Haldun Güler Adında Bir Cevheriniz Var. Adam Eksiltenler Farkındamısınız ?

Haldun Güler Adında Bir Cevheriniz Var. Adam Eksiltenler Farkındamısınız ?

Futbolda adam eksiltmek diye bir tabir vardır.

Genelde orta saha oyuncularında aranan bir kaç vasıftan biriside adam eksilte bilme becerisidir. Atağa kalkmış takımın orta saha oyuncusu toplu veya topsuz alanda yapacağı bir kaç hareket sayesinde rakipten bir veya bir kaç oyuncuyu etkili alanın dışında bırakır ve rakibi eksiltmiş olur. En kısa ve anlaşılır biçimiyle adam eksiltmek budur.

Futbolda bu artı meziyettir.

Ancak görüyoruz ki yerel yönetimlerde yöneticiler, başkanlar bu meziyeti tam tersine kullanıyorlar.

Rakip yerine kendi kadrolarında, kendi takım arkadaşlarını eksiltme konusunda çok başarılılar. Şahsi egoları ya da etraflarında çok bilmişler sayesinde kendilerine, yönettikleri kuruma veya daha önemlisi kendilerinden hizmet adına beklenti içinde bulunan halk adına değil, şahsi egolarının esiri olarak işe yarayacak adamları birer birer eksiltiyorlar.

Gerekli ve işe yarayacak adamları eksiltirken öyle komik gerekçeler sürüyorlar ki ortaya, komik oluyorlar.

En belirgin örnek;

Süleymanpaşa Belediyesinde ilk günden bu güne dek göze çarpan bu yöndeki uygulama. Hatta uygulamalar.

Ellerinde öyle bir isim var ki, konumu ( ? ) EKSİLTİLENLERDEN!

Haldun Güler’den söz ediyorum.

Ne zamandır bu konuyu yazmak istememe rağmen kısmet bu güneymiş.

Haldun Güler geçmiş dönemde alt yapı konusunda hiç kimsenin inkar edemeyeceği düzeyde başarılı çalışmalar ve planlamalar ortaya koymuş bir isim. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa’nın her kenar köşesini, planlamasını, uygulama biçimlerini ve yatırım öncelikleri ile birlikte  çok yönlü bir bilen olarak görev yaptı.

Şimdi hala daha Süleymanpaşa Belediyesi bünyesinde.

Süleymanpaşa Belediyesinin bu bilgide, bu yetenekte ve bu derece kapsamlı donanımlara sahip bir adama ihtiyacı yok diyelim. Eldekiler tevdi edilen görevleri kör topal götürüyorlar. Bu adam size bol geliyor. Anlaşıldı ki sizde Haldun Güler’e verilecek onun çapı derecesinde önem arz edecek bir görev sahası bulunmuyor.

İyi, güzel;

O zaman Büyükşehir Belediyesi nerelerde?

Büyükşehir yeni bir şirket daha kurmalı bence. Yönetici devşirilir, dışarıdan yönetici aranır bulunur Tekirdağ’da eğitilip donatılır, ” kazandırılır ” ve kazanılır sonra da gerekli diğer yerlere sevk edilir. Arada komisyon alınarak yol su gibi alanlarda katkı sağlanmış olunur.

Nasılsa Tekirdağ’a hizmet aşkıyla tası tarağı toplayıp Tekirdağ yollarına düşmüş ya da kadir ağabeylerinin ısrarlarına dayanamayıp buradan kazandıklarının misli maaşları tepip buraya gelmiş olan Kadir Albayrak sevdalılarından geçilmiyo ortalık.

Elinizde Haldun Güler gibi bir isim varken neden oradan buradan insanlara yalvara yakara muhtaç oluyorsunuz ki anlamak mümkün değil. Adam kadir Albayrak yalvarırcasına ısrar etmese düzenimi bozup gelmezdim diyor. Ama elinizde Haldun Güler gibi 5 yıl süreyle Tekirdağ’ın alt yapısını planlamış, uygulamış  başarılı bir isim varken devşirmelerle Tekirdağlı yaratıp Tekirdağ’a hizmet getirme hayalciliği garip geliyor.

Kaldı ki bazı isimler var Haldun Güler’in yetiştirip iş öğrettikleri. Şimdi onlarla iş üretmeye çalışılıyor.

Sakın hiç kimse kalkıpHaldun Güler hakkında yargıda süren bir dava var kolaycılığına sığınılmasın. Bende o zaman, genel müdür makamına getirilen ve hala o görevde bulunan ( demesine göre; Kadir ağabeyinn ısrarlarına dayanamayıp gelmiş) hakkında kesinleşmiş, karara bağlanmış yargı kararı olan; Tekirdağ Belediyesindeki etkili yetkili nüfuslarını kullanarak bazı işlere giriştiklerine yönelik haklarında ertelenmiş ama hüküm verilmiş kararı ortaya koyarım. Kimse bahanesini çirkinlikle süslemesin.

İşte hal böyleyken, bu yazının ardından Haldun Güler bu yazımı okursa onunla edeceğimiz kavgayı göze alarak ben üzerime düşeni yapıyorum.

Benim umurumda olan Haldun Güler’de değil. Tekirdağ benim umurumda olan. Bildiğimiz bu, ya bilemediklerimiz daha niceleri vardır.

Aylardır görüşemediğimiz, konuşmadığımız neredeyse 40 yılı geride bıraktığımız arkadaşımla kesin bu yazı yüzünden kapışacağız. Ama olsun Ben doğru bildiğimi yazıp söyleyeyim de varalım biz Haldun’la kapışalım.

Ayhan’ı unutmadım. Bizim Arnavutun yaşadıkları ona yapılan tüm haksızlıkları da buradan paylaşacam. Ayhan, sakın alınma sıra sende.

Bakalım, Hasan Efendili olmak nasılmış !


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor