Sevgilisinin Dövmesini Duvara Hat Olarak İşletmek İstemiş. Posta Pulumu Bu?

Sevgilisinin Dövmesini Duvara Hat Olarak İşletmek İstemiş. Posta Pulumu Bu?

Sevgilisinin kolundaki dövmenin aynısını heykel olarak diktirteni duydum, gördüm ama tarihi yapının bir köşesine hat işlemesi olarak yaptırtmak isteyeni ilk kez duyuyorum.

Sevgilisinin bir yerlerinde YUSUFÇUK dövmesi varmış ve bunu restore edilen tarihi binanın göz alıcı yerinde işleme olarak görmeyi talep etmiş. Talep etmenin ötesinde bu konuda ısrarcı bile olmuş. İsteeği kabul görmediğinde elinden geleni ardına koymamış olması başka bir hadise. 

Ne günlere kalmışız?

Bu saçmalığın üzerinden geçen zaman içinde bu ''aşık'' o dönemki pozisyonuna yakın hatta daha etkili ve yetkili bir görevdeymiş. Amiri pozisyonundaki  şimdiki daire başkanı bile o nederse doğrudur, o daha iyi bilir, ben onun dediğini kabul ederim diyebilecek kadar etkili!

Posta pulu değil ki bu, sevgilinin bir yerlerindeki YUSUFÇUK dövmesini kapıya, duvara hat olarak işleteceksin. Bu arkadaşın ve sevgilisinin bir arada çalıştıkları eski kurum olsa anlayabilirim... posta pulu üzerine YUSUFÇUK neden olmasın.

Neymiş? Oturduğun yerden ahkam kesmeyecekmişsin. Ben görev adamıyım, taviz vermem mümkün değil, her işi kitabına uygun yaparım havaları haybeye tafralarmış. Seninde ne mal olduğunu öğrendik!

Tekirdağ'ın orasında, burasında YUSUFÇUK HEYKELLERİ görürseniz şaşırmayın. Yıllar öncesinin aşkı devam ediyorsa, her an planlanıp projelendirilebilir.

Bunca hengame arasında yazılacak konu bulamadığımızdan değil, bu ve benzer konuların bizlerin sosyal yaşamına nasıl etki ettiğine dikkat çekelim istedik. Devletin, milletin paraları nasıl bir keyfiyet içinde heba edilebiliyor noktasına dikkat çekmek istedik... Bakıyrosunuz ''adam'' burnundan kıl aldırtmayan tavırlarda, he rişi kitabına uygun ve tavizsiz yerine getiriyor havalarında. Diğer taraftan, sevgilisinin bir yerlerindeki dövmeyi restore edilen buram buram tarih kokan hatta tarihi haykıran bir yapının duvarına, kapısına, sütununa hat sanatı olarak işlenmesi için diretecek kadar kendinden geçmiş.

Hizmet bekleyen halkın adına ayrılan bütçedeki paralar, kaynaklar nasıl kolay heba ediliyor değil mi? 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI