Cumhuriyet Halk Partisini, HDP Döşeğinde, PKK Yorganıyla Örtmeye Çalışıyorlar.

Cumhuriyet Halk Partisini, HDP Döşeğinde, PKK Yorganıyla Örtmeye Çalışıyorlar.

Yüzde 25 in üzerine basa basa HDP nin döşeği, CHP nin ortasına seriliyor.

CHP kurultay sonuç bildirgesi harcıalem maddelerle süslenmiş, püslenmiş ama genel maksat çok güzel kamufule edilerek anlayana sivrisinek saz haliyle ortaya konmuş. 

Deniz Baykal'ın dişinden, tırnağından bir araya getirebildiği yüzde 25 bu kurultayda ne salonda ne de bildirgede yoktu. Onun yerine açılım ve federasyon merkezli sonuç bildirisi ortaya çıktı. Nasıl mı? ''EŞİT YURTTAŞLIK İÇİNDE KÜRT SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ''. Bunun açılımı düpedüz  federasyondur! CHP ''aklına'' sorarlar; SHP nin 1991 deki ''PKK'nın'' siyasi kanadını parlamento çatısı altına sokuşturmasından ve sonrasında Türk halkının hezeyanı sonucu meclis dışında kalma serüveninden ders almadınız mı?

Yoksa, bu gün CHP görünümlü olan SHP 1991 in karşılığı olarak, 2019 da İSTANBUL! için HDP nin yüzde bir kaç puanlık katkısı adına mı bunca fırıldağı çeviriyor?

Olabilir, neden olmasın sonuçta bir siyasi parti ve stratejisini belirlemek zorunda. Ammaa! şayet niyet, beklenti veya strateji buysa; Şaşırarak dahi Atatürk'ü ağızınıza almayın. Cumhuriyetten ve Atatürk ilkelerinden, devrimlerden siz siz olun söz etmeyin. Çok kolay sarf edebildiğiniz Kuvayi Milliyeciyiz ve Müdafa-i Hukukçuyuz gibi milli hassasiyetleri ve milli hissiyatları dilinizden düşürün. 

Yüzde bir kaç puan için HDP nin döşeğine girerek PKK yorganı ile örtünmeye değer mi? 

Nerelerdesiniz? Sözcüler, yazarlar, ekranlarda konuşanlar, halkın arasına ''ARENA''! kuranlar... 

Federasyonculukla, Atatürkçülüğü, Kuvayi Milliyeciliği, Müdafai Hukukçu olmayı çıksınlar CHP tabanına ve CHP ye oy veren yüzde 25 e anlatsınlar.

Ademi merkezci selin önüne katmaya çalıştıkları CHP tabanını kütük zanneden neoliberaller kendilerini hala daha sosyal demokrat diye pazarlıyorlar, pes ki ne pes.

Diğer taraftan, CHP kurultayında kedilerin salonun elektirik trafosuna girdikleri söylentileri Ankara kulislerinde dillerde dolaşıyor.

Oy kullanma aşamasında bazı sandıklarda görülen ilginçliklerden söz ediliyor. Örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Tekin Bingöl'e yazılan hariçten ''fazladan'' oyları kedilerin oy bordrosuna yazdıkları kulislerde konuşuluyor. 

Odatv yazarı Makbule Cengiz'in yazısında bahsettiği bu konu hakkındaki satırları oldukça ilginç.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor