CHP GÖRÜNÜMLÜ SHP ...

CHP GÖRÜNÜMLÜ SHP ...

Biz siyasetle her ne kadar ilgilenmesek dahi, siyaset bizimle sürekli ilgileniyor.

Nasıl mı?

Emekli aylıklarından tutun, asgari ücrete, çarşı pazarda fiyat artışlarına, yürüdüğümüz yollardan içtiğimiz suya, eğitimden sağlık hizmetlerine kadar siyaset her yerde... 

Hiç kimse siyasetle ilgilenmiyorum diyemezken en azından etkilenmiyorum hiç diyemez. Etkilendiğin her şeyle ilgileniyorsun demektir.

Siyaset açısından yakınılan en belirgin ve en can alıcı sorunun tespiti noktasında radikal siyaset yöntemini birinci sırada ortaya koymamız kaçınılmaz öncelik olmalı.

Günümüzde siyasi yapılara baktığımızda bu yöntemin dışında ve siyasette alışılagelmiş veya olması gereği gibi tek bir yapıdan söz etmek mümkün değil.

Bazıları bunun adına, lider sultası da diyorlar. Eskiden yokmuydu diyeceksiniz, varsa dahi biz geldiğimiz siyasi gelenekte bunu yaşamadık, görmedik. Nereden mi geliyoruz? Merkez Demokrat Yapı dediğimiz ve şu anda ülke siyaseti bakımından kaçınılmaz tek eksik olan siyasi gelenekten söz ediyorum.

CHP kurultaya hazırlanıyor. Aday olacaklarını açıklayan isimler var. Yüz küsür delegenin imzasına muhtaç olan bu aday adayları demeçler veriyorlar, açıklamalar yapıyorlar. İçlerinden kaçı aday olabilecek delege imzasına erişebilir? Muharrem İnce dışında HİÇBİRİ!

CHP görünümlü SHP ye dönüşümün yol haritasında KKP üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. Bunun adına Sosyal Demokrasi! diyerek servise devam ediyorlar. 

Gerçek CHP tabanı bu dönüştürülmeye hala daha nasıl katlanıyor onuda anlamak mümkün değil ama yinede SHP ye dönüştürülmemiş CHP den umut kesilmemeli.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor