İTİBAR SUİKASTININ TETİKÇİSİ NEDEN TEKİRDAĞ'DAN SEÇİLDİ.

İTİBAR SUİKASTININ TETİKÇİSİ NEDEN TEKİRDAĞ'DAN SEÇİLDİ.

TÜM EZBERLERİ BOZMAYA VE BİRDE BU TARAFINDAN BAKMAYA NE DERSİNİZ?

Başlıklı yazımın yayınlanmasından bugüne dek geçen sürede çok sayıda telefon ve mesaj aldım. 

Merak edenler, ilk kez böylesine bir teori okuduklarını söyleyenler, konunun diğer boyutlarını merak edenler... Hatta yurt dışından bu teorinin hangi perde arkası bilgilere dayandığını merak etmiş olanlar dahi  arayarak görüşme teklifinde bulunanlar oldu.

Haklılar. Böylesine bir teori her bakımdan ilgi çekici ve enteresan. Bunu ortaya atmaksa yine çeşitli yönleriyle cesaretten tutun da bilgi ve derin analizlere dayanan bir araştırma gerektiriyordu.

 Dünyanın egemen güçlerinin,  İsrail'i ve Siyonist güçleri elinde tutan, yöneten EŞKENAZ Yahudilerinden bir biçimde sıyrılmaya çalıştıklarını ve  yüzlerini SEFARAT Yahudilerine döndüğünü işlemiştik.

Yazıda, Eşkenazlar ! bu durumun farkına varmalarına rağmen tarihtede olduğu gibi diğer egemen güçlerin birleşmeleri karşısındaki çaresizliklerini kabullenmekten başka yapacak bir şeylerinin olmadığını özellikle belirtmiştik.

Tamamen sessiz, bütünüyle çaresiz elleri kolları bağlı başlarına geleceği, haklarındaki planın gerçekleşmesini bekleyecek değillerdi. Onlarda kenarından, köşesinden cılız bir kaç girişimde bulunacaklardı hiç şüphesiz. Hatta Eşkenazları! tilki örneği ile benzetme yaparak durumlarını açıklamıştık yine o yazımızda.

Öylede yapmaya çalışıyorlar.

Binbir planları mutlaka vardır. Bu planlardan bir tanesinin ilk adımını Tekirdağ'da attıklarını düşünmemek için neden aramaya gerek yok.

İtibar suikatı! toplum üzerindeki baskıyı ve algıyı yaratabilmek hatta sürekliliğini sağlayabilmek adına önemli hatta bu manada nükleer başlıklı silahlaar arasında yer alır.

Onlar adına, Tekirdağ '' nükleer silahın'' denenmesi için en uygun yerlerin başında geliyordu.  

Neden mi?

Bu soruyu soran veya merak eden bir kişi dahi çıkmaz ümit ederim!

Bombanın düğmesine, beklediğimiz yerde, beklenmedik biçimde ancak beklenen kişi tarafından basıldı. Ardından mı ne oldu, nelerin olması bekleniyordu?

Suikastın tetikçisi işini en iyi biçimde yaptı. Bir taşla iki kuş vurmak onunda işine geldiğnden bu göreve seve seve talip oldu. Hoş seve seve olmasa ne yazardı ki, görev emri eline tutuşturulmuş kaçarı yoktu. Ama bu bombanın düğmesine basmak onunda işine gelebilirdi ve o düşünceyle seve seve gönüllü oldu.

Tekirdağ, hassas, vatanına, bayrağına, örfüne, adetine, inançlarına son derece saygılı ve sonsuz bağlı insanların bir arada sorunsuz ve şerefli biçimde yaşam sürdürdükleri bir yerdir. Bu dereece mümtaz insanların doğulu, batılı, kuzeyli, güneyli ülkenin her yerinden Tekirdağ'a yerleşmiş herkesin bir arada dostane, iç içe yaşadıkları yerin bu itibar suikası için donatılmış silahın Tekirdağ'da patlatılmasının ardındaki gerçekleri ve nedenleri çok iyi analiz etmek gerekli.

Konuyu salt siyaset, siyaset üzerinden bir çıkış, kahramanlık, cesaret veya bu bombanın içeriğini oluşturan bileşimlerin tarif edildiği gibi baş kaldırı! olarak basitçe görme saflığına gerek yok.

Bombanın nerede imal edildiğine, nerede tasarlandığına ve amacına bakmak, çok iyi bakmak ve analiz etmek gerekiyor.

Bunları fark etmeden, anlamadan, analiz etmeden kısacası konunun nerelere dayandığını bilmeden ne alkışlamak ne de hamasetle karşı durmak yani sıradan onların bekklediği tepkilerle geçiştirmek çok ama çok basite almak olacaktır.

Türk toplumu üzerinden ortaya konulan, toplumun algıları sayesinde hassasiyetleri ile ateşlenmeye çalışılan bu türden girişimlere karşı uyanık olmak gerekli. Hamasetten uzak ve gerçekleri görerek, gerçekler üzerinden konulara çok ama çok DERİN! yaklaşmak kaçınılmaz gereklilik.

Karışık olan kafaları daha da karıştırmayalım.

Bu uzunlukta kısa kesilmeyecek kadar önemli bir konuyu işledik ve devamını getireceğiz.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor