CHP'DE BELKİDE  BİR İLK, KİMSENİN ADAMI OLMAYAN BİRİSİ ADAY OLMAYA CESARET ETMİŞ!

CHP'DE BELKİDE BİR İLK, KİMSENİN ADAMI OLMAYAN BİRİSİ ADAY OLMAYA CESARET ETMİŞ!

Tekirdağ'ı yurt tutan mütevazı bir ailenin oğlu, kelimenin tam anlamıyla KARA YAĞIZ DELİKANLI bir kardeşim var.  

Bu kardeşim, doğduğu günden bu yaşına kadar her gece uykusuna CHP'li olarak dalar ve sabahına yine CHP'li olarak uyanır.  Her gün evet ! Bunu özellikle belirtiyorum. Bazıları gibi zaman zaman veya arta kalan zamanlarda CHP'li olmadığı için  onu bu biçimde tarif etmek en doğrusu.

Bir çoğunun farklı nedenlerel ''ocu'', ''bucu'', ''onun veya bunun adamı'' olarak tarif edildiği yerde bu kardeşimiz HERKESLE BARIŞIK VE HERKESLE YOL YÜRÜYEN birisi. Tepkilerinde, desteklerinde, karşı koyuşlarında veya onayladığı hallerde yine bir çok kişiden daha samimi, daha içten.

İlkeleri var, doğruları var... Herkesle bir arada derken belitmekte fayda var; kendi doğruları, kendi görüşleri, kendi bakış açıları olmadığı zannedilmesin. Onun tek bir doğrusu, tek bir yolu var; CHP! ve parti örgütü. Bunun dışında yani, tabanda ve tavanda CHP parti örgütü haricinde olan hiç bir tarafın veya kişinin  yanında körü körüne yer almayan yapısıyla ''kendi çapında'' CHP'li!

Bu kardeşimiz, CHP Süleymanpaşa ilçe Gençlik Kolları başkanlığı seçiminde arkadaşlarıyla birlikte göreve talip olmuş.

Bu kararından haberdar olduğumda sevindim. 

Çok önemli bir cesaret örneği ortaya koyan bu kardeşimin ve arkadaşlarının kararları beni sevindirdi. 

Neden mi?

Birisinin veya birilerinin adamı, destekçisi olmayacaksınız, siyaseti CHP gibi bir parti yapısı içinde bu günü itibarıyla değerlendirdiğinizde yerelde yapabilmek çok zorken kalkıp genç yaşta böylesi zor ve önemli göreve talip olacaksınız... CESARET İSTER!

Kimden söz ediyorum... Unuttuğumdan değil, kendisinden olmasa dahi ondan söz ettiğim için bu yürekli kardeşimin adını yazmadım.

Ali Koşar'dan söz ediyorum.

CHP tabanı bu kardeşimizi yakından tanır ve bilir.  O nedenledir ki bende ondan bahsederken herkesin bildiği yönleriyle yazıyorum. 

Herkesin bildiğini neden mi yazıyorum? HATIRLATMAK İÇİN!

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor