KİM ''O'' BİLİRKİŞİ?

KİM ''O'' BİLİRKİŞİ?

İnsanların duymak istediklerini değil, gerçekleri yazıyoruz, gerçekleri söylüyor ve gerçekleri paylaşıyoruz. Kısacası, aklımdasın diyen balık veya ömrümsün diyen kelebek gibi değiliz. Elektrik!  Sobada kullanıldığında nasıl ısıtır, buzdolabı için kullanıldığında soğutursa işte tam öyleyiz. 

Eriştiğimiz bilgileri kaynağından araştırıp analiz ederek,  yanılma payını ölçerek yansıttıklarımız uzun, zorlu hatta çoğu zaman risk almayı gerektiren çalışmalar. Buz dağlarının! görünmeyen kısımlarını sizlerle paylaşmak için bunlar gerekli.

Doğru! bazen istenmeyen oluyor, Gerçek! red edilen zavallı konumuna düşebiliyor. Ama, BİLİNMESİ GEREKLİ...!

Devenin üzerinde cüce gören var mı? Gözünüzün önüne getirin. Ardından aynı cüceyi deveden indiği anda düşünün... İşte, ''o'' cüce, Rıza Sarraf !

ABD, New York eyaleti, NYC'de sergilenen ORTA OYUNU! var. Orta oyunu, çünkü bu bir mahkeme falan değil. Sözde iddianamede yer verilen bir çok ''İDDİA'' 2102 yılı içerikli. Türkiye'den oralara FETÖ'cü ler tarafından aktarılan, taşınan kısımları ile bu gerçek kolayca anlaşılıyor. ''17-25 Aralık tutmazsa işin devamını buradan sürdürürüz.'' garanticiliğini hemen anlayabiliyorsunuz.

Bu kadarla da kalmıyor bu orta oyunu sahneleyen ÜST AKIL... Türk toplumu üzerinde, toplummun genel tepkisi üzerinde tepinmeyi ihmal eder mi, etmez. Türk halkının belli kesiminde yarattıklar ''GENEL KÖTÜLER!'' üzerinden de operasyon yürütüyorlar. 

Şimdi DİKKAT!

Türk kamuoyunun NYC'de sahnelenen orta oyununa yönlenmesi sağlanırken dğer taraftan da ABD, PENTAGON çok önemli bir operasyon yürütmekte.

ABD, FETÖ için Türkiye'den bir ismi BİLİRKİŞİ olarak görevlendirecek. Türkiye'den gönderilen yüzlerce klasör içinde yer alanlarla ilgili ABD'de BİLİRKİŞİLİK yapacak. Önce bu göreve talip olan isimlere bakalım. Tam 53 kişi var talipliler listesinde. Aralarında eski Milletvekillerinin, arada bakanlık yapmış kişilerin, bürokratların ve hatta Gül ve Erdoğan'ı eski danışmanlarının dahi isimleri olduğu söyleniyor.

Bu 53 kişilik ''BİLİRKİŞİ'' listesini hazırlayan, ABD'nin Türkiye'de ki görevlisi şu anda Türkiye'de TUTUKLU! ... Bunda ne mi var? Bu 53 isim nasıl belirlendi, aralarından seçilen var mı yoksa daha aday adaylıkları devam mı ediyor. Liste nasıl oluşturuldu, hangi irtibatlar sayesinde bu 53 isme erişildi gibi, gibi çok, çok enteresan ilişkiler, olaylar yumağı. Bu 53 aday arasından ABD tarafından uygun görülecek ism CIA ve PENTAGON tarafından çok gizli operasyonla götürülecek ve gizlenecek. 

Amaçları mı ne?

Türkiye için terörist olan, terör örgütü ilan edilen FETÖ ABD için ulusal güvenlik sorunudur. ABD çıkarları adına FETÖ dünyada ve uluslararası alanda ''AKLANMALI!'' Bu çok gizli operasyonda belirlenecek isim FETÖ'yü AKLAMASI için seçilecekti. Türkiye'de tutuklanan o ABD görevlisi bu listeyi hazırlayan kişi ve listedeki ''gönüllü!'' ismleri biliyor. Bu ismleri Türk istibaratına vermemiş olması sizce yüzde kaç ihtimal?

Görelim ve arttıralım mı? Bu tutuklu isim, Rıza Sarraf'ın Türkiye'den gidiş serüveninde, Sarraf,Türkiye'de FBI ajanlarına 2,5 ay direnmesinin ardından KİMİN İKNASI ile; Tamam hadi gidelim! dediğini de söylemişmidir?

Aslında olan şu... ne orta oyunu ne mahkeme, PENTAGON ve TÜRK DEVLETİ arasında KOZLU OYUN oynanıyor. Oyunda kozlar kullanılıyor. Ancak Türk Devleti kozlarını daha masaya koymadı. Olabildiğince sakin ve olabildiğince itidalli.

Türk devleti bir şeyin farkında. 

ABD'de iç dengeler krizini yakın takip ediyor. 

Sarraf davasında hedefin adresini çok iyi biliyor. PENTAGON füzeyi ateşledi ve füzenin hedefi BEYAZ SARAY!

ABD Genelkurmay Başkanı DUNFORD, Türkiye'ye askeri harekattan yana olan tavrında öylesine ısrarcı ki,Trump'la görüşmesinde sesini yükseltecek kadar. KOZLU OYUNDA KAYBEDECEKLERİNDEN EMİN !

Sarraf, davasından çok daha önemli olan,Trump'un bir kaç günlük Ulusal güvenlik danışmanı MİKE FLYNN davasını takip ediyormusunuz?  FLYNN gibi bir deha İTİRAFÇI YAPILDI

Rusya'nın Washington büyükelçisi ile girdiği irtibatlar nedeniyle VATAN HAİNİ ilan edilmemek adına itirafçılığı kabullendi.

FLYNN, Türkiye ilişkileri ve Türkiye lehine ABD'de giriştiği LOBİ FALİYETLERİNDEN DOLAYI bedel ödemeye başladı. 

Devamı için; ARKASI YARIN DİYELİM.

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor