HALK, EKREM'İN ÇAKIRINDAN BIKMIŞ!

HALK, EKREM'İN ÇAKIRINDAN BIKMIŞ!

Yapmacık yüklü, süslü püslü fotoğrafların altında gerçeği yansıtmayan bir sürü ilan, afiş... Şehrin giriş, çıkışlarını bunlarla donatan; TEKİRDAĞ'IN KALBİ SÜLEYMANPAŞA teraneleri.

Şehrin kalbine hançer gibi dayanmışlar, kalkıp bu yalanları afişlere taşımışlar. Sokaklarına girilemeyen, caddelerinden balçık akan, prestij diye adlandırdıkları 50 metrelik yolu pazıla çeviren kendileri değilmişçesine afişlerde hayaller alemi içindeler. Yetmezmiş gibi, kendi hayallerindeki bu duruma şehrin tamamını dahil ediyorlar.

Rubik küpü gibiler, uğraş uğraş aynı renkleri tutturamıyorlar. Nasıl tutturabilsinler ki, ne yaptıklarının değil ama ne yapmadıklarının dahi farkında değiller.

Süleymanpaşa Belediyesi aile şirketi gibi yönetiliyor. Bu tespite itirazı olanlarla her mahallede, halkın arasında bunu tartışmaya hazırım.

Örneğin, belediye imar işlerini ele alalım. Alalım almasına da, neresinden tutalım?... Sorumlu başkan yardımcısı hakkında Cumhuriyet Savcılığı tarafından mahkemeye sunulan dava dilekçesi açıkça ortada. Başkan yardımcısının aile fertlerinden bazı isimler aynı dosyada yer alıyor. Ne yapmış bu aile fertleri, neden isimleri orada yer alıyor? Bu yargıya akseden tarafı olmakla birlikte, yargılama neticesinde bu soruların cevaplarını hep birlikte öğrenmiş olacağız. Peşin hükümlü davranmak yargıya saygısızlık olacağı gibi diğer taraftan suç ve hakkaniyet kurallarının ihlalidir.

Aynı başkan yardımcısı hakkındaki sayısız iddiaları, sadece iddia olmalarından dolayı sizlerle paylaşmayı etik açıdan doğru bulmuyorum. Keşke iddiaların sahipleri sağda solda bunu dillendirecekleri yerde, konuyu yargıya aksettiren ''o'' firmanın yetkilileri kadar yürekli olabilseler. Diğer tarafı ise... Bu başkan yardımcısından şikayeti olanlar, bunu zaman zaman Ekrem Eşkinat'la paylaştıklarını ancak Eşkinat'ın buna duyarsız davrandığından yakınıyorlar. Konunun bir de bu yönü var. Kısacası ahalinin cümlesi, başkan yardımcısı Berkay Çakır'dan yaka silkiyor. MİLLET BU ÇAKIRLARDAN BIKMIŞ!

Süleymanpaşa, Tekirdağ'ın Kalbiymiş... Yesinler. Ama millet yemiyor.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor