Tekirdağ'da, 2019 Hedefinin Başındaki İsim; Cüneyt Yüksel...

Tekirdağ'da, 2019 Hedefinin Başındaki İsim; Cüneyt Yüksel...

İktidar, Tekirdağ üzerindeki iradesini ancak bu kadar net biçimde ortaya koyabilirdi ve koydu! 

Cumartesi günü AK Parti Tekirdağ il kongresinin özeti tek cümle ile budur.

Kervan! üzerinden iki atasözü akla geleir. İlki, kervanın her şeye rağmen yoluna devam etmesiyle ilgilidir diğeri ise, kervanın yolda düzüldüğü ile ilgilidir. 

İlkinden, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dolayısıyla AK Parti genel merkezi ile Başbakanın emin olduğunu, Başbakan Binali Yıldırım'ın cumartesi günü yaptığı konuşmasındaki vurgularından kolayca anlamak mümkündü. Anlayabilene!

İkincisi ise, Cüneyt Yüksel'i direk ilgilendiriyor. Kervanı yolda düzmüş!... Tekirdağ'ın siyasi otoritesinin başındaki temsil yetkisine sahip en yetkin isim olarak, herkesçe tahmin edilecek sorumlulukların beraberinde partisinin kongre sürecini yönetebilmek, koordinasyonları sağlayabilmek ve 2019 hedeflerine yürürken Tekirdağ gibi her yönüyle göz önündeki ilde siyaset erkinin yatırımlar, kaynaklar ve sosyal kitlellerle bütünlük halinde merkezi hükümet arasındaki köprü görevini yürütmek; Zorun ötesinde!

İktidarın Tekirdağ üzerindeki ortaya koyduğu iradesinden söz etmeye devam edelim...

Başbakanın salona girmesi beklenirken Tekirdağ Milletvekilleri kürsüye çıkarak yatırımlardan söz ettiler, programa alınan projelerden ve başlanmış bitirilmek üzere olan işlerden söz ettiler. Konuşmalarında takındıkları ifadelerinden kendilerine karşı öz güvenleri ortaya çıkıyordu. Kendilerine güvenleri, seçmenlerine karşı alınlarının açık olmasıyla o kadar alakalı ki, sıkılacak, saklanacak, pısırık ve gözden uzak duracak hiç bir şeylerinin olmadığı her hallerinden anlaşılan üç Milletvekili'de kürsüye koşarak, heyecanla gelirken ''işte biz buradayız ve bizlere verdiğiniz her oyun hakkını verdiğimizden emin olarak karşınızdayız'' diyorlardı.

Mustafa Şentop; Cumartesi günü kongre salonunda yer alan AK Parti genel merkez temsilcileri, bakanlar ve teşkilat sorumluları ile Milletvekilleri arasında yüzü gülerken aynı zamanda duruşuyla çok şey ifade eden isimdi. Tekirdağlı olması ve Tekirdağ'da hemşehrilerini bu coşkuyla salonda görmesi hiç şüphesiz onu çok etkilemişti. İstanbul Milletvekili olması yanısıra parlamentodaki görevleri ile birlikte AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsında güveni neticesindeki kendisine tevdiğ etmiş olduğu çok özel, hassas konular üzerindeki görevlerinin arasında Tekirdağ için nasıl bir mesai ortaya koyduğu herkesçe bilinen Şentop'un yüzündeki ifade o gün kürsüye coşkuyla koşan Tekirdağ Milletvekilleri ile aynıydı... Tekirdağlıların yüzleri gururla gülüyordu!

Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere, İl başkanı ve Milletvekilleri 2019 hedeflerini net biçimde ortaya koydular. Onların bu ortaya koydukları hedeflere AK Parti Tekirdağ teşkilatlarının nasıl yürüyeceğini anlayabilmek için 2019'u beklemeye gerek olmadığını o gün, o salonda olan herkes anladı.

Kısacası; Kervan her şeye rağmen yoluna devam ediyor ve cesaretle, inançla, coşkuyla, birlik beraberliğin getirdiği halka hizmetin hakka hizmet olduğu şuru ile yolda düzülüyor.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor