CHP Tekirdağ İl Başkanı, Şecaat Arz Ederken, Sirkatini Dile Getirmiş.

CHP Tekirdağ İl Başkanı, Şecaat Arz Ederken, Sirkatini Dile Getirmiş.

Böyle bir açıklama yayınlarsanız, bahsettiğiniz  çamur '' YAPIŞTIRMA'' neyse,  siz onu kendi kendinize YAKIŞTIRMIŞ! oluyorsunuz.

Malkara'da, CHP bayraklama yapıyor ve CHP bayrakları arasına ''her nasılsa'' bir dizi HDP bayrağı ''karıştırılmışmış''. Kamuoyu bunu sosyal medya üzerinden paylaşınca Tekirdağ'da CHP nin en yetkili ismi normal olarak konu hakkında açıklama yapma gereği duymuş.

CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, yaptığı açıklamada ŞECAAT arz etmeye gayret ediyor. Oysa açıklama metnini okuduğunuzda anlıyorsunuz ki Ökten, SİRKATİNİ arz etmekten başka hiç bir şey yapamamış.

CHP bayrakları arasına HDP bayrakları karışmış.  Bayraklarının arasında HDP bayraklarının ''karıştırılmışmış'' olması Ökten'i rahatsız etmiş. İyi de, bu rahatsızlığı dile getirirken kurulan cümlelerin arasında PKK terör örgütüne atıfta bulunma gereği neden? HDP anayasal bir parti mi değil, oy pusulalarında her iki partinin amblemleri yan yana değil mi? 

CHP il başkanı Ökten, parti bayraklarının arasına HDP bayraklarının ''karıştırılmış'' olmasına verdiği tepkide PKK ile ilintiyi neden kurmuş?

Anladım, siz şimdi referandum da aklınız neredeydi sayın, Recep Ökten diye sormamı bekliyorsunuz. HDP ile HAYIR! bloğunda yer almak kanınıza dokunmadı da, HDP ile bayraklarınızın ''karıştırılması'' mı sizi rahatsız etti? diye sormuyorum.

CHP Tekirdağ İl Başkanısınız!, sadece açıklamalarınız değil, baktığınız yerle durduğunuz yer dahi Tekirdağ'da tüm CHP örgütlerini bağlar... 

Ökten açıklamasında, HABUR'a da atıfta bulunuş. Aynı soruyu, Diyarbakırlı,İstanbul Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu'na da sormuş mu merak ediyorum.

Siyasi ahlaka uzak, yakın tespitleri de var Recep Ökten'in. HDP bayrakları, partinizin bayraklarının arasına ''karıştırılmış'' ve siz buna PKK, terör örgütleri üzerinden yaklaşarak tepki açıklaması yapmışsınız. HDP = PKK mı diyorsunuz?  Referadum da MİYOP tunuz, şimdi HİPERMETROP musunuz? Aksine bu açıklama bize, sizin ASTİGMAT olduğunuzu düşündürüyor.

Anayasal bir siyasi parti bayrağı ile sizin bayraklarınızın ''karıştırılmış'' olmasına TERÖR ÖRGÜTÜ üzerinden tepki vermenizin nedenini  REFERANDUMDAN sonra ne kendinize ne de bu halka anlatmanız İMKANSIZ!

HDP ile birlikte, aynı yollarda ADALET ARARKEN neredeydiniz sayın CHP Tekirdağ İl Başkanı?

Bayraklar, partilerin il, ilçe, belde teşkilatlarına nasıl ulaşır?

Genel merkez il başkanlıklarına yollar, il başkanlıkları ilçelere, ilçeler beldelere ulaştırırlar. bayraklar paketli gelir. Asılacağı yerde paketlerden çıkartılır... bir kaç yüz bin metre ve bir kaç milyondan çok bayrak asmış birisi olarak ve bu koordinasyonu yıllarca yapmanın tecrübesi ile yazıyorum.

OPERASYON ÇOK BÜYÜK!

Bu operasyonun köklerini başka mecralarda aramak sizi kuyunun dibine daha da iter. Taş uzaktan gelmiyor. Kendi içinizdekilere bakın, onları sorgulayın, onları gözden geçirin. 

Kılıçdaroğlu ile sınırlı kalmayacağı anlaşılan bu operasyonların teşkilatlara da yayılacağı ayan beyan ortada. 

Yerel de olmasa da, genel seçimde CHP nin %5 oyuna göz dikilmiş. Bu %5 i sizden aşırmak için daha çok tezgahlar sırada bekliyor. 

Bu bayrak olayı okyanustan alınmış çay kaşığı kadar kısmı... Siz buna dahi böyle yanıt verecek olursanız, değil %5, bu bakış açısı ve algıyla % si daha çok kaybı yaşamaya şimdiden razısınız demektir.

Ama siz ne yapıyorsunuz? ''karıştırılmış'' bayrağın açıklamasını daha da KARIŞTIRARAK! yapmaya çalışıyorsunuz.

Siyasi rakiplerinize değil, İçinzdeki REKABETE göz atın derim! Neden mi? Siyasi rekabeti beceremediğiniz ortada hiç olmadı iç rekabeti dengeleyerek ortak akıl üzerinde halka ortak bir şey sunmayı deneyin.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor