CHP tavanı ile tabanı arasında neler oluyor?

CHP tavanı ile tabanı arasında neler oluyor?

CHP genel merkez politikalarının Tekirdağ'a yansımaları, konulu yazı kaleme alsak neler yazabiliriz diye düşünelim... Yazacak çok ama o kadar az şey var ki, CHP ikiye hatta üçe belki dörde ayrılarak ele alınmalı. Partililer, partili olup yönetimlerde olmayanlar(bunlarda kendi aralarında olmak istemeyen ve olmaya can atıp olamayanlar olarak), CHP ye oy verenler, CHP ye ''kerhen'' ehvenişer oy verenler ve diyerleri.

CHP genel başkan yardımcısı diyor ki; ''HDP siyasi bir partidir, PKK ile kıyaslanmamalıdır.'' Buna karşılık CHP Tekirdağ il başkanı, parti bayrakları ile HDP bayraklarının ''her nasılsa'' aynı ipin ucunda sallandığını görüp yapyığı açıklamada; Bizi PKK gibi terör örgütleri ile hiçkimse bir araya getiremez ve kıyaslayamaz mealinde açıklama yapıyor. 

Anlaşılması güç olan, CHP, gece mezarlıktan geçerken ıslık çalmaya benzer hale nasıl getirildi? CHP tabanı içinde bulundukları bu hale nasıl ve kimlerce sürüklendiklerini merak etmeye ne zaman başlayacaklar?

CHP tabanı dandik algıların, çakma operasyonları ile oyalanırken diğer taraftan tepedeki on bilemedin yirmi adamın sultasında ve onların otarşi bakış açılarıyla yönetilmekten usanmadılar mı?

Yapacağız, edeceğiz, getireceğiz, götüreceğiz, soracağız dışındaki bir kaç harcıalem demokrasi, insan hakları söylemleri dışında ele avuca dokunur ne bir program ne bir proje ortaya koyduklarını duyan, tamamdır işte budur diyebilen varsın ortaya çıksın. Biz gelelim de görün! Neyi?

Genel merkez politikaları ile sahada ve taşrada haraket etmek zorun ötesinde imkansız! Zaten bu durum Tekirdağ'da olduğu gibi taşra teşkilatlarınında işlerine geliyor. Genel merkez bir yanda taşra teşkilatları diğer yanda... Tek bağları ''belli, bilinen bazı BELEDİYELER! Nasıl mı? O kısmını sizlerle paylaşmamıza az bir zaman daha var. 

CHP eskiden halak inemezdi, halkın içine karışamazdı. CHP atrık kendi tabanına dahi inemez, kendi tabanının sesine dahi kulak veremez, kendi tabanı ile bağları kopuk hale nasıl getirildi? Soruyorum, çünkü bazıları gibi araba devrildikten sonra değil, bir yıldır bunu sora geliyorum. CHP Türkiye'nin olmazsa olmazı değil, olursa oluru da o nedenle endişelerimi sürekli dile getirme gereği duyuyorum. CHP ye meftunluğumuzdan da sormuyoruz. Türkiye adına, Türk demokrasisi adına kaçınılmaz gereksinim olması dolayısıyla endişelerimizi dillendiriyoruuz.

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI