Kobani’den Sur’a . . .

Kobani’den Sur’a . . .

Sur’da kurulan çirkin tezgahın tatbikatı Kobani’de yapılırken, Türk halkı sadece haber bültenlerinde meydana gelen gelişmeleri izlemeyi sürdürüyordu.

IŞİD bahane tatbikat şahaneydi.

İşin içinde ABD, İngiltere, İsrail, Rusya, Fransa, Almanya bildiğimiz tüm emperyalistler var. PYD, PKK bunların verdikleri silahları tek sıraya girerek geri iade etmediklerine göre, askeriyedeki depocu eğitim sonrası silahları teslim alır ya o sistemde silahlar geri alınmadığına göre silahların tamamı PYD ve PKK da Sur’da askerimize, polisimize karşı kullanılıyor.

Türkiye’nin bölgedeki politikalarına yön verebilmenin dağlardan geçtiğini düşünen üst akıl iş o noktaya geldiğinde taraf ve yetki gözetmiyor. İngiliz Amerikalıya, O Rus’a işi bayrak yarışı gibi teslim etmekten imtina etmiyorlar. Plan gelip İsrail yani Mossad’a dayanıyor.

Bakın, ABD başkanının resmi temsilcisi PYD den takdir belgesi alıyor. Bölgede cirit atmayı sürdürüyor. Mc Gurk PYD, PKK ileri gelenleriyle poz poz fotoğraflar yayınlıyor.

Tüm bunlarla birlikte Türkiye’deki iç gelişmelere bakarsak manzara nasıl?

Devlet Bahçeli bir anda ki bu en cıvcıklı süreçte hastalanarak bıçak altına yatırılıyor. CHP de Selin Sayek Böke isminde bir hanımefendi birden parlatılıyor. Bedel ödemiş olan Balbay ise Cumhuriyet’ten kovuluyor. Muhalefette meydana gelen dizayn verme kumpasları toplumun gözleri önünde yaşanmakta.

Bu aşamalar arasında da kendilerine aydın diyen bilmem kaç şuursuz beyin, bildiri yayınlıyorlar. Devletin katil ilan edildiği o bildiri yayınlanıyor.

Tümüyle; Amaç Türkiye’nin bölge politikalarına yön verme operasyonu. Bunların amacı başka hiç bir şey değil. Ancak içte ve dışta olarak  adlandırılan tüm operasyonların yerli işbirlikçileri kendilerine biçilmiş rollerin aslında üzerlerindeki kefenler olduğunun farkında değiller.

Operasyonların merkezleri bazen CHP bazen MHP bazen bir yayın kuruluşu bazen daha da ileri gidilerek AK Parti genel merkezi olmuş bu üst akıl için fark etmiyor.

Operasyon üssü ise Türk halkının  beyinleri üzerinde yürütülen her türlü algı odaklı girişimler. Tv programları başta olmak üzere dizayn edilen projede ana üs beyinlerimiz.

Kobani’de tatbikatı yapılan meskun mahal çatışma eğitimleri Sur’da kusursuz uygulanırken gözden kaçırdıkları ise, Türk askeri ve polisi bu konuda son derece eğitim, bilgi, birikim elde ediyor. Olası savaşlar nasılsa açık arazilerde yaşanmayacak. İşte bu günlerde gerçek platformlarda bu deneyimi elde eden Türk askeri şimdi edindikleriyle iş başında olacaktır. Şer bildiğimiz hayra alamet mi yoksa?

her ne olursa olsun siyaset üstü düşünerek, gerçekleri inkar etmeden o bizi evirip çevirmeye yeltenen üst aklın, aklını başından almak üzere ideolojilerden arınarak meselelere yaklaşalım.

Analiz yaparken ülke bütünlüğümüzün tamamını göz önünde bulundurarak düşünmenin zamanıdır. Çıkartalım siyaset gömleklerimizi.

Emperyalizmin bizlere biçtiği rolleri oynamaktan vaz geçelim.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor