Tekirdağspor'u '' PİÇ '' Edemezsiniz !, Tekirdağspor ve Camia Bu Saygısızlığı Hak Etmiyor...

Tekirdağspor'u '' PİÇ '' Edemezsiniz !, Tekirdağspor ve Camia Bu Saygısızlığı Hak Etmiyor...

Tekirdağspor!... Sizin istemediğiniz, kabul edemediğiniz, GAYRIMEŞRU peydahladığınız '' PİÇİNİZ '' değil.

Yarım yüzyıllık Tekirdağ'ın ve Tekirdağlıların simgesi, binlerce kişinin bel bağladığı tutkusu olan Tekirdağspor'u her biriniz onun bunun kucağına iteleyip, öteleyemez ve görmezden gelemezsiniz. 

Siyasiler; Parti liderlerinizin Tekirdağ'a gelişlerinde ilk yaptığınız iş, SARI SİYAH KAŞKOLU liderinizin boynuna atmak. Alttaki bölümü boş bırakıyorum ki bu yazıyı okuyanlar yorumlarıyla kendileri doldursunlar; ................................................................................................................................................................................................................ 

Dünya'da sayılı limanları arasında anılan ASYA PORT Tekirdağ'da. Yollarının yapımı için Büyükşehir Belediyesi bütçesinden harcanan milyonlarca liranın karşılığında, bu limanın Tekirdağ için faydası manasında elle tutulur, gözle görünür nesi var? Vergi dairesi dahi Tekirdağ olmayan yerin ülke ekonomisine katkıları teranelerine hiç girmeye niyetim yok. Yollarının yapımı için Tekirdağ halkının faydalanacağı genel bütçeden yapılan her kuruş harcamanın '' zekatı'' niteliğindeki katkıyı soruyorum. Kimse kalkıp, kültürel, sanatsal yönlere yapılan katkılar, destekler martavalanı okumasın. TEKİRDAĞSPOR'A KURUŞU GEÇMEMİŞSE BUNU LAF SALATASIYLA NE BANA NE DE TEKİRDASPOR SEVDALILARINA ANLATAMAZSINIZ.

Adına FESTİVAL! denilen fiyaskoların ordan, burdan gelerek düzenleyicileri, organizatörleri milyon milyon ''arpayı'' götürdüklerinde TEKİRDAĞSPOR' KURUŞ DESTEK YİNE HİÇ KİMSENİN AKLINA GELMEZ. Organizasyon işini veren belediye başkanları bu arpacılara; HOOP bir dakka, size arpayı indiriyoruz ama bunun karşılığı Tekirdağspor'a maddi katkı; demiyor, diyemuyor. NEDEN?

Şehrin orasına burasına onlarca abuk subuk heykelleri binlerce lira karşılığında diktirten akıl! o binlerce lirayı harcarken neden Tekirdağspor'u hatırlayamaz?

Büyükşehir Belediye Başkanı'nın aklını karıştıran bürokratlar; Başkana binbir dereden su getirerek, önüne dağlar gibi engelleri yasal çerçeveye sığdırarak Tekirdağspor'a katkılarını neden engelliyorsunuz? ''YAZILARIMDA ZAMAN ZAMAN SÖZ ETTİĞİM, BAŞKANA OPERASYON ÇEKEN O ZEVATI KASTEDİYORUM.'' Siyasi operasyonlarınıza Tekirdağspor üzerinden de devam ettiğinizi biliyoruz.

Çok önemli bir holding Tekirdağ'da yatırım yapıyor. Nasıl mı? Ellerini kollarını sallaya sallaya geliyorlar ve MEVCUT RANTI HAM yapıp dümenlerine bakıyorlar. Ne güzel memleket değil mi? Tekirdağ veya Tekirdağspor yine hiç kimsenin umurunda olmuyor... neden olsun ki, TEKİRDAĞ YOL GEÇEN HANI!

Tekirdağspor, katagorisinde ve federasyon nezninde borç yapısı en az ve en sağlam kulüp. Milyonlarca lira borcu olan yüzlerce kulüp içinde Tekirdağspor bir kaç yıla yayılı bir iki milyon liralık borcuyla borçlarıyla kaale bile alınmıyorken bu bıkkınlık neden, bu karamsarlık neden?

Neden mi...

Tekirdağspor, her siyasi görüşe mensup on binlerce seveni olan bir kulüp. Büyük bir camia. Ancak GÜCÜ YOK! Evet belirleyici unsur değil. her görüşten, her düşünceden, her siyasi partiden oluşan bir yapı. SİYASETÇİLER TEKİRDAĞ SPOR CAMİASINDAN ÇEKİNMİYORLAR! Bu nedenle de TEKİRDAĞSPOR'U KAALE ALMIYORLAR. Bunun halk arasındaki adı, TEKİRDAĞSPOR'U TAKAN, İPLEYEN YOK. Hal böyle olunca gelen giden liderlerin boyunlarındaki SARI, SİYAH atkıların hiç bir ederi, kıymeti kalmamış oluyor. Siyaset kurumu ve siyasetçi, güçten kuvvet alır ve gücün karşısında eğilir. Güce saygı duyar. Gücünüz yoksa şamar oğlanı olmasanız bile ''bizim oğlan'' olursunuz.

Tekirdağspor'u oraya buraya savuranlar, karşılıklı birbirinin kucağına itenler bu CAMİA SİZİN RET ETTİĞİNİZ, KABULLENMEDİĞİNİZ '' PEYDAHLADIĞINIZ'' GAYRİMEŞRU ÇOCUĞUNUZ DEĞİL... SİZ KİMSİNİZ Kİ, TEKİRDAĞSPOR GİBİ BİR DEĞERİ, KIYMETİ HAFİFE ALACAK KADAR İLERİ GİDİYORSUNUZ?

İşte görün aslan parçaları, yarı aç yarı tok beş kuruşları olmadan gittiler, yendiler ve döndüler.

Aklını başına devşirmesi gerekenler sizler değilsiniz, TEKİRDAĞLILAR!

Gereğini yapması gerekenler yine TEKİRDAĞLILAR!

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor