Kongre Öncesi CHP İki İlçeye Kilitlendi. Hayrabolu ve Çerkezköy...

Kongre Öncesi CHP İki İlçeye Kilitlendi. Hayrabolu ve Çerkezköy...

CHP Tekirdağ il kongresi öncesinde ortaya kocaman bir kazan konulmuş ve içine kim eline neyi, kimi geçirmişse malzeme diye atıyor.

Cadı kazanı falan değil. Cadıların bu kadarına mahiretleri yetmez.

Kulağımıza sayısız söylentiler gelmeye devam ederken içlerinden en abes olanı, en anlaşılmaz olanı ve hatta en yakışıksız olanını bu gün sizlerle paylaşmak istedim.

Bu kongrede iki isim ve iki ilçe üzerinde çok duruluyor. Nasıl durulmasın ki, Hayrabolu'da Fehmi Altayoğlu, Çerkezköy'de Vahap Akay...  Bu iki ilçede, bu iki isim çok ama çok önemli. Seçimlerde AK Parti bu ilçelerde CHP olgusunun dışında karşılarında bu iki isimle yarışacak. Hayrabolu'da Altayoğlu, Çerkezköy'de Akay faktörü kendi başlarına birer güç halindeler.  Çalışkan, mert, dürüst, girişimci ve ataklıkları sayesinde başarılarına başarı ekliyorlar. CHP nin GENÇ SUBAYLARI! Bu ikilye Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul aynı başarı çizgisiyle eşlik ettiğinde ortaya çok ama çok önemli bir siyasi güç kendiliğinden çıkıyor. GENÇ SUBAYLARI TAMAMLADIK ve TANIMLADIK!...

Gelelim bu isimlerin CADI KAZANINA garnatür olarak eklenişlerinin hikayesine.

Bazıları bu isimleri ''siyasetin cahili, gencecik kızanlar olarak görüyor olmalılar.'' Şaşırmışlar!... Dün yazımda da belirttiğim gibi, bu isimler CHP içinde ULUSALCI kanadın en kuvvetli isimleri arasında yer alıyorlar. Başlarındaki KALPAĞI göremiyormusunuz? Göremeyenler kimler mi, başlarına bu gün kalpak yarın külah geçirenler. İşlerine nasıl gelirse takiyeyi o tarafından yapmayı siyaset zanneden, CHP BİR TARAFA 2019 DA KENDİLERİ İÇİN PLAN KURANLAR! Bunun adına da İTTİFAK diyorlarmış.

Hiç mi düşünemiyorlar diye merak etmemek elde değil... Daha bir ay önce Fehmi Altayoğlu'nun ilçesinde ve kendisine yakın bir isim için '' dilini kökünden kopartırım.'' tehtidini savuracaksınız ve o Fehmi Altayoğlu'ndan sizinle birlikte İTTİFAKINIZDA yer almasını bekleyeceksiniz. İyi de, Fehmi Altayoğlu bunu delegelerine ve hatta en yakınındaki'' dili kökünden kopartılmaya aday'' arkadaşına nasıl anlatacak? Fehmi Altayoğlu'nun sizin gibi tekrardan aday gösterilirmiyim, başkan olurmuyum endişesi yok ki, neden sizinle birlikte aynı İTTİFAKTA yer alsın? Benim ve onu doğduğu günden bu yana tanıyan hiç kimsenin ona yakıştıramayacağımızı o kendisine zaten yakıştırmaz!

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay; Hakkında ne söylenebilir, ne denebilir ki? ASLAN GİBİ der geçersiniz. Particiliği ve belediye başkanlığı bir yana duruşuyla, mertliği ve doğru bildiğini yapmaktan esirgemeyen yanıyla sizin İTTİFAKINIZDA neden yer alsın? Onunda aday olma veya seçilebilme endişesi yok. Hem ki bu ittifakta sessiz sedasız ama etkin biçimde yer alan başlıca isimlerin taifesini Çerkezköy ilçe kongresinden kovan, nerede oldukları hatırlatan Vahap Akay şimdiye kadarki duruşundan ödün vermedi bundan sonra sizin seçim kaygılarınızı giderecek malzemeniz olmaz. Vahap Akay size çok ama çok bol gelir.

İşte dostar! 

CHP Tekirdağ il kongresi öncesinde ortaya konan kazan bu safsatalar, bu rivayetler üzerinden kaynatılmaya çalışılıyor. 

Benim şahit olduğum bir kaç olay, karşılaşma, konuşma var ki... orada şahit olduğum, konuşmalar esnasında birlikte hem fikir olduğum durumların aksi olduğunda gerçekten PES derim. O kadarla da kalmam gerçekleri sizlerlede paylaşırım. Hayrabolu ve Çerkezköy delegelerinin il kongresinde tavırlarını, oy kullandıkları sandıkları özellikle ve dikkatle takip edecem. Hiç kimse bana hele ki bana bu konuda en ufak bir bahane veya gerekçe; benim, bizim dışımızda gelişti, özgür iraade, serbest bıraktık türünden klasik DOLMALARI yutturamaz... Adamdan anlamayabilirim ama adam olmayandan çok çok iyi anlarım.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor