Ütopik Açılımları Ortaya Koymadan Göreceli Kavramları Anlamanın İmkanı Yok.

Ütopik Açılımları Ortaya Koymadan Göreceli Kavramları Anlamanın İmkanı Yok.

Beyaz Saray'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Mc Master ve ABD Dış İşleri Bakanı Tillerson birkaç gün ara ile Esaanboğa'a inecekler. 

Beyaz Saray sonunda doğruyu buldu! 

Şimdi ''iyi niyet'' gösterme ve buna Türkiye'yi inandırma çabası içerisindeler. Oval Ofisteki panik her ne kadar dışa yansıtılmamaya çalışılsa da oldukça büyük... Türkiye'nin kararlılığı ortada ve Pentagon başta  Beyaz Saray ve daha önce bahsettiğim, ABD yi diktayla yönettiklerini yazdığım üç general paniğin doruklarındalar. 

Türkiye, 1945 Yalta Konferansında belirlenen, dünyayı yöneten egemen güçlerin planlarının, biçtiği rolün çok ama çok üzerine sıçrayarak İRADESİNİ ortaya koyarken, hani meşhurdur ya, pireler üzerinde yapılan sıçrama deneyindeki CAM TAVAN SENDROMUNDAN kurtulduğunu dünyaya gösteriyor.

Bu başta ABD olmak üzere Almanya'yı son derece rahatsız eden durum. Trump tarafından aşağlanan Alman Şansölyesi ''çaresiz'' ve ''koşulsuz'' yanaştığı ABD politikalarına son hız destek verme zorunluluğu içinde Türkiye'nin kesin ve tutarlı çıkışlarından rahatsız ki, bunu son yıllardaki diplomatik mızmızlıklarıyla göstermekte oldukça başarılı.

Bundan sonra ne mi olacak?...

AB ile ipler gerilecek. Daha ne kadar gerilebilir sorusuna yanıt olarak; ne kadar gergindi ki sorusu gelir.

ABD, Türk Askeri ile kendi  askerini karşı karşıya getirmek istemiyor. Bu kesin. Taşeronları üzerinden kurmay generallerinin, Türk kurmaylarının ile masa başında karşı karşıya olması da ABD ve Pentagona yetmez hale geldi. Ytmiyor çünkü; TÜRKİYE ÇIKTIĞI SEFERDEN GERİ ADIM ATMAYACAĞINI KARARLILIKLA ORTAYA KOYUYOR! ... Türk siyasi iradesi ve sahada Türk Genel Kurmayının stratejisi dolu dizgin ilerlerken Oval Ofisin ve Pentagon'un stratejileri KOLPA! da ondan.

Tüm bunların sona erdiğinde bir yıl önce yazdığım İPEK YOLU KAVGALARIYLA İLGİLİ YAZILARIMI BİR KEZ DAHA PAYLAŞACAĞIM. İşin enide, boyu da, sonu da İPEK YOLU KAVGASINA DAYANIYOR. Enerji işin temeli gibi görünse dahi, enerji de İPEK YOLU STRATEJİLERİ için gerekli.

Semantik ve Sentokstan gereksiz savaşının tam ortasındayız. Bir taraf mantık diğer taraf retorik ayrımının peşindde çağlardır savrulup gidiyorlar. Göreceliliğe atılan ilk adım olan ''İNSAN HER ŞEYİN ÖLÇÜSÜDÜR'' gerçeğini ortaya koymadan girişilen ütopik farksızlıkların ortasında meydana getirilmiş coğrafyada değerler bütününden uzak SAVAŞ devam ediyor.

Suçlusunun biz olmadığımız bu savaşın KAZANANI olacağımız kesin. Buradaki SAVAŞ ibaresinden ne anladığınıza bağlı!

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI