SAKARYA'DAN BU GÜNE HEDEFTEKİ ''%46''...

SAKARYA'DAN BU GÜNE HEDEFTEKİ ''%46''...

Sakarya'dan bu güne!

Sakarya meydan muharebesi öncesinde ordudan firar eden asker sayısı, ordunun yüzde 46 sı kadardır. Orduda kalan subay sayısı neredeyse erlerden daha fazla! O nedenledir ki 22 gün ve gece savaşan Türk ordusu Sakarya'da tarihinin ef fazla subay kaybını vermiştir. OSavaşın ardından Sakarya Meydan Muharebesine; ''SUBAY MUHAREBESİ.'' denilir.

Muharebe öncesi kaçan eratın korkusu savaştan veya düşmandan değildi. 

Umutsuzluk, yılgınlık, çaresizlik onları yedi, bitirdi.

Her biri ya Çanakkale'de, ya Sarıkamış'ta , ya Galiçya'da ya da Kut'ta savaşmış, esir düşmüş, gazi olmuşlardı. Kardeşlerini, babalarını kaybetmişler, bir haneden 5 hatta 9 şehit ... Ne umut kalmış ne de direnecek azim. 

Ordu vuruşa vuruşa Sakarya'nın doğusuna kadar yani Ankara'ya bir günlük mesafeye çekilmiş, asker görüyor, ikmal yok, üst baş yok, silah, cephane kıt... 

Üstelik, Mustafa Kemal'in dehası ortaya çıkmamış... O günü bir tarafa bırakıp bu insanların GELECEKTEN UMUTLARI YOK!  Askerin %46 sı bu nedenlerden  firar ettiler.

O '' %46 '' Sakarya'dan bu güne kadar geliyor.

Seçimlere bakalım. Çok partili rejime geçişimizden bu yana %46 sürekli durduğu yerdedir. 

İstisnalar dışında %46 sürekli YÜZER, GEZER vaziyette bir oraya bir buraya dalgalanır durur. Bazen belirleyici olur ''istikrarı'' tesis eder,bazen tam tersi  manipüle edilerek istikrarı ve bütünlüğü sarsıcı haraket eder.

Suçlu değiller ki, sadece UMUT! arıyorlar. 

Türk siyasetçisinin fark edemediği bu %46 lık kesim umut tacirlerinin manipülesine açıktır. Yönlendirilmeye müsaittir. 

Bu kesime ya damardan ya da mideden girerler. Bazen milliyetçi, bazen ekonomik, bazen eşitlik, özgürlük, demokrasi, bazen mezhepler inançlar üzerinden  teşvikleriyle, vaatleriyle zerk ederler maksatlarını. kazanan her zaman KASA yani bu %46 nun farkında olan, ONLAR olurlar.

Sakarya'nın sonucuna bakalım.

Sakarya'nın doğusundan, dünya harp stratejilerini allak bullak eden, Mustafa Kemal, adında bir deha çıkmıştır. 

HATT-I MÜDAFA YOKTUR, SATH-I MÜDAFA VARDIR. O SATH-I BÜTÜN VATANDIR!

Mustafa Kemal'in bu dehası, 13 Eylül 1683 günü Viyana Kapılarından başlayan geri çekilişe Sakarya'nın doğusunda son veren, YENİ TÜRK DEVLETİNİN DOĞDUĞUNU MÜJDELER.!

Sakarya; litaratürlere EZİLEN DÜNYANIN KUTLADIĞI ZAFER  olarak geçecek ve öyle anılacaktır.

Bu güne dönelim.

Oyun tezgahlayanlar, oyun içinde oyun kuranlar yine varlar. Hedeflerinde yine %46 lık o kesim var. Çünkü %46 yı her daim hazır tutuyorlar, o kesimin ellerinden gitmesine izin vermiyorlar. Yöntemlerini yazdık, klasik sistem oturmuş onun üzerinden devam!

Mustafa Kemal Atatürk, sonrası diye nitelendirdikleri 1938 den bu güne kirli ellerini çekmediler, krli ellerini itelemeye kalkan her lideri bilinen yöntemleriyle hal ettikleri için bu günkü duruma akıl sır erdiremiyorlar.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK SONRASI DİYE BİR DÖNEM, ZAMAN HİÇ OLMADI OLMAYACAK.  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK HER DAİM VAR VE OLMAYA DEVAM EDECEK! ...

Onlar, farkındalar ancak bizdeki %46 nın bunu fark etmesini engelliyorlar. Hem de Atatürk üzerinden, Atatürk'ün aziz hatırası üzerinden bunu yapıyorlar.

Bu gün artık o hamasetin tutmadığını fark ettiler. 

Karşılarında onlara amade olmayı red eden,  halkını onların mandalığının boyunduruğu altına girmesine izin vermeyen, kaynaklarını, enerjisini peşkeş çekmeyen, büyük ve güçlü bir Türkiye'yi zaafa uğratmayı sürdürmelerine gözünü yummayan bir lider var. Bölgesinde ve ülkesinde güçlü, gücünü o meşhur %46 nın büyük bölümü bile dahil, halkının çoğunluğundan alan liderle karşı karşıyalar. Recep Tayyip Erdoğan'a çektikleri operasyonların çeyreğini çektikleri, başka ülkeler bu gün ya bölündüler ya da liderlerinin ardından yine köle, yine manda olmaya boyun eğdiler.

Sakarya'dan bu güne devam eden %46 nın umutsuzluklarının umuda, beklentilerini gerçeğe döndüğünü gören EMPERYALİZM bunu hazmedemiyor. 

Elinden gelenin fazlasıyla yükleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI