Şeker kamışı gören eşekler...

Şeker kamışı gören eşekler...

Kirli sepetinden siyaset  üretmeme niyetinde olanlara hatırlatmalar yapmakta fayda var.

Bu hatırlatmaları sorularla başlatalım.

En son, NATO'da yapılan içinize siniyoru mu? 

Sizi AB ye almayacağızı açıkça söyleyemeyenlerin nasıl bir taktik güttüklerini göremiyormusunuz?

Bıktırma, yıldırma stratejisini en derine saplamaya çalışıyorlar. Niyetleri; Alın AB nizi de, NATO nuzu da başınıza çalın... Daha da AB,kapısına gelmiyoruz, NATO'dan da çıkıyoruz. dedirtmeye çalışıyorlar.

İsmet Paşa; Yeni bir dünya kurulur, Türkiye'de orada yerini alır. dediğinde o zamankiler ve bu sözü şimdi dahi duyup, oluyup idrak edenler sizler ve bizler Paşanın bu sözünü avuçlarımız patlayana kadar alkışlamadılar mı, alkışlamıyormuyuz?

Şimdi bunu aynı ruhla ve aynı duyguyla farklı biçimde her gün söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olunca sorun, sıkıntı nerede?

O zaman, bu söz için bir kere söylemek yeterliyken aradan geçen zaman içinde bunu her gün söylemek gerektiği noktasına gelmekten başka fark yok. 

İsmet Paşa bir kere söyledi, ABD tezgahı ile iktidardan düşürüldüğünden bu güne dek partisi iktidar yüzü göremiyor! 

15 Temmuz'dan, sonrasından, hatta bu gün dahi; şeker kamışı görmüş eşekler gibi umut bekleyenler; 

FETULLAH!ın donunu koklayan, ayakkabısından su içen, yediği artıkları yiyen ruh hastalarının diktası altında siyaset mi yapabilecektiniz, yazı mı yazabilecektiniz, sanat mı icra edebilecektiniz, kitap mı okuyabilecektiniz, şimdi yapabildiğiniz! gibi ağıza alınmayacak hakaretlerinizi mi sıralayabilecektiniz? 

İsmet Paşa'dan buraya neden atladım?

O iradeyi bir kere dahi ''siyasi hayatında'' ortaya koyabilmiş olan, İsmet Paşa'nın ruhu şaad olsun. İktidarı uğruna bu sözü edebildi. İsmet Paşa bu, strateji dehası, başına geleceği bilmez mi, tabi bilir ama buna rağmen o çıkışı yapmaktan çekinmedi. ABD tezgahı ile siyaseten ipi çekildi.

15 Temmuz neydi? Bu sefer çok daha başka bir şey... Kurulacak yeni dünyada Türkiye'nin yerini alamaması için, bölünmesi, parçalanması, işgal edilmesi için tezgahlanan tuzaktı.

Çok basit bir gerçek var.

Türk tarihi bu gerçekliğe verilebilecek yüzlerce örnekle dolu.

Çok geriye gitmeden; Fatih Sultan Mehmet'ten, Abdülhamit Han'aGazi Mustafa Kemal Atatürk'e,  Menderes ve Özal'a kadar 

Amerika ve emperyalist Batı! kimi sevmiyorlarsa, hangi siyasi liderden kurtulmak istiyorlarsa, hangi siyasi figürü bir an önce ve bir biçimde alaşağı etmek için yanıp tutuşuyorlarsa; Kayıtsız şartsız onun safında, onun ardında, hatta ona siper olmak için onun önünde olmak gerekiyor. Bu kadar basit!

Bu gün ...

PKK eş güdümlü PYD terör örgütü için; PYD topraklarını koruyan örgüttür diyen, 15 Temmuz kontrollü darbedir diyebilen, 15 Temmuz'dan siyasi rant (sinekten yağ) çıkartmaya tenezzül eden, partili, Milletvekillerinin terörist cenazelerinde boy göstermelierine ses çıkartamayan, sınırlarımızın 100 metre ötesinde konuşlanan terör tehtidine rağmen Suriye'de ne işiniz var diye soran, seçim üzstüne seçim kaybeden ama her defasında hedefini açıklayıp tutmazsa istifa ede(ceğim) vaadinden başka hiç bir vaadi olamayan, bir Almanya'nın bir ABD nin tezgahınamı oturmalıyım kararsızlığında bocalayan, partisinin içinde milli damarları yüksek isimleri birer ikişer partisinden ve siyasetten aforoz eden ... ''siyasetçinin'' aklınıza gelmediğinden eminim.

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI