TRUVA ATINDAN DEVŞİRME NUH'UN GEMİSİNİN ASLINDA PEYNİR GEMİSİ OLDUĞUNU ANLAMAK ZOR DEĞİL...

TRUVA ATINDAN DEVŞİRME NUH'UN GEMİSİNİN ASLINDA PEYNİR GEMİSİ OLDUĞUNU ANLAMAK ZOR DEĞİL...

TRUVA ATINDAN devşirilme NUHUN GEMİSİ olarak yola çıkan, şimdilerde PEYNİR GEMİSİNE dönen ''İYİ PARTİ'' yapışan adıyla ''YENİ PARTİ''...

Hangisine benzetirseniz benzetin havada kalan, boşlukta süzülen BALONDAN farkı olmadığını göreceksiniz. 

Neden TRUVA ATI, neden NUHUN GEMİSİ ve neden PEYNİR GEMİSİ ...

Önce MHP içindeki estirilmeye başlanılan o rüzgarlı günlere gitmek gerek. Olmadı, tutmadı zaten tutmayacağı belliydi. O dönemde MHP içinde bir rüzgar esmesi gerekliydi ve estirildi. Bahçeli, o rüzgarı kasıtgayla darmadağın ederken TRUVA ATININ içinden hiç kimse burnunu uzatıp '' biz sizden ülkücülüğü daha iyi yaparız'' diyemedi, demeye yüreği yetmedi. Klasik parti içi ve geleneksel siyasi ağızlardan gelen çıkışların dışında hiç bir şey olmadı.

NUHUN GEMİSİ ne alaka... Yetişenin bindiği, siyasette kopması muhtemel kıyametten kurtulup, kendi siyasi mecrahlarında yer bulamamış veya daha iyi yer bulma hevesindekilerden tutun tabandan tavana BENCİ bir çok isme rastlanması mümkün bir yapı göze çarpıyor. 

En önemli evre;  Neden PEYNİR GEMİSİ?... Ekonomi, dış politika, eğitim politikaları, sosyal politikalar üzerine söylemler veya projeleri, gibi gibi bir çok şeyin yer aldığı, bulunsun gereği haricinde ele avuca gelen veya bunları mantıklı, bilimsel gerçeklikleriyle birlikte kaynaklarını gösterir biçimde ortaya konan hiç bir şeyin olmadığı dosya kağıdı programından öteye gitmeyen sözde parti programı...  YERSEN !

Sosyolojik gerçekliği ve gerekliliği olmayan, ego tatmini için bir araya gelinmiş halin dışında göze batan, halka umut sunan veya ortaya ciddi bir kalkınma veya istikrar programı bulunmanın ötesinde her şeyden 100 er gram olan bir yapı.

Dün bir bu gün bir buçuk... Hizipçilik  mikrobu bünyeye bu kadar kısa zamanda nasıl nüfuz etti?

Yoksa bu HİZİP MİKROBU gelen bazılarının bünyelerinde birlikte mi bu yapıya taşındı? Bence (B) şıkkı.

2019'da Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sistemi ile birlikte siyasi partilerin Türk siyasetindeki yeri, konumu ve önemi ile birlikte işlevini tarif etmek çok önemli. 

Bilinen siyasi işleyişin çok dışında, farklı bir sistemle karşı karşıyaysak, partilerin siyaset üzerindeki veya genel işleyişteki konumları önem sıralamasında boyut değiştirecekse, bu  YENİ PARTİ gereği neden?

BALON kısmına mı takıldınız?... Barajı şimdiden aştığı yönünde veya daha da ileri giderek yüzde üzerinden 15 lerde, 17lerde bile olduğu algısı ile toplum mühendisliğinin kusursuz eseri haline getirilmeye çalışılması neden hiç kimseye enteresan veya bu işte bir iş var ! algısı yaratmıyor da baştan kabullenmişliğe bürünüyor TÜRK HALKI!

Türk halkının hiç bir şeye büründüğü falan yok ! Yaratılmak istenilen hava yani BALON kısmı da zaten bu.

Amerikan aklıyla devenin yularını TÜRK HALKININ ELİNE TUTUŞTURMA çabasından öte bir şey değil.  Deve de onlardan, hendeği kazmakta... ONLARIN DEVESİNİ ONLARIN HENDEĞİNDEN ATLATMA GÖREVİ TÜRK HALKININ İŞİ !

Alıştıkları düzen gereği plan yapıp uygulamaya devam ediyorlar. ''YENİ, YENİ'' plan peşindeler.

Şimdiki ''YENİ'' planları da bu!...  Aslında BALON olduğunu çok iyi bildikleri,TRUVA ATINDAN devşirme NUHUN GEMİSİ ile yola çıktılar kısa zamanda PEYNİR GEMİSİNE dönüştü. 

Bu sefer kazın ayağının öyle olmadığını anlamaları çok sürmeyecek. 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI