Ayşe Tatile Çıksın . . .

Ayşe Tatile Çıksın . . .

Türkiye’nin kalbine patlatılan bombanın adresi yeri ve zamanlaması kıytırık bir terör örgütünün işi mi?

Bu düzeyde bir saldırı hatta eylem yapabilmek için çok üst düzey desteğin olması şart. Hatta bu bir eylemin, saldırının ötesinde tam anlamı ile kapsamlı bir operasyondur.

Kalkacaksınız, Türkiye’nin kalbinin aort damarında operasyon düzenleyeceksiniz.

Tasarla, planla ve uygulama üçlüsü maalesef başarıyla yerine getirilmiş bir iş.  İstihbarat zafiyeti var mı? tabiki de var. Yok demek sakilliktir. Ancak aynı gün aynı saatte engellenen değişik saldırılar bilinmediği için ormanın içindeki tek bir ağacın yıkılması olarak bakmak gerekir. O yıkılan ağaç en yüce, en yüksek olan olunca da işte istihbarat hedefe konuyor.

Bu operasyonda hedef silahlı kuvvetlerdir. Sivil hedeflere yönelik bir operasyon gözüyle bakılamaz. Tamamıyla askeri bir saldırıdır. Bunun karşılığı da Türk devleti tarafından askeri olarak verilmelidir. Savaş çığırtkanlığı değil analitik zeka ortaya çıkmalı.

Binlerce yıllık devlet geleneğine sahip Türk Devleti tüm dinamikleri ve unsurlarıyla birlikte bu ve benzeri tüm hesaplamaları en ince ayrıntısına kadar yapabilecek en üst yetenek, beceri, kabiliyet ve cesarete sahiptir.

Neden Hava Kuvvetleri personeli?

Nasıl sorusunun cevapları zaten bulunacak.

Ayşe’nin tatile çıktığında neler oldu biliyoruz. Ama, Mehmet ne yapar o bilinmez. Bir gece ansızın gelebilirim çalmaya başladığı anda herkes dikkatli olsun.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor