DEDİKODU KAZANINI KİNLE, NEFRETLE, İFTİRALARLA KAYNATIYORLAR... NE UĞRUNA?

DEDİKODU KAZANINI KİNLE, NEFRETLE, İFTİRALARLA KAYNATIYORLAR... NE UĞRUNA?

Tekirdağ, Türkiye gibidir.!

Eknomik ve sosyokültürel açılardan güçlenme, kalkınma amaçlı  atağa kalktığı her zaman dışarıdan, dışımızdan birilerinin ortaya çıkması ve bunların yerli işbirlikçileri sayesinde yerinde saymaya hatta gerilemeye maruz bırakılır.

Siyaset kurumu bunun nersindedir? İşte o birileri dediğimiz ''dış güçlerin'' tolerans(!) gösterdiği kadarıyla her yerindedir. 

Dış güçler, yerli iş birlikçileri, sermaye bu kelimeler sizlere yabancı gelmiyor gelmesine de, başında yazdığımız gibi burası Tekirdağ, Türkiye gibi!

Tekirdağ'da 15 Temmuz'dan bu yana garip işler olmaya başladı...

 FETÖ ile mücadelede ülkede ses getiren operasyonların en başarılarının altınaTekirdağ polisi ve adli makamları imza atarlarken başta onların bu mücadeleleri hiçe sayılırcasına, sonsuz emeklerine saygısızlık boyutunda iddiaların ardı ardına gelmeye başlaması dikkat çekiyor.

İddiaların gerçek hedefinde siyasetçilermi var yoksa onların omuzları üzerinden Tekirdağ'da emniyet ve adli makamlar mı hedef alınıyorlar? Hedef şaşırtma veya toplum üzerinde farklı yönlerde algı operasyonumu yaratılma gayesi güdülüyor?

Neden mi?

Bu iddiaların muhattaplarının AK Partili siyasetçilerin olmaları yönündeki işleyişin ardında yatan senaryo ise konuya farklı bakış açıları yüklüyor.

 17 - 25 Aralık öncesini, 15 Temmuz şafağı ile karıştıran bir kesim varki onlar tümüyle zıvanadan çıkmış hallerini gizlemeye dahi gerek görmeksizin tozu dumana katarak saldırıyorlar. 

İşte tam bu noktada YERLİ İŞBİRLİKÇİLER oyuna dahil ediliyorlar. Onların egoları, şahsi hırsları ''o'' birilerince oyunun genelinde kusursuzca kullanılırken oyunun sonunda hep birlikte aynı kutu içinde rafa kaldırılacaklarının farkında değiller. Üzerlerindeki, YANGINDA İLK KURTARILACAKLAR etiketi çıkartılalı çok oldu.

Yanılmamışız değilmi... Tekirdağ, Türkiye gibi!

Tekirdağ'da girişilen çirkef kampanya uzaklarda planlandıktan sonra yerli işbirlikçilere havale edilerek, taşeron tetikçilere ihale ediliyor. Sosyal medya bu tetikçilerin atış poligonu haline dönüştürülmüş.

 Buradan tetikçileri uyarmak istiyorum. Ateş etmeniz için size verdikleri mermilerin tümü kuru sıkı! Biri çıkar sizi ciddiye alırsa, Niyazi olursunuz.

Bunların çok ama çok ötesinde, 15 Temmuz şafağında omuz omuza vatan müdafasında yer alan bir kesim var ki, işte onlar bir başka yerde çirkefin, çirkinliklerin uzağında, 15 Temmuz şafağında şehit olan kahramanlar gibi, kanları vatan toprağına akan gaziler kadar gururla ve azimle NÖBETLERİNE DEVAM EDİYORLAR.. Ne ''o'' birileri ne de onların yerli işbirlikçileri umurlarında değil. 

Tekirdağ kalkınmak istiyor, Tekirdağ ilerlemek istiyor, Tekirdağ çağı yakalamak istiyor, Tekirdağ hizmete, yatırımlara susamış ve açlıktan gözü dönmüş haliyle beklemeye sabrı kalmamış,Tekirdağ sizin arka bahçeniz değil, Tekirdağ üzerinden hesaplaşmalarınızı yapmanıza Tekirdağ izin vermez.

Yıllardır kanayan yara, ERGENE HAVZASI! hükümetin Ergene'nin islahı için harakete geçirdiği trilyonları anlatın bu halka. Sağlıkta, eğitimde, sosyal politikalarda yer alan yatırımları anlatın. Milletvekilleri'nin Tekirdağ'a Teknik Üniversite kazandırmaya gayret ettiklerini anlatın. Yolları anlatın, tarım alanında hükümet programını anlatın. Yoksul, fakir, garip gurabaya ulaşılan katkıların rakamlarını anlatın.

İl başkanı neden hafta 7, gün 6 Ankara'da bakanların kapılarında koşturduğunu anlatın. İlçe başkanlarının ilçe müdürlüklerinde neden mekik dokuduğunu anlatın. 

Bunlar sizin adınızın üye listelerinde yer aldığı AK Parti'nin Tekirdağ genelindeki hizmetleri. Utanılacak, saklanılacak şeyler değil bunlar. Gurur duyarak, övünerek bunları halka anlatabilirsiniz.

Oysa siz bazılarınız (yerli işbirlikçiler) uzaklarda başka birilerinin değirmenine su taşıyıp bunları halka anlatmak yerine ne yapıyorsunuz? GÜNEŞİ BALÇIKLA SIVAMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ.

15 Temmuz şafağında sırtından kurşunlanan şehitlerin kanları üzerine sözüm ona siyaset yapmanıza TEKİRDAĞ İZİN VERMEZ !

NE TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE, NE DE TEKİRDAĞ ESKİ TEKİRDAĞ!

Cumhurbaşkanı, emperyalizmin kıskacındaki ülkeyi ateş çemberinden kurtarma adına ortaya inanılmaz bir irade koyarken memleketin bu köşesinde siz ne yapıyorsunuz? Onun bu iradesine katkınız ne veya ne kadar? Onun karşısındaki muhattaplarının gözlerini kan bürümüşken sizler sıcacık ofislerinizde, kenar köşe kafelerde çaylarınızı yudumlarken dedikodu üreteceksiniz, kendi adınızın yer aldığı, üyesi olduğunuz partinin yöneticileri alehine elaltından sözde belgeleri sızdırarak sosyal medya fahişelerine servis ettirecek ve bundan medet umacaksınız...

Ne uğruna?

Çok isterseniz onuda yazarız! ÇOCUKLUĞUNUZDA GEÇİRDİĞİNİZ ATEŞLİ HASTALIKLARA KADAR İNERİZ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI