DEMİRCİNİN KÖPEĞİ...

DEMİRCİNİN KÖPEĞİ...

Sapla, saman karışmış ki hiç sormayın.

FETÖ'nün itlerine en ufak bir şey yazıp, söylediğinizde, onların o veya bu nedenden serbest bırakılmalarına yönelik laf ettiğinizde diğer mahallenin çocukları anında neden tepki verirler anlaşılır gibi değil. 

Konu onlar tarafından Ergenekon davasıyla nasıl bağdaştırılır, FETÖ itleri ile ERGENEKON mağdurları bir arada nasıl algılanır? Onlar bu topa neden girerler?

Benim kısa yorumumu almışlar alakasız yerlere götürüp, o alakasız yerde kafalarına göre yorumlamışlar. Hukuk devletine atfen koca, koca lakırdıları alt alta sıralamışlar... Güzel kardeşlerim, HUKUK DEVLETİNİN EN GÜZEL YANI, HESAP SORULABİLİR VE HESAP VEREBİLİR OLMASIDIR.

Bana yapılan hatırlatmanın birisi ise şu cümleleri içermiş; TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEMOKRATİK VE LAİK HUKUK DEVLETİDİR. Bu yorumları yapanlar, diğer mahallenin çocukları... O zaman bakalım mı, Deniz'lerin idam kararlarını onaylayan, DEMOKRATİK VE LAİK HUKUK DEVLETİ OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN HANGİ KURUMUYDU? TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ değil mi? EVET!... Bunu sakın ola ki, MENDERES VE ARKADAŞLARININ katledilme biçimiyle kıyaslama yanlışlığına düşmeyin. Her iki katledilme olayının aralarında dağlar kadar büyük farkı bunca yıldır gözden kaçıran güruha sesleniyorum. İşte bu farkı anladığınızda, bana yaptığınız yorumu tekrar gözden geçireceğinizden eminim.

Menderes ve arkadaşlarını katleden cuntaydı, emperyalist düzenin uşaklarıydılar. Deniz'lerin katline onay veren ise, işte sizin bana koca laflarla yorumladığınız ve ZANNETTİĞİNİZ düzenin tezhürüydü.

FETÖ ile ilgili hassasiyete sakın ola ki siz taraf olmayın. En başında nasıl tarafsız olmayı tercih ettiyseniz aynı tarafsızlıkta devam edin. FETÖ hain girişimini aylar, yıllar öncesinden destekleyen, onlara zemin hazırlayan, algı opersayonları ile destek verenleri sakın savunur duruma düşmeyin. Yukarıda söz ettiğim NÜANSI basitçe algılamaya çalışın ki başınıza olmadık dertler açmayın. İki katledilme olayı on yıllardır kıyaslanır, karşılaştırılır. Belki de ilk defa bu iki olayın can alıcı farkını sizlerle paylaşıyor olmamın kıymetini bilin.

Bu tavsiyeme uymamakta direnirseniz size şu fıkrayı anlatırlar; KURT AÇ KALMIŞ VE KÖYE İNMİŞ. FIRINDAN BİR EKMEK VE KASAPTAN BİR ET KAPMIŞ. KURT BAKMIŞ Kİ PEŞİNDE ÜÇ KÖPEK ONU KOVALIYOR. YAHU DEMİŞ KURT, FIRINDAN EKMEK KAPTIK, KASAPTAN ET, ONLARIN KÖPEKLERİ KOVALAMAKTA HAKLI OLMASINA HAKLI DA, DEMİRCİNİN KÖPEĞİ NEDEN PEŞİMİZDEN HAVLAYIP BİZİ KOVALAR, ANLAMADIM... 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor