YOLSUZLUK GİREMEZ Mİ? AĞA BABASI GİRMİŞ. AÇIN KAPILARI DIŞARI ÇIKSIN!

YOLSUZLUK GİREMEZ Mİ? AĞA BABASI GİRMİŞ. AÇIN KAPILARI DIŞARI ÇIKSIN!

Uzun zamandır bir araya gelemediğimiz ancak çok eskilere dayanan tanışıklığımız, karşılıklı saygımız ve güvenimizin hiç eksilmediği dostum ziyaretime geldi. 

Konuşacak çok şeyimiz birikmiş!

Bu eski dostumu tanıştırırken, Tekirdağ siyasetinin bir bileni dersem abartmış olmam.

Partilerin ve özellikle Belediyelerin her daim yakınında hatta DERİNİNDE! olanı biteni yakından takip eder. Belediyeler dışında kimi zaman siyasetçilerin burunlarını soktukları diğer kurumlarda da gözü, kulağı olan bu eski dostla sohbeti bende özlemişim. 

Her bir araya gelişimizde en az bir kaç saat sohbet ettiğimiz eski dost, sohbete her zmanki gibi yine eleştiriyle başladı.

Yazıyorsunuz, konuşuyorsunuz, haber yapıyorsunuz ancak MANGAL BOYNUNUZDA GEZMEYE DEVAM EDİYORSUNUZ. diyor. Bu tabir ''BEN KÜL YUTMAM.'' diyenleer için kullanılır.

Bu sefer sohbetimiz diğer zamanlardaki kadar uzun sürmedi. Ama en kısa zamanda yine bir araya geleceğiz ve bu sohbetler sıklaşacağa benziyor. Çok konu birikmiş!

Bir saate varmayan sohbetimizde dostumun bahsettiği tek bir konu benim adıma oldukça önemliyken, o konuda isimleri geçenler için HAYATİ! derecede önemli.  Çünkü,YAPTIKLARI HATA DEĞİL, BİLEREK VE İSTEYEREK, AYARLAYARAK ÇIKAR ELDE ETMİŞLER VE EDİLMESİNE İMZALARI İLE SABİT OLARAK GÖZ YUMMUŞLAR.

Kör göze parmak... Eski dost, tam da bu söze uyan işlerden söz etti. 

Yarım saat içinde öyle bir konudan söz etti ki, belgeli, ispatlı hiç eksiği, kaçarı olmayan söylenti veya dedikodu türünden bir iş değil. Bu gün yarın konunun tüm detaylarını görüşeceğimiz randevumuz için bekliyoruz. 

Dostuma,  BOYNUMUZDAKİ MANGALI hatırlatarak konuyu açmasını istedim!... Sustu ve gülümsedi. Anladım bizi hafife almaya devam edecek. O zaman ben de sustum.

İlk bahsettiği, ispatlı, belgeli olayla ilgili haberi dostumun anlattığı kadarıyla dahi haber yapmamız işten bile değil. Ancak, ORTALIK ÖYLE BİR KALKIP KOPACAK Kİ, haber suç duyurusu kapsamında  olacağından RANDEVU zamanını beklemekte fayda var. Bir kaç noktadaki bilgileri dostumdan almadan aceleyle haraket etmemek gerektiği çok açık. Acemi veya heyecanlı biri bu kadarı ile dahi çarşıyı, pazarı karıştırabilir... Diyelim ve dostumla randevunun ertesi sabahını beklemeye koyulalım.

YOLSUZLUK İÇERİ HANGİ KAPIDAN, KAPILARDAN GİRMİŞ, YOLSUZLUK GİREMEZ DENİLEN YERDE YOLSUZLUĞUN AĞA BABASI YAPILMIŞ, YAPILMAYA DEVAM EDİYORMUŞ... Dostumun ''şimdilik'' dediği kadarından edindiğimiz izlenimle...

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor