İTİBAR SUİKASTININ İLK MERMİSİ NEDEN TEKİRDAĞ'DA SIKILDI? EŞKİNAT ETTİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SIVADI...

İTİBAR SUİKASTININ İLK MERMİSİ NEDEN TEKİRDAĞ'DA SIKILDI? EŞKİNAT ETTİ, GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SIVADI...

İtibara yönelik suikastlerin ilk mermisini neden Tekirdağ'da sıktırdılar?

 Türkiye Cumhuriyeti, halkın oylarıyla ve ilk kez DEMOKRATİK yolla seçilmiş CUMHURBAŞKANI'NA yönelik itibar suikastının ateşlendiği silahın tetiğine ''Tekirdağ'da'' dokunulması manidar değilde nedir?

2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Tekirdağ seçmeni, Recep Tayyip Erdoğan'a %38.22 oranında; EVET. TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN CUMHURBAŞKANI OLARAK SİZİ GÖRMEK İSTİYORUZ. demiştir... 

Şimdi sen CHP genel başkan yardımcısı  efendi! Tekirdağ'a geleceksin, meydanda hazırlanan platformun üzerinden avaz avaz haykırarak; ''RECEP TAYYİP ERDOĞAN ''FAŞİST VE DİKTATÖRDÜR'' diyerek Tekirdağ seçmeninin %38.22 sine hakaret edebilecek hakkı kendinde görecek kadar saygıdan ve siyasi ahlaktan uzak, halkın iradesine yönelik saygısızlığını dibe vurdurarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'na hakaret edeceksin...

Süleymanpaşa belediye başkanı zaat, kendi partisinin ilçe kongresinde ortaya çıkarak sarf ettiği sözlerden dolayı her türlü suçlamayı ve karşılığı olan cezayı peşinen kabul ettiğini söylemesinin ardından aynı biçimde sözler sarf edip yetmezcesine halkı ayaklanmaya davet edecek, sen genel başkan yardımcısı olarak kürsüden bu sözü ''şahlanışa davet'' biçiminde saptırarak topluma yansıtmaya tenezzül edecek kadar bilgisiz ve saygıdan nasibini almamışçasına dillendireceksin. Halkın gözüne baka baka yalan attın!

Yetmezcesine, o sözleri sarf eden belediye başkanı hakkında savcılık soruşturma başlatıp, kendisini ifadeye çağırdığında da, bunun talimatla yapıldığını, kasti işlem yapıldığını ve savcıların siyasi baskıların esiri olduğu manasında savcılara aba altından ayar çekme cüretinde ve densizliğinde bulunacaksın.

Bu densizlikler, bu saygısızlıklar, bu siyasi amaçlı itibar suikast girişimleri karşılıksız mı kalmalıydı? En azından siz ''sayın'' belediye başkanı ve onun partisinin genel başkan yardımcısı; Tekirdağ meydanında sizi dinleyenlerin arasında Recep Tayyip Erdoğan'a Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy vermiş olanları hiçe saydığınızı, yok saydığınızı asıl hakareti onlara yaptığınızı hiç mi akıllarınıza getiremediniz? 

Tabi getiremediniz değil, getirmediniz, getiremezsiniz; Size göre onlar ''göbeğini kaşıyan adamlar'' neredeyse 100 yıldır sizin zihniyetiniz zaten buydu ve siz halkı bu derece hakir göre göre işte geldiğiniiz acınası durum bundan ibaret. Halka rağmen, halkın özgür iradesine rağmen var olabilmenin, elitis, seçkinci yaşantınızın, keyfi hayat sürme maceranızın peşindesiniz. Dünde öyleydiniz, bu gün de  ve yarın yine aynı devam edeceksiniz. ..

SİZ BUNA MAHKUMSUNUZ!

Süleymanpaşa belediye başkanı; işin nereye varacağını ön gördü. başına gelecekleri sezinledi. işler iyiye gitmiyor, halkın beklentilerine cevap verilemiyor, belediyenin içi kurumsal olarak allak bullak hale getirilmiş, liyakat bir tarafa terk edilerek bürokratik suikastlere maruz kalan deneyimli, becerikli, tecrübeleriyle yıllarca görev yapan isimler birer birer pasifize edilerek sonun başlangıcı hazırlanmış ve olmadık hırslar uğruna , ahlaki erozyonlar ardı ardına yaşanmaya başlanmış, doğrudan temin denilen sisteme dayatılmış sırtlar semirmeye yönelmiş haldeyken derhal bir karşı atak yapılmalıydı ve pozisyon belirlenmeliydi. Kısacası değneğin uçları değil her ttarafı pisliğe bulaşmıştı.

İlçe konngresini fırsat bilen belediye başkanı derhal bunu lehte kullanmayı ihmal etmedi. 

O malum çıkışı yaparak; Herhangi bir inceleme, soruşturma veya yasal sürece karşılık bu davranışı ile kendince kalkan oluşturmaya yöneldi. Çok zekice!... Başına geleceklerden haberdar olduğunu zaten konuşmasının başında kendisi dile getiriyor.

Sonuç?

Süleymanpaşa belediye başkanı, KURŞUN ASKER! pozlarında. neredeyse vah vah acıyacağız kendisine.

Kurşun Asker! Savcının karşısında neden bas topa geri yaptın? Kongrede sarf ettiğin sözlerin adresini açıkça neden söyleme cesaretini göstermedin? 

Kendi partinin ilçe kongresinde kime FAŞİST DİKTATÖR dedin? Kendi genel başkanına mı yoksa büyük şehir belediye başkanına mı, yoksa her karşısına çıktığınızda sizi bir o duvara bir bu duvara vuran Milletvekilli Faik Öztrak'ı mı kastettin?

Konuşmanın bütününe bakıldığında hedi biz salağız. savcılar ''enayi'' okuyan, dinleyen herkes kör, sağır ve salak, anlayamadık, bilemedik, ön yargılıyız!... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kastetmemişsen kim bu faşist, diktatör? Ardından sözde sana destek için gelen genel başkan yardımcın avaz avaz aynı hakareti neden saydırdı ve buna neden mani olmadınız da bir de alkışladınız?

SUÇU, HAKARETİ ÖVEN, DESTEKLEYEN SUÇA, HAKARETE İŞTİRAK ETMİŞ DEMEKTİR.!

Vah, vah zavallı belediye başkanı! Durup dururken suçlandı, haksızlığa maruz kaldı. Üzerine oyunlar oynanıyor çok başarılı ve halkın sevgilisiyken iktidar tarafından sunni günemle yıpratılıp karalanmaya çalışılıyor. yaptığı hizmetleri sayfalar almıyor.  Halkın sevgilisiyken dedik ya çağrışım yaptı; Kimin sevgilisinin kolunda kelebek dövmesi var ve ilçenin nerelerine kelebek heykelli, heykelleri yaptırılmış bakmak lazım.

Değil %38.22, %1 dahi oy almış birisine hakaret edemezsiniz. O şehirde değil köy muhtarı seçilmiş birisine dahi bu hakareti yapamazsınız. Yapılmasına göz yumulamaz. İzin verilemez. Eden karşılığını alır ve almalıdır. 

Hele ki, bunu kendi paççasını sıyırma adına, soruşturmalardan ve incelemelerden yırtma adına planlayarak partililerinin reflekslerini, duyarlılıklarını bu çirkinliğe alet ediyorsa; O HER KİM OLURSA OLSUN, ONUN OYUNUNUN, TEZGAHININ SADECE BASİT PARÇASI, OYUNCAĞI OLURSUNUZ.

Daha önceki yazılarımda sıklıkla söz ettiğim konu; İTİBAR SUİKASTLERİ! başlayacak ve sıklaşacak demiştim.

Bu manada Tekirdağ'ın bu konuyla gündeme gelmesi çok can sıkıcı ve Tekirdağ'a kazandırmanın ötesinde kaybettiren tarafıyla üzücü.

Tekirdağ'a kazandırmak, Tekirdağ'ın kazanımları için o kadar az kişi uğraş veriyor ki, o kadar az sayıda isim Tekirdağ'ın bu gününe ve yarınlarına yönelik olumlu katkılar sunmaya çalışıyor ki hiç değilse bu az sayıdaki insanın emeklerini, gayretlerin ve şevklerini yok edecek, onların yüzlerini kara çıkartacak söylemlerden, eylemlerden sakınmak gerekiyor.

Bitmiş, kendi kendisini halkın nazarında yok etmiş, halk nezninde siyasi itibarıyla birlikte başka diğer yönleriylede alay konusu olacak düzeye inmiş, mahiyeti tarafından alaya alınır hale kendi kendisini taşımış, emrindekilerce arkasından işler çevrilmesine rağmen bunlardan bir haber duruma düşmüş, yalan yanlış işleri kendisine parlatarak sunanlara itibar eder haliyle zavallılaşmış, siyasi her atağı hüsranla sonuçlanmış, itibar yıkıntısındaki birisinin salt kendisini korumaya alma adına yaptığı ve uyguladığı basit planın figüranı olmanın ne anlamı var?... Bunu fark edemeyenler, bunu göremeyen temiz kalpliler, buna uyanamayan idealistler! BAŞINIZI BELAYA SOKACAK HER TÜRLÜ KATILIMDAN VE İŞTİRAKTEN UZAK DURMANIZI TAVSİYE EDİYORUM.

Bu vatan, millet, siyaset işi değil!... Bu, sizlerin iyi niyetlerinizi, hassasiyetlerinizi kullanmayı hedef almışkişi veya kişilerin paçayı kurtarma operasyonu.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor