YERİ, ZAMANI VE SİLAHI SEN SEÇ!

YERİ, ZAMANI VE SİLAHI SEN SEÇ!

Batının, Avrupa'nın tarihinde varız, kültüründe yokuz. Bu çok önemli iki makasın ne kadar ayrı olduğunu fark edemiyoruz. Neden? Bir çok şeyde olduğu gibi işimize gelmiyor o yüzden .

 Hiç inkar edilmeyecek bir tarafları var ki...  Biri, bir diğerine uyuz olduğunda; Saati, yeri ve silahı sen seç! diyerek son noktayı koyuyor.  Bunun bizdeki karşılığı atar veya gider yapmak. Hoş, kimin atar kimin gider yaptığı da belli olmuyor, sosyal medyada meydan sonsuz. 

Her neyse, adamların kültürleri öylesine karışık, genele bakarsanız kahpeliğin, entrikanın envai çeşidi bunlardayken bire birde işin rengi değişiyor. Krşılıklı ve yüz yüze işi mertçe ve centilmence hallediyorlar. Arkadan dolanma yok, pusulama yok, hakkında dedikodular yaymaca yok, asılsız iftiralara tenezzül etmek deseniz zinhar yok.

Bize gelelim. Pusu, arkadan dolanma, hakkında asılsız söylentiler yaymak ve bir kişiye en az bir kaç kişi çullanmak. Yalan mı? DOĞRU!

Hele ki, son bir kaç yıldır sosyal medya denilen bu mecraya bakarsak, abartmaya gerek yok KATİL OLMAK AN MESELESİ! ''Kocaman adamın'' yaptığına bakın. Sahte hesap üzerinden veriyor veriştiriyor. Bir başka ''koca adam'' o da yine uzaklardan, nasılsa bana erişemezler salaklığının arkasına sığınarak ama siyasi rakibine ama şahsi husumeti olana demediğini, atmadığı iftiraları, etmediği hakareetleri bırakmıyor. ..  Karşı karşıya gelindiğinde ne var, hiç bir şey yok. Kakara kikiri devam. Hakarete uğrayanında umuru değil, hakareti yapanında...

Buradan nereye mi varıyoruz?

Hesaplarınıza açıp bakın ve nereye vardığımızı görün.

Asıl olan nedir, ne olmalı? Bakacağın yüze pislemeyeceksin, pisleyeceğin yüze bakmayacaksın. Bu kadar net. 

Bu mecrayı, bu maksatla en çok ve sık kullananlar, siyasetçi yalakaları! Yağdanlıklar, yalakalar ve yardakçıar bu mecrayı en sık kullananlar arasında ilk sıradalar. Dedik ya; meydan geniş. İş caddenin boydan boya kısmına geldiğinde... TISSSS.

Ardından; Türküm, Doğruyum, Çalışkanım... Hıhı! 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor