CHP de bir şeyler hemde çok bir şeyler oluyor.

CHP de bir şeyler hemde çok bir şeyler oluyor.

CHP içinde aktif siyaset yapan, partinin işleyişi ve dinamikleri ile yakından ilgilendiğini söyleyen kaç kişi çıkar da, 10 Aralık ''darbesi'' olarak adlandırılan olaydan haberdar olduğunu ve bu konudaki gelişmeler hakkında görüşlerini dile getirip, söyleyebilir?

Bu olayla ilgili CHP tabanına tavsiyem, 5N1K ! ... 

Araştırdıklarında karşılaşacakları gerçeklereden çok etkileneceklerinden eminim. Bununla birlikte sorulması gereken soruları ve bu soruların cevaplarını arayacaklarından umudum yok.

10 Aralık ''darbesi'' ile CHP nin içinin nasıl boşaltıldığını anlayabilecek olanların en az 10 soruda sonuçlarının ne olacağı gerçeğine erişmeleri gerekiyor.

Tüm bunlar yaşanırken ADD ve ÇYDD nin alması gereken pozisyon bakımından takındıkları tavırları yereldeki temsilcileri tarafından nasıl izah edilir olacağını merak etmemek elde değil. Umarım ki konuyu araştıranlar  bu soruyu  kendilerine sorarlar.

CHP de bir şeyler hemde çok bir şeyler oluyor. 

Genel merkez tarafından il, ilçe, belde teşkilatlarına yollanan parti bayrakları direklere asıldığında ortaya çıkan manzaranın rastlantı veya aksilik! kaynaklı olabileceğini iddia eden aklı evvel ortaya çıksın. Şiş kebap gibi, biber, domates arasında bir parça kuş başı araya bir de patlıcan misali; CHP bayrağının arasına HDP bayrağı... Bu rastlantı nerede olmuş? diye sorana MALKARA! derim. 

Rastlantı falan değildi, düpedüz piar yapılıyor. CHP ve HDP bayrakları aynı ipin üzerinde sırası şaşmadan sıralanarak paketlenmiş halde Malkara ilçe örgütüne nasıl ulaşır, bu rastlantı olabilir mi veya komplo olabilir mi? Öyle bile olsa bunun hesabı, nedeni, cevabı soruldu mu?

CHP de çok farklı işler oluyor.

İstanbul il başkanı oldurtulan hanım efendi, geçen yıl yazdığım ve Türk siyasi hayatına adapte edilmek üzere hazırlanan üç kadından birisi mi? 

CHP, SHP çizgisine çekilerek fraksiyonlar arasında bir yere oturtuluyor. 

Atatürk'ün Askerleri Neredesiniz?... Hanım efendi bu söyleme karşı olduğunu açıkça ifade etti ve her fırsatta haykıran sizlerden tık! çıkmadı, çıkmıyor, çıkacağı da yok.

Yine bir yazımda sormuştum; Atatürk'ün silah arkadaşlarından mı yoksa masa arkadaşlarından mısınız? Bu gün, her ikiside cevabını duymaya can atarım.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor