Adam Mahkemeden Cezayı Yemiş, Şimdi Bana Martaval Okuyor . . .

Adam Mahkemeden Cezayı Yemiş, Şimdi Bana Martaval Okuyor . . .

Tekirdağ severler derneği kurulsa, başta belediyeler ve kamu kurumlarındaki üst düzey yöneticiler, derneğin kurucular listesinde yer alabilmek için yarışacaklar.

Tekirdağ’ın ne de çok seveni, ne de çok aşıklısı ve Tekirdağ’a hizmet için yanıp tutuşanı varmışta biz Tekirdağlıların haberimiz yokmuş.

Bir çoğunun Büyükşehir belediyesinin en üst makamlarında biriken bu Tekirdağ sevdalıları; Önceki anlı şanlı, üst düzey gelir getiren makamları, mevkileri terk ederek Tekirdağ’a hizmet aşkıyla yana tutuşa buraya koşmuşlar.

Bir kaçı hariç, hangisine sorsam, hatta sormadan lafı sözü dönüp dolaştırıp oraya getirerek; ben falanca yerde, kurumda, falanca makamı, şu kadar geliri teperek buraya hizmet için geldim. Arkasından da her ihtimale karşı eklenen söz kaçınılmaz, Kadir Albayrak beni özellikle, ısrarla buraya davet etti.

Bakın beyler,

Her biriniz değerli, konusunda uzman, gerçekten faydalı, vatan millet sevdalısı, iyi aile reisi, annane veya dedeler olabilirsiniz. Ki, hiç kuşkusuz da öylesiniz.

Ama, bizler de o kadar saf değiliz.

Geldiniz neredeyse gidiyorsunuz hala aynı edebiyatı bir tarafa bırakın. Bırakın bu Tekirdağ’a hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyorum, Kadir Albayrak’a kıyamıyorum edebiyatını

Bana ne, bize ne?

Hiç biriniz bulunmadık Hint kumaşı değilsiniz. Hele ki bir kaçınız entarilik basma kadar bile değilsiniz. ( istisnalar lütfen üzerinize alınmayın. Siz Emin adamsınz.)

Hakkınızda açılmış hala süren davası olanınız da var. Hakkında önceki görev yaptığınız kurumlarda yolsuzluk, görevi, memuriyeti, yetkiyi kötüye kullanmaktan hüküm giyip cezası ertelenen de var. İnsanlık hali, insanın başına her şey gelebilir.

Ama hizmet aşkıyla yanıp tutuştuğunuz Tekirdağlıları da, kıyamadığınız Kadir Albayar’ı da bu kadar hafife almayın.

Geçtiğimiz gün, üst düzey bir yetkili ile konuşuyoruz. Kendisiyle önceden de tanışırız.

Laf söz döndü dolaştı yine aynı noktaya geldi;

ben falanca yerdeki görevi, makamı ve maaşı bırakıp sırf kadir Albayrak’ın ısrarı ve dayatmasıyla kendisini kıramayarak buraya geldim. Yoksa asla gelmezdim. Kadir Albayrak beni getirdi. Hatta uzun süre görev almadan bekledim ve burası uygundu epey bir zaman sonra burada göreve başladım.

Ne güzel.

Arkadaş epey bir süre işe yaramadan, hiç bir iş yapmadan oturmuş. Sonra Kadir ağabeyi kendisine uygun bir pozisyonda iş ayarlamış.

Tamam her şey iyi güzel de güzel olmasına;

Büyük ısrarlarına dayanamadığın, mevkini, buradan çok daha fazla maaşla görev yaptığın yeri terk ettirerek seni buraya getiren Kadir ağabeyinin, senin yıllar öncesinde yetkili, etkili olduğun bir görevdeyken, birlikte bazı kişilerle birlikte yetkinizi, etkinizi kötüye kullanarak çıkar elde etmekten yargılanıp ceza aldığınızdan, memuriyetten 3 ay süreyle el çektirildiğinizden, dönemin iyi sayılabilecek miktarda para cezasıyla cezalandırıldığınızdan haberi varmıydı?

Kadir ağabeyinin bundan haberi olduğunu kesinlikle zannetmiyorum. Şayet bile bile seni buraya getirmiş, hatta büyük ısrarlarla seni buraya getirmişse ki asla böyle bir şeye inanmam söz konusu olamaz, o zaman ben senin değil ama benim Kadir ağabeyimi sorgularım.

Bir tek pirinç tanesi de, bir çuval pirinçte aynıdır. Hangisini habersiz alırsan al veya elindeki yetkiyi, etkiyi çıkarın için kullanmış sonunda da yargılanıp mahkum olmuşsan, o gün öyleydi ama bu gün böyle diyemezsin.

Allah kuru iftiradan korusun ve kollasın.

Sözün özü;

Gelmişsiniz, görevinizi yapın. Yapanlardan da bizler zaten razıyız.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor