CHP ve HDP Neden Aynı İpin Üzerindeler?

CHP ve HDP Neden Aynı İpin Üzerindeler?

Siyaseti hala daha forma aşkıyla yapanların akıllarını başlarına devşirmelerinin tam zamanıdır tavsiyemizi bir kez daha tekrarlayarak başlayalım.

CHP Tekirdağ il başkanı Recep Ökten'in çıkışının sonrasındaki gelişmeler her nedense rafa kaldırıldı ve hala daha ses seda çıkmıyor. Hani Malkara ilçe kongresi öncesinde CHP ve HDP bayrakları aynı ipin üzerinde yan yana salınıyorlardı ya, işte o olaya Ökten'in verdiği tepkinin ardı arkası ne oldu?

Öyle böyle değil.

Recep Ökten çok sağlam bir irade ortaya koymuştu. Her ne kadar HDP ile ilgili tanımlaması HAKLI dahi olsa yasal çerçevede ''haksız'' tanımlamayla tepkisini dile getiriyordu. 

CHP ile HDP yi aynı ipte sallandıranlar kimler? Soruşturma açıldı mı, genel merkez nezninde her hangi bir temas var mı, konu ne boyutta bunlar ve benzeri haklı sorular cevaplandırılmaya muhtaç halde bekliyor. 

Ne yapalım? Unutalım mı yoksa birilerinin piar yapmalarının ardından sessiz sedasız avel avel kalmaya devam mı edelim? Bizi, halkı geçin CHP üyeleri ve delegasyonu, yöneticileri sizlerin bu konudaki duruşunuzu merak ediyoruz.

İl başkanınızın tepkisi açık ve net; CHP ve HDP bayraklarının aynı ipin ucunda sallandırılmasına yönelik açıklaması ortada ve ''bizi, terör örgütü ile hiç kimse bir araya getiremez'' mealinde sert sözlerinin SONRASINI MERAK ETMİYORMUSUNUZ?

Kuzucukların sessizliği! ... 

Takım tutar gibi, forma aşkıyla siyaset yapanlar veya; napalım canım, CHP nin hali zaten ortada, bu Kılıçdaroğlu olduğu müddetçe CHP den bir şey beklemek hayal. Napalım yinede Atatürk'ün partisi! ... Kafasındakiler; Atatürk'ün partisinin yerinde yeller esiyor! Artık bunu görün, artık bunu fark edin ve Atatürk'ün partisine gerçekten sahip çıkın. 

Adam sizleri daha nasıl aşağlasın, siz daha nasıl aşağlanmayı bekliyorsunuz?

Tıpış, tıpış sandık başına gitme emrini verdi mi? Verdi. Bu emre uydunuz mu? Uydunuz. Neredeydi halkın iradesi? Neredeydi katılımcı demokrasi? Daha bir kaç gün öncesinde ne dedi? ''Çatlak sesler CHP den defolup gitsinler.'' dedi mi? Dedi... KKP de daha ne kadar sığıntı olmaya katlanacaksınız?

Zorunuza gittiğini biliyorum ama gerçek bu, KKP de sığıntısınız. CHP de bir araya gelmek zorundasınız. Son dönemlerde, ADD ve ÇYDD şaşırtmaya devam ediyor. Beklenen iradeyi neden ortaya koymazlar, koyamazlar anlaşılır gibi değil. KKP den sıyrılışın, arınmanın öncüleri olması beklenen bu iki yapı kuzuların sessizliğine bürünmüş bekliyorlar.Neden?

Siyaset bir yana, milli şuurunuzu takınmanın zamanıdır ve bu manada az zamanınızın kaldığını fark etmelisiniz...

Bu forma aşkı zihniyetinin yerini vatan, millet, ülke aşkı almalıdır. Gün, siyasi nefret, kin, hasımlık bir yana gerçekleri görme zamanıdır.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI