yabancıyla karşılaşır olduk.

Sadece Amerikalı değil değişik milletlerden, değişik insanlar türemeye başladılar. Gözlerden kaçmıyor! 

BOARD ajanları, 1820 yılında Osmanlı topraklarına ayak basmışlardır. Plenky Fisk ve Levi Parson adındaki bu ilk ajanlar, uzun yıllar süresince tüm Osmanlı coğrafyasını gezmiş, Osmanlı tebaasının arasına karışmış, ülkenin ekonomik, dini ve coğrafi yapısını araştırmış, halkın psikolojik durumunu, tebaanın eğitim durumunu, kültürel ve sosyal yapısını tahlil eden raporlar hazırlamışlardır. (Ahi Evran Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü, Kemal Oğuz Çakır)

Yukarıdaki bu kısa bilgi notunda yer alan şekliyle,bu gün dahi 1820 lerdeki ilk adımın niyetinden farklı olmamakla birlikte daha etkin biçimde devam etmektedir.

Ne yapmak gerekli?

Uyanık olmak, açık gözlü olup adam sende demeden, iyi niyete gerek görmeden, özenmeden, ağzı açık ayran budalası gibi aldanmadan gerektiğinde ön yargılı düşünüp, davranmak ilk akla gelen önlem olmalı.

Elin Amerikalısı, Almanı, İngilizi, Fransızı hatta Finlandıyalısı neden memleketini, evini barkını, yuvasını bırakır da bizim buralara bilmem ne araştırmaya, bilmem neyimizi merak eder de gelir? hadi geldi diyelim neden yerleşir, neden bizimle sinsi sinsi irtibatlara geçer? ''Finlandiyalı'' örneğini gelişigüzel vermedim! Diyarbakır'da hendek olayları sırasında kaç Finlandiyalı tespit edildiğini, duysanız şaşar kalırsınız... 

...  Trakya'dan söz ediyoruz.  Son zamanlarda hele ki son 2 yıl içinde mantar gibi türeyen bir çok yabancı uyruklunun Trakya'da ve Tekirdağ başta olmak üzere Kırklareli, Edirne merkezli ilçe ve köylerinde sıklıkla rastlanması tesadüf olamaz. İş için, sanayi yatırımları amaçlarına rastlanmayan kişiler bunlar. Kimi seyyah kimi bir bahane ile geldiğini beyan eden hatta eşlerinin arasında Türk dahi olanlardan söz ediyoruz. 

UYARIYORUZ!

 “HATTI MÜDAFA YOKTUR. SATHI MÜDAFAA VARDIR. O SATIH BÜTÜN VATANDIR.''

Buna karşılık... Sözde medeniyetin çakalları BÜTÜN VATANA çullanmışlarken, KAN UYKUSUNDAN! uyanan Türk Milletinin bundan sonra gözü açık, algıları yerinde ve sorgulama kabiliyeti en üst seviyede olmak zorundadır.

Paranoyak bir toplum olmaktan söz etmiyoruz. Kuşkucu, gölgesinden korkan halk olmayı öğütlemiyoruz. Buna karşın bulunduğumuz coğrafyanın etkileri ve tarihi gerçeklerin ışığında Milli bilincimizin açık olmasının gereğinden söz ediyoruz.

Türk devleti bir uygulama başlattı. 

ALO 140 TERÖR İHBAR HATTI!

Yakın çevremizdeki olağan dışılıkları, yakınımızda yeni türüyen şüphe uyandıran, giz, sır içerecek türden davranışlar sergileyen simaları veya çevremizde benzer etkinliklerde bulunan ancaak inandırıcı gelmeyen kişi veya kişilerle ilgili duyarlılığımızı etkin kılacak kişileri... PARANOYADAN UZAK!, ABARTMAKSIZIN!,  bu hatta bildirmek VATANDAŞLIK GÖREVİDİR.

Tabi ki, başlarımızı ÇÖP ÇATAN PROGRAMLARINDAN, DİZİLERDEN, KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE YARIŞMALARINDAN kaldırabilir, milli meselelere olan duyarlılıklarımızı baltalayanlara karşı mücadelemizi de MİLLİ MÜCADELE sayıp, harakete geçirebilecek anlayışa erişebilirsek!

 

 İletişim: tarıkeski@tekirdagnethaber.com Tel:0282 260 1385 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor