CHP İÇİNE DÜŞTÜĞÜ '' ELE GEÇİRME İDEOLOJİSİ'' BATAKLIĞINDAN KURTULMAK ZORUNDA...

CHP İÇİNE DÜŞTÜĞÜ '' ELE GEÇİRME İDEOLOJİSİ'' BATAKLIĞINDAN KURTULMAK ZORUNDA...

CHP İstanbul il başkanı olmak kolay iş değildir. Olmanın ötesinde olabilmeyi göze almak kolay değildir. Hadi bunu da geçelim İstanbul'a il başkanı seçmekte kolay değildir. Bu kadar kolay olmayanın arasında en kolay olanı ''seçilecek olanı'' bulmaktır.

Canan Kaftancıoğlu, geçtiğimiz pazar günü CHP İstanbul il başkanı seçildi. 2012 yılından başlayan sosyal medya paylaşımlarının ortaya saçılması 24 saati geçmedi. Kimler tarafından? Kendi mahallesinin çocukları tarafından, içlerinde Milletvekili olanlar dahi var deniliyor.

Canan hanımın paylaşımları olduğu iddia edilenlerin büyük bölümünün ona ait olduğuna inanmak istemeyenlerdenim. Bence Canan Kaftancıoğlu, kendisine ait olan her şeyi açıkça kabullenir ve inkar etmez. Bunu neye dayanarak iddia ediyorsun derseniz, hiç bir şeye derim. İzlediğim kadarıyla  duruşundan ve tavrından bana yansıyan yönüyle söylüyorum. Çocuk yaştaki insanların kendilerini canlı bomba olarak havaya uçurduğunu düşünürseniz, iddiada yer alan paylaşımları yapan her kim olursa olsun ancak onlar kadar haince emellerin peşindedir ve onlar kadar beyni yıkanmıştır. Onların kendilerini ''feda'' ettiği yerde aynı paralellikteki birisi kalkıp iki satır yazdığı şeyleri inkar edemez diye düşünüyorum. Canan Kaftancıoğlu'nu onlarla aynı kefede değerlendirmek ahlaken ve vicdanen günah, ayıp ve ispatlanmadığı haliyle suçtur.

CHP de İstanbul'a il başkanı seçilecek olanın belirlenmesinin kolay olduğunu söyledim. Evet. Bunu 3 ay önce Ankara'da bir lokantada yemek yerken öğrendim. Arka amsamda yemek yiyen 5 kişi, sanki benim masamda birlikteymişçesine yüksek sesle konuşuyorlardı. Kimlermiydi, Önder Sav'ıın dışındaki 4 kişiden daha genç ve en ateşli olanı yabancı gelmedi ama adını çıkartamadım. Diğer 3 ü ise o daha genç olanı Önder Sav'ın elindeki rakı kadehinde kalan son yudumu atmak için beklediği gibi, sakin ancak meraklı duruşlarıyla dinliyorlardı... En hararetli ve en yüksek sesle konuşan her kimse, Berhan Şimşek'i İstanbul il başkanı nasıl ve neden yaptıklarını, ardından aralarındaki gelişmeleri bir anlatışı vardı ki, kulaklarıma inanmak bir yana anlatana dahi inanamadım. Bu arada Önder Sav ne mi yapıyordu? Derin tebessümlerle elindeki rakı kadehindeki son yuduma bakarak anlatanı tastik edecesine ve arada biraz yavaş diye uyarmaktan başka hiç bir şey. İşte o akşam yarım saat içinde CHP de istanbul'a nasıl il başkanı olunduğunu işittim. ( BERHAN ŞİMŞEK'TEN SÖZ EDEN O KİŞİ, BERHAN BEYİN BOYUN EĞMEMESİNDEN VE KENDİLERİNE KARŞI DİK DURUŞUNDAN YAKNIYOR, TELEFONDA VE ŞAHSEN KENDİSİNE NASIL HAKARET TAMİZ SÖZLERLE ÇIKIŞTIĞINI ANLATIYORDU). AYNI KİŞİNİN O SIRADA ÖLÜMLE PENÇELEŞEN DENİZ BAYKAL'IN YAZ AYLARINDA ÇEKİLEN FOTOĞRAFINI MASADAKİLERE GÖSTEREREK ETTİĞİ SÖZLERİ BURADA SİZLERE YANSITMAMIN HİÇ BİR ANLAMI YOK!

CHP de olan şu; Kontrol edilemeyen hırslar, aklın önüne geçiyor. Beraberinde halktan ve insanlardan kopuşu tetikleyen ve ELE GEÇİRME İDEOLOJİSİNE dönüşen saçmalıklar manzumesi halindeki sözde İRONİK yaklaşımların önlenemeyen halleri. İtirazı olanlara tavsiyem; 35 ilden neden Milletvekilleri olmadığını gözden geçirmeleridir.

Pazar günü, İstanbul il kongresine KIRMIZI kazağı ile başlayan Canan Kaftancıoğlu kongre sonunda yaptığı konuşmasını MAVİ kazağı ile tamamlıyordu. Yıldızları mı neredeydi? Bir kez daha izleyin ve görmeye gayret edin. 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor