ODA BAŞKANI, KOMİSYON ÜYELERİ; İHALEYE FESAT KARIŞTIRIRKEN, KARIŞTIRILIRKEN HİÇ Mİ UTANMADINIZ?

ODA BAŞKANI, KOMİSYON ÜYELERİ; İHALEYE FESAT KARIŞTIRIRKEN, KARIŞTIRILIRKEN HİÇ Mİ UTANMADINIZ?

Altlarına birer koltuk denk getirenler, tam merkezdeki yeri CÜMLESİ sayarak verip veriştiriyorlar. Bir rahatlama ki sormayın gitsin. Umursamadan, korkmadan, çekinmeden her ne kadar o koltukta kalacaklarsa, abiler!, ablalar! genişşş, geniş hacet görüyorlar.

Geçen gün size bir dostumdan söz etmiştim ve en kısa zamanda, daha uzun soluklu sohbet edeceğimizi, sohbetimizden sizlere aksettirilmesi gereken tarafları, sizlerle paylaşacağımı özellikle yazmıştım. 

Dostum aradı ve bir araya geldik.

Bir süredir üzerinde olduğum bir konuyu kendisine  açtım. Dostum, alaycı tebessümüyle GÜNAYDIN! der gibi bakıyordu. Beni dinledikten sonra...

Yeni mi haberiniz oldu? diye sordu.

Konuyu bir aydır araştırdığımızı ve bir kaç belgeye ulaşabildiğimizi ancak daha fazla bilgi ve belgeye gerek olduğunu söyledim.

Halinden ve tavrından anladım ki, dostum bu konuda oldukça bilgili. Hatat belge konusunda da yardımı esirgemeyeceğinden emin olarak; Hayırdır, sende de bu konuda bir şeyler mi var?

Olmaz mı? Bende ne zaman bir şeylerin olmadığını gördün?... Dediği anda, bu iş tamamdır dedim. Ben tam bunu düşünürken ve heyecanla beklerken, o devam etti.

O konu senin bahsettiğin kadar basit bir iş değil. Ardı çok kalabalık bir konuya yönelmişsin ve çok eksik olmasına rağmen önemli detaylara da ulaşmayı başarmışsın. 

Eksikleri sen tamamla o zaman. Ben şimdilik bu kadarına erişebildim. 

Eksik pek bir şey bırakmamışsın. Ancak, elinde eksik olan en önemli şey konu hakkındaki müfettiş raporu. Müfettiş raporunuda elde edersen düğümü çözersin.

Onu bende biliyorum. Müfettiş raporu elimde olsa düğüm çözülecek.

O zaman sana bir iyilik yapmanın zamanıdır. O, müfettiş raporunu da sana ben sağlamaya çalışayım.Yarın elinde bil. Esas o zaman konunun nerelere kadar eriştiğini çok daha net göreceksin ve belkide üzüleceksin. Ancak her şeye rağmen çok önemli detayı gözden kaçırmadığına sevindim. Bu kolay geçiştirilecek türden bir iş değil. Adamlar göz göre göre, aleni biçimde ihaleye fesat karıştırmışlar ve aradan 2 yıl geçmesine rağmen hala daha kimseden bir ses çıkmıyor. 

İki hatta daha fazla boyutlu bir olay... İhale boyutu ayrı, ihale öncesi ve sonrası ile , ihale süreci ayrı. Hakkında müfettiş raporu olduğu halde bu olaya susanlar dahil çok kişi bu enkazın altında kalabilir.

Bu sohbetin ardından, dostumla yarın için sözleşerek ayrıldık.

Bana ihtiyacım olan müfettiş raporunu yarın getirecek.

Konu mu ne? 

Kısaca; Bir ihale yapılır ve bu ihale tümüyle yasanın tanıdığı imkanlara rağmen yapılır. Yasanın tanımadığı yetkiyle gerçekleştirilen ihalede, ihale komisyonunda yer alan birisinin oğlu ihaleye katılarak, bu ihaleden faydalandırılır!... Bu ihale komisyonu üyesi, yüzlerce meslek erbabı adına ODA BAŞKANIDIR! Komisyonda, başkanı olduğu odanın mensuplarını temsilen yer almasına rağmen, oğlunun ihaleye katılmasına kendisinin göz yumduğu gibi diğer komisyon üyelerinin ama göz yummalarını ama ses çıkartmamalarını da sağlamış demektir... İhale kimleri mi ilgilendiriyor? Yüzlerce belki binlerce meslek erbabı, esnafı ilgilendiriyor. BAŞKANLARI YAĞMA HASANIN BÖREĞİNİN BAŞINA KURULMUŞ! 

Dostumun sağlayacağı MÜFETTİŞ RAPORU ile birlikte bu İHALEYE FESAT KARIŞTIRILMA öyküsü başta olmak üzere konuyu diğer boyutlarıyla sizlerle paylaşmaya SÖZ VERİYORUM!

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI