Eczaneden Kafamıza Bir şeylerin Düşmesini Beklemeyiz . . .

Eczaneden Kafamıza Bir şeylerin Düşmesini Beklemeyiz . . .

Bizi yazılarımızla, yaptığımız haberlerimizle takip eden dostlarımızın bir bölümü bu gün arayarak yerelde neler oluyor, Tekirdağ’da ne var ne yok? Uzun zamandır yerel konular hakkındaki yazılarını okuyamıyoruz. Bu aralar ülke ve dünya gündemindeki sıcak konularla ilgili yazı ve haberlerinizi görüyoruz. dediler.

Sevgili dostlar, değerli takipçilerimiz; inanın ki son günlerde ülke gündemi başta güney doğumuz ve Suriye, Türkmen Dağı cadı kazanı gibi kaynamakta. kelimenin tam anlamıyla yedi düvel bir olmuş çullanıyorlar.

Tekirdağ’da, yerelde her ne olursa olsun, neler eksik neler fazla hiç önemli değil. tekirdagnethaber.com tabi ki her koşulda yerelinde nabzını tutmayı sürdürüyor. Yerelde o kadar konu birikti ki neredeyse taşmak üzere. Sabrında bir sonu olduğunu biz biliyoruz bilmesine ama esas bilmesi gerekenler acaba bu sabrın taşma hatta fışkırma haddine dayandığının farkındalar mı? Bu gün yarın yerele döneriz. hemde öyle bir döneriz ki, bir çok kişinin de başları fazlasıyla döner.

Yedi düvel bir olmuşlar çullanıyorlar.

Siyasi görüşünüz ne olursa olsun. İktidara veya muhalefete güvenin güvenmeyin eleştirin eleştirmeyin ama inanın sevgili dostlar gün o gün değil. Sen, ben davası, haklı haksız davası güdülecek zaman değil.

Siyaset üstü düşünme ve duyarlılıkların harekete geçirilme zamanı.

Tv dizileri, yarışma programları lay lay lom eğlence ve magazin bunların tümü toplumsal hafızamızı, toplumsal duyarlılıklarımızı hapsetmek adına kurgulanan emperyalist tuzaklar.

Haberlerde izlediğimiz şehit cenazeleri o kadar sıradanlaştı, sıradanlaştırıldı ki,  sanatçı Yılmaz Morgül’ün Survivor yarışmasında taktığı bandanası çok daha merak edilir ilgi çeker hale geldi.

Adına üst akıl dediğimiz o güçler masanın altında öyle tezgahlar kurguluyorlar ki, bizler ağzımız açık çöp çatanlık programında varoş dilberlerinin varoş delikanlıları arasındaki dedisi kodusu ile cambaza baktırılıyor, ayaklarımızın dibindeki halının kaydırıldığının farkına vardırılmıyoruz.

Bu kadar kolay olmamalı, bu kadar hafife alınmamalıyız, bu kadar kolay ve basit oynanmamalı algılarımız hassasiyetlerimizle.

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın modundayız. Maalesef uyuşturulduk, hipnozlandık. Bu gün size dokunmayan yılan, her gün evlerinizde, koynunuzda.  Karşısına geçtiğiniz Televizyonlarda soluksuz izledikleriniz koyunlarınızdaki o yılan. Hafif, hafif zehrini zerk ediyor.

Analitik zekamızı işletelim. Siyasi tercihlerimizi, bilinçli bilinçsiz iddialarımızı bir yana bırakarak gerçekleri görebilmek için şu kan uykusundan uyanalım.

Yerelde neler mi oluyor?

Çok şeyler oluyor. Çuvalın ağzını araladık. Bakalım çuvaldan ilk fırlayacak  ne olacak? Çuvaldan fırladığında da ilk kimin kucağına atlayacak? 

Hiç kimse ummasın ki;

Lafımızın, sözümüzün geçmesi için çarşıda Eczane önünde bekleyip başımıza o Eczaneden bir şeylerin düşmesini beklemeyiz.

Bir kaç gün daha sıkalım dişimizi.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor