KADİR ALBAYRAK OLMAK ZOR DEĞİL, ÇOK ZOR...

KADİR ALBAYRAK OLMAK ZOR DEĞİL, ÇOK ZOR...

Düşman uzaktan hedefi şaşırabilir, ıskalayabilir, ''DOST'' seni hedefe koymuşsa o kadar yakından ıskalamaz, hedefi şaşırmaz. Hele bir de güvenmişsen, ''DOSTUNA'' sırtını dayamış veya sırtını dönmüşsen şansın hiç kalmamış demektir.

Başka yönüyle, şayet sen onlara ''DOSTLARIMSINIZ'' diyerek aslında ''DOSTUN'' olmadıklarını bile bile idare ediyorsan yine sıkıntı var demektir... Her an  yıpratıcı''darbenin'' nereden kimden geleceği endişesiyle yaşamak çok zor olsa gerek.

Burada sosyolojik yönden ahkam kesmiyorum. 

Takip edenler, tahminle, el yordamı ve duyumlara itibar ederek yazmadığımı, paylaşmadığımı bilirler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın içinde yaşadığını tahmin! ettiğim durumu yansıtıyorum.

Hiç kolay değil. 

Kolay olmayan ne? ... KADİR ALBAYRAK OLMAK! Hatta ''O'' değil, onun yerinde olmak dahi kolay değil. 23 Nisan günü 10 dakikalığına seremoni için koltuğuna oturmak bile kolay değil. Ancak ben başka bir şeyi vurguluyorum. KADİR ALBAYRAK OLMAK ZOR DİYORUM!

Şahsiyetini ve karakterini uzun uzun anlatmaya gerek yok. Bir kaç cümle ile de anlatılmaya müsaitken satırlarca yazarak dahi anlatılmaya müsait ve layık bir kişilkten söz etmek zor değil.

Tahminimce;

İçerden dışardan OPERASYONA  UĞRUYOR! ... Kadir Albayrak'ın kendisi bunun farkında mı? Kesinlikle farkında.

Daha önce farklı zamanlarda bu konuyu yazmış ve dikkat çekmiştim. 

İşi bilmeyenlerin, iş bilmezliklerini kullanan farklı bir kesim olduğuna dikkat çekerek iyi niyetli ancak iş bilmezlikleri nedeniyle, işi bilenlerin tezgahında öğütülüyorlar demiştim.

Başka bir kesim var ki, emirleri, direktifleri ve talimatları çok daha uzaklardan belkide yukarlardan alıyorlar. Bunlara işi bilenler tayfası diyelim. İşi bilenler tayfası, sürmeyi adaamın gözünden çekerler farkına varmaz. Bunlar fare gibiler, kemirdikleri yeri üfleyerek acıyı hissetmenizi önlüyorlar.

Olacak şey mi?... Kadir Albayrak'ın destek vermediği listede ''onun danışmanının eşi veya kızı ama yönetici ama delege olarak yer alacak'' siyasette böyle bir şey olamaz. Kim çıkıp ''parti içi demokrasiden'' dem vurmaya kalkarsa onun alnını karışlarım. Yok böyle demokrasi falan! Bu parti içi demokrasi, özgür irade gibi hamasi süslü püslü lakırdılarla izah edilecek saçmalık olamaz. Bunun adı açıktan açığa adamı ''YALOVA KAYMAKAMI'' yerine koymaktır. Buyur, içten operasyonun iş bilmezlikten kaynaklanan tarifi...

Genel Başkanın geldiği gün kapalı salonda yapılan konuşmayı Kadir Albayrak yapar. BİTTİ!  Albayrak dışında konuşma yapacakları her kim hazırlamışsa, her kim buna karar vermişse,. bunu program diye önüme getirenden istifasını araba devrilmeden en geç 5 dakika sonra masamda isterim.  İçerideki operasyonlara bir örnek daha!

İşi bilenler tayfası...

Bunlar oldukça tehlikeliler. İşi biliyorlar. Operasyonun bir ayağını kendileri diğer ayağını ise aptalların ortaya koyduklarıyla yürütüyorlar. Oldukça deneyimliler. Bunlar KAŞAR olmuşlar!

Ayrı ayrı gurupçuklar. Bazıları genel merkeze, bazıları BİRADERLERİNE danışarak haraket ediyorlar. 

Ne yaman çelişki değil mi?

Bu sarmalın içinde Kadir Albayrak'ı eleştirmek, yermek hatta suçlamak en kolay olanı.

Başında da belirttiğimiz gibi; Düşman bilinen uzaktan hedefi ıskalayabilir, şaşırabilir ancak ''DOST'' bilinen o mesafeden asla ıskalamaz.

İşi bilenlerden söz ediyorduk...  Bu işi bilenlerin bazıları şimdiden kolları sıvamışlar. 2019'da Büyükşehir adaylığı için çırpınıyorlar. Bu arada işi biliyorlar dememdeki neden; işin KAŞARLIĞINI bildiklerini kastetmek amacıyla kullanılmıştır. sakın yanlış anlaşılmasın. Parti falan, siyaset umurlarında değil. Particiliği, partinin cefakarlarının sırtına yüklemişler ona öpücük buna gülücük sertçe el sıkmalar, sırt sıvazlamalar kocaman kocaman lakırdılar hamasi sözler falanla işi götürmeye çalışıyorlar. 

Aralarından bazıları ise, kendilerine sanal rakipler yaratarak olmadık olmadık asılsız dedikodulara bel bağlayıp partiyi mahkeme kapılarına taşımaktan, partilileri ile mübaşirlerin salona davet naralarıyla karşılaşmaktan çekinmeyerek KAŞARLIK peşindeler. Yerse! ''hadi gel, kökünden kopartmaya yelten''

Bu işi bilen tayfasının Kadir Albayrak'ın yakınına yerleştirdikleri var. Kısacası TRUVA ATINI içeri bir şekilde sokmayı başarmışlar. Onları ve onların herzelerini kısa süre sonra kamuoyu ile paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz.

KADİR ALBAYRAK OLMAK ZOR. derken,  tüm bu işlerin ortasında, arasında, kumpasında TEKİRDAĞ'A HİZMET, TEKİRDAĞ'IN GELECEĞİNE KATKI SUNMA ADINA GECE GÜNDÜZ DİDİNMEK ... 

Kadir Albayrak diyerek başlık atmak, yazmak kolay... Kadir Albayrak ''HAKKINDA'' (!) yazmak zor. Hakkında ibaresi olumsuzluktan öte, eleştiriden öte yolsuzluk, rüşvet, karakter zaafiyeti gibi algılandığından dem vurarak özellikle belirtmek istedim.

Basındaki arkadaşlarımızın eleştirileri, lehte veya alehte ortaya koydukları görüşleri, yansıttıkları gözlemleri hiç birisi şahsi ve kindarca olmadığı gibi özünde teşvik ve uyarılardan ibaret.  Sonuç olarak aynı gemide aynı menzile dümen kırmışız. KAMU ADINA GÖREV YAPIYORUZ.  Kadir,  abimizin basındaki arkadaşlarımızın uyarılarını, tenkitlerini dikkate alacağından eminiz.

ŞİMDİLİK!

Diyerek kısa bir ara verip bundan sonraki gelişmeleri beklemeye koyulalım. 

Daha yazacak çok ama çok şey, şeyler var...  Stajyer belediye başkan adaylarından da, babalarının altlarındaki arabalara, mezhepçilik zırvalarına, çalışanlar üzerinde mobing uygulamalarının nedenlerine varacak kadar birikmiş şey varken ... bu uzunlukta kısa kesmekte fayda var.

Sözün özü; KADİR ALBAYRAK OLMAK ZOR DEĞİL, ÇOK ZOR!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI