SİYASETTE ADAMI ALNINDAN TANIRSINIZ!

SİYASETTE ADAMI ALNINDAN TANIRSINIZ!

Atatürk'ün askerleriyiz ve Atatürk'ün yol arkadaşlarıyız krizinin ortasında kıvranan CHP kurultayının ardından...

CHP içindeki dostları! alışverişte izledik.

Adına, ADALET VE CESARET! denen kuruyltayın sonu değil başı önemliydi. Hatta kurultaya gidilirken izlenen yol haritası hepsinden daha önemliydi.

Delege yapısı ve illere göre delege dağılımı komik ötesi halde gidilen kurultayda ADALET! kocaman yazıyla yazlımış.

150 bin oy alınan ile 4, buna karşılık bin oy alınan ile 5 delege... Ne güzel ADALET! değil mi?

CHP kurultayında anlaşılamayan tek nokta; Kimin kör, kimin sağır olduğu. Körler mi sağırları yoksa sağırlar mı körleri ağırladılar?

Kılıçdaroğlu ve İnce adına imza attırılan mükerrer planının figüranları! bundan böyle sizler için ne diyecekler, sizler hangi sıfatla anılacaksınız? Hiç umurunuzda değil biliyorum.Siyasetin ve siyasetçinin alnına sürülen leke işte sizlersiniz. Siyaset kurumunu ve siyasetçi algısını bu toplumda itibarsızlaştıranlar işte siz ve sizin gibiler. Siyaette adam neresinden anlaşılır bilmediğiniz o kadar belli ki, size ben söylemiş olayım; SİYASETTE ADAMI ALNINDAN TANIRSINIZ!

CHP de olan; Hayeller BARSELONA, gel gelelim eldeki kadro 2.amatördeki ÇATLADI KAPI.

Gönderilenlerin yerine getirilenlere bakın ne dediğimi anlarsınız.

ADALET neredeydi ki, CESARET nereden gelsin?

Muharrem İnce, kendisine biçilen parti içi muhalefet görevinin sonuna gelmiştir. Kör mü yoksa sağır mı olduğunun hiç önemi yok. Hangisi hangisini ağırlarsa... Bundan sonraki kurultaylarda Muharrem İnce'yi göremiyeceğimizi sanıyorum. Zira, İki seçim kaybeden bir daha aday olmamalı, çekilmeli diyen İnce'nin kendisiydi.İnce'ye çekilen ayar gerçekten çok ''ince'' hesaplanmış ve ayar tam yerinde tutmuştur. 

Lambada gaz bitti!

Diğer taraftan... CHP nin HDP çizgisine evrildiği görüşüne katılmayanlardanım. Aksine, HDP tam manasıyla CHP çizgisine evriliyor. Bunu planlayan akıl şimdilik sessiz ve derinden ilerleyerek toplum algısını tersine manüpüle ediyor. Her ikisini bir anda SHP çizgisinde sunmaya hazırlanan o akıldır ki planını '' tıkır, tıkır'' işletmeye devam ederken CHP tabanı da bu plana ''tıpış, tıpış'' başını eğerek uymaya devam ediyor.

CHP tabanı üzerinde tepinenler yakın zamanda parti içi muhalefeti öyle bir şeyle suçlayacaklar ki, bu hayallerin ötesinde bir dışlama ve yıldırma senaryosu olarak ortaya konulacak... İki ana damardan beslenen bu hastalıklı düşünce yapısı CHP tabanını iki temel üzerinde bir araya getirip, bir arada tutuyor.

Atatürk istismarı ve Erdoğan nefereti... Bu acı reçeteyi CHP tabanına reva görenler kurultayın adına ADALET VE CESARET diyenler yakın gelecekte kendi partililerini dahi ''Tayyipçi'' diyerek ötekileştirmekten ve saf dışı bırakmaktan çekinmeyeceklerdir.

Atatürk istismarının sonuna geldiklerinin farkında olan ve Atatürk sevgisi üzerinden yürüttükleri hamasetin tükendiğinin farkındalar.

Erdoğan ''nefereti'' onların bağnaz ve yobaz anlayışlarının plana dönüşmüş hali ile kin ve nefret eksenninde tek ve en güçlü doz olarak CHP tabanına zerk edilecek en değerli argümanları olacak. Siyaseti nefret endeksli hale sokan bu yapı CHP tabanı üzerindeki tepinişini bir süre daha sürdürebilir görünsede, CHP nin gelenekçi ve manevi değerlerine bağlı kesimi tarafından günü geldiğinde en layık biçimde cevaplandırılacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor