Maşallah Başkanım, İnşallah Başkanım.

Maşallah Başkanım, İnşallah Başkanım.

Yerel basında çıkan bir haberi görenler, Eşkinat Tekirdağ’a savaş uçağı getirecekmiş haberin var mı diye sordular. Olur, getirir dedim. Hiç yadırgamadım.

Tam adamına soruyorlar.

Ekrem Eşkinat ne yaparsa, yapmışsa; yapamaz, yapmamıştır demem. Şeref ve haysiyetini iki paralık edebilecek, aile adına leke sürecek cinsten olmayan her yaptığına ve yapacağına evet yapar, yapmıştır derim.

Hürriyet mahalesinde, Şehit Rüştü Ökeler ve Necip Fazıl Kısakürek caddelerinin kesiştiği noktaya eski bir savaş uçağı getirip kondurmak için belediye meclisinden yetki almış.

Rüştü Ökeler tıpkı Kubilay Mayadağlı gibi Tekirdağ’ın hava şehitlerindendir.

Yer seçimi çok uygun. Fikir olarak oldukça orjinal.  Tekirdağ’ın yetiştirdiği ve canını vatanı için feda etmiş bir ismin adının verildiği noktaya böylesine anıt nitelikli eski savaş uçağının konulması hatta hiç masraf yapılmadan bunun gerçekleştirilmesi çok başarılı, desteklenmesi gereken bir olay. Aması var. Bedelsiz derken sadece nakliye bedeli mi yok, tüm proje mi sıfır bedelli? Eski savaş uçağının hurdasına para ödenerek mi buraya gelecek?

Hepsini geçtim de;

Ekrem Eşkinat şehitlere, şehitlerin hatıralarına bu kadar duyarlı da önceki yazımda da sorduğum gibi;

Her nedense, ülkenin kan gölüne dönen bölgesinden üçer, beşer şehit haberlerinin geldiği günlerde şölen, eğlence, konser, şenlik düzenleyip tantana, şak şaka için bu halkı toparlar.

Kasti yapacak değil.

Hayat devam ediyor. Orada o burada da bu mantığı da olamaz.

Hadi o bunları atlıyor. Düşünemiyor. Düşünse de kendine has bir takım şeylerden dolayı farklı onun doğrusu o.

Bu yönde her zaman meclis üyelerine yönelttiğim bir soru var.

Eşkinat’ın her yaptığının altında sizlerin onayınız var. Ama yerli ama yersiz. Her işte, yatırımda iyi kötü sizler de varsınız.

Mecliste veya huzurda evet efendim. Kapının dışında ver veriştir.

Maşallah hocam, inşallah hocam. Bu gün dünden daha yakışıklısınız hocam. Sizin kadar akıllı ve zeki insan olamaz hocam. Maşallah, inşallah.

Anladınız siz ne dediğimi.

Farkınız ne? ( istisnalar hariç) Ama şimdi istisna olmayanlarda kendilerini istisnalara katacaklar. Olsun katsınlar. İstisnaları bilsem yazarım. Diğerleri kendilerini istisnalara katamasınlar diye ama bilmiyorum. Sıkıntı orada.

Şimdi Uçağımızda geliyor. Buz pistimizde var.

Kayan, kalkan, oturtan her şeyimiz var şükür. Başkanımız sağ olsun. Bayılıyo, kaydırmaya. Kaldırıp oturtmaya. Konuşan banklara otur dinle. Buz pistine git kay. Ama uçak hurda. Kayarız,  otururuz da ama uçağı kaldıramayız. Olsun biz Tekirdağlıyız. Bir 70 likten sonra yerde bile uçururuz o uçağı.

Eyvallah!

Başkanım sen merak etme. O uçak kalkar.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor