Telefon Kabadayısı...

Telefon Kabadayısı...

Üç kişilik Faşist Cunta tarafından yönetilen ve yönlendirilen oval ofisin sakini, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak ahkam kesmeye yeltenmiş. 

Yeltenmiş diyorum çünkü tarafların basın bürolarından edindiğim izlenim bu yönde. Görüşmenin oldukçe sert ve soğuk geçtiği basın bürolarının yaptıkları açıklama dilinden kolayca anlaşılıyor.

Pentagon'un tek taraflı desteği sayesinde oval ofiste oturabildiğini bilen Mr.Trump acizliğin dibine vurmuş halde. Bu haldeki bir adam, kalkmış Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ahkam kesmeye yelteniyor.

Ne keserin, ne de sapın döndüğünden habersizler. Hesap aynı hesap ve ortada duruyor.

Harekatın boyutları hakkında ahkam kesiyor; Nerde ve ne zaman durulması gerektiğini dikte ettirtecek... YES ANAM!

Bizde bir söz vardır; Eski camlar bardak oldu be gözüm... Geçti Bor'un pazarı sür eşeğini gözünün kestiği yere.

Cuntacı üç eski generalin güdümündeki  süslü Mr. Trump '' atarlanacak, gider yapacak'', hapsedildiği oval ofisin penceresinden dahi bakmak için bu üç eski generalden onay alıyor. Onların ağızlarıyla telefonda ahkam kesiyor.

işin aslı... Bu üç eski general körfez harekatına bizzat iştirak eden isimler ve 1 Mart teskeresinin acısını iliklerine kadar yaşamış olduklarından kinlerinin gereğini şimdi yapmaya çalışıyorlar. Konunun özünde bu var.  Telefon kabadayılığını da Mr.Trump'a yaptırıyorlar.

Müflis mafya babası veya mafya özentisi gibi, KOLPACI! abiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Mr. Trump'a verip veriştirdiği anda telefonun diğer tarafındakilerin yüzlerindeki o ifadeleri görebilmek için oval ofiste olmayı çok isterdim. Hele telefon kapandıktan sonra Mr. Trump'un Galatasaray filamasına dönmüş rengarenk surat ifadesi ile etrafındakilerin suratlarına boş bakışlarını görmeyi kim istemezdi?

Oval ofistekilerin koro halinde çıkardıkları sesi duyar gibiyim; Oh My Good !

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI