Ekrem Eşkinat; Dağ Gibi Ol. Seni Tekir Zannedenlere, Sonundaki Dağı da hatırlat.

Ekrem Eşkinat; Dağ Gibi Ol. Seni Tekir Zannedenlere, Sonundaki Dağı da hatırlat.

Şimdi ben yazıyorum yazmasına da, bu yazdığımı kime yazıyorum acaba?

Benim bu yazıdaki muhattabım Süleymanpaşa Belediye Başkanı  Ekrem Eşkinat. Serzenişim, uyarım, eleştirim bir bakıma da arzımBelediye Başkanı Ekrem Eşkinat’a. Kızgın falan değilim. Kızgın olsam, direk Eczacı Ekrem Eşkinat diye başlıyorum. Çünkü o anda belediye başkanı değil benim için. Çok çaba sarf ettiği ve hakkıyla kazandığı titri ile başlıyorum. Ama bu yazı öyle değil. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’a bu yazım.

Hani müdürler toplantısında;

”Bunun sözü benim sözümdür. UYULAAAA!” ” Uymayanların kelleleri, makamlarıyla birlikte , TİZ ALINAAAA! ”

Diyerek ferman yayınladığın o kişi bu yazdıklarımı okur falan, sakın ola ki, aldanmasın. Muhatabım o değil. Onun dedikleri senin dediklerin olabilir. Ama senin fermanla talimatlandırdıklarına söker onun cürmü. Onu baştan belirtmekte fayda mülahaza ediyorum. Türkçesi ben kazımam gibi amiyane bir şey işte. Ez cümle muhatabım Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat.

Her neyse; ( bu laftan da nefret ettiğim kadar hiç bir laftan nefret etmiyorum)

Ben yaptım demekle olmuyor.

Kendi isteklerinizi yapıyor,yerine getiriyorsunuz. Ama iş halkın isteklerine hatta acil ihtiyaçlarına gelince bir suskunluk bir sessizlik. Ben yaptım alın buyurun, önünüze ne koyuyorsam ona yumulun.

Sizde haklısınız. Bu şehir insanlarının önüne koyduğunuz şeyler bu güne dek hiç olmamış, hiç yapılmamış aslında kıytırık süsleme bükleme işleri. Vatandaşta bunları aham şahım bir şey sanıyor.

Rahmetli Osman Tabak’ı eleştirir, sadece çiçek böcek ekmekle, makyaj yapmakla suçlayan zihniyetin geleneği olarak siz neler yapıyorsunuz? Onun zamanında yaptıkları, o günün geçer işleri, o zamanın yenilikleriydi. neden karşısına çıktınız? Rahmetliyi o zaman neden eleştirdiniz?

Aradan geçen bunca zaman sonra sizin yapacaklarınız, yaptığınız bu mu?

Sürekli gece düşünüp sabah uyguladığınız çerden çöpten işlerle bu şehri muasır medeniyetler seviyesine değil yanı başınızdaki Çorlu seviyesine ulaştıramazsınız. Paris’te bilmem kimin bilmem neyiyle madalya kazanmışsınız. Çınarlı mahallesindeki Kerim aganın da çokta umurundaydı. Kerim aga evinden çıkar çıkmaz bileğine kadar gömülen çamur yüzünden her sabah kulaklarınızı çınlatmaya devam ediyor. Sizin Paris’te kazandığınız madalya, Almanya’nın bir kasabasındaki operaya cümbür cemaat katılımınız de Kerim aganın tının da değil.

Hele ki o konuşan banklar falan var ya, onlar deseniz Hürriyete ki Zehra teyzenin hiç ama hiç umurunda değil. Şimdide kitaplıklı duraklar icat ettiniz.

İşe yanlış yerden başladınız.

Bırakın şehrin insanlarını dizayn etmeyi. Önce şehri dizayn edin. Yaşanılacak hale getirin. Şehri insanlara layık hale getirin. İnsanları kurguladığınız şehre uyarlamaya çalışmayın.

Gün geçmiyor ki,  güne yeni bir icatla uyanmayın. Hesapsız, kitapsız, muhasebesiz, halktan uzak uçuk, kaçık gereksiz kendi zevklerinizden yola çıkarak, gaza getirildiğiniz işlere yeni gelin gibi sarılmaktan vaz geçin. Hani yeni gelin ne bilsin? Kendisine her söylenene inanırmış, her gösterilene de sarılırmış ya. Sizde, sizi teşvik edenlere, sizi teşvikleriyle kandıranlara kulak asmaktan vaz geçin. İNANMAYIN ONLARA.

Hadi o zaman.

Tekirdağlı gençlerin uzun yıllardır bir talepleri var. Ellere var da bize yok mu? diyorlar. Sosyal belediyecilik ya. Pardon, pardon sizinki sosyal demokrat belediyecilikti. Yani, hoca verir talkımı, kendi yutar salkımı.

Önceliklere yönelin.

Bırakın kırım, kırım mıymıntı, mıymıntı, kıl kuyruk işleri de gümbür gümbür bir şeyler yapın. lafın özü bu.

Halkın beklentisi de bu zaten. Başlarında başkan görmek istiyorlar.

Doldurmuşsun etrafına evet başkanımcıları. Yüzüne karşı evet başkanım diyorlar, arkandan da sepet başkanım diye nanik yapıyorlar. Biliyorum çok güzel şeyler yapacaksın. Çok çağdaş ve ileri görüşlü, hayata bakışı pırıl pırıl bir insansındır.  Son derece de vicdanlısındır. AH BİR DE O KARAFATMA TAİFESİNDEN BİR SIYRILABİLSEN.

Ben umudumu yitirmedim.

Hadi sıyrıl şu KARA FATMA taifesinden, def et etrafındaki evet efendimcileri. Olmadık ilerde seni gazlayanları uzaklaştır çevrenden.

TEKİRDAĞLISIN TEKİRDAĞ GİBİ, DAĞ GİBİ OL. SENİN TEKİRDAĞ’I İKİ AYRI KELİMEYE BÖLÜP SADECE TEKİR YAPMAYA ÇALIŞANLARDAN SIYRIL. DAĞ GİBİ DİMDİK OL.

GURURLANDIR BİZLERİ.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI