TÜRKİYE'NİN DÜŞMANLARI ''HER ZAMAN YAPTIKLARI GİBİ, YİNE DOĞRU OLANI YAPACAKLARDIR''...

TÜRKİYE'NİN DÜŞMANLARI ''HER ZAMAN YAPTIKLARI GİBİ, YİNE DOĞRU OLANI YAPACAKLARDIR''...

Amerika'nın askeri dikta tarafından yönetildiğini daha önce yazmıştım. 

Pentagon ve Türkiye arasında sıkışan Beyaz Saray  hamle üstüne hamle geliştirsede işin içinden çıkamıyor. Aslına bakarsanız, Trump'ın tek umudu Erdoğan'ın kararlılığına bağlı.  ANKARA kararlılığını devam ettireceğini daha geçen gün güvenlik koridoru operasyonuna İDLİB'i de ekleyerek açıklamış oldu.

Bakalım mı neler oluyor...

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson geliyor. Masaya ilk yatıracağı konu, İzmir'de 25 yıl yaşamış ve en sonunda yakalanan, cezaevindeki CIA ajanı PASTÖR ANDREW BRUNSON'un iadesi olacaktır. Türkiye bu kozu çok iyi kullanıyor. ABD, PASTÖR'ün iadesi için oldukça ısrarlı ve ANKARA ise; ver Gülen'i, al Pastör'ü diyor. Bu en çok Pensilvanya'dakileri rahatsız etmekte. Pastör giderse mutlaka oradan birinin geleceğinin kesin olduğunu biliyorlar. Afrin ve Zeytin Dalı Harekatı tabiki masada yer alacak ancak bu konulardaki derinliği bir başka ABD'li ortaya koyacak.

McMaster'in geliş amacı ise tümüyle ORTADOĞU ile ilgili. Pentagon şaşkınken Beyaz Saray'ın telaşının nedeni ise siyasi yönden kazanımların yani diğer bir değişle kardan zarar edilip edilmeyeceğini kestirememiş olmaları. McMaster, ANKARA'nın gönlünü almaya geliyor!... PYD üzerinden çuvalladıklarını anladılar. Haberlerde yer almayan görüntülerden bahsedecek olursak; Amerikan ve Alman bayrakları ile sarılı tabutların uçaklara yükleniş görüntülerini konuşmamız gerekiyor!...

KATAR, ablukasında hata yaptıklarını kabullenen Pentagon kısa süre sonra Türkiye'nin başlattığı harekatanın hemen ardından bu kez '' BÜKEMEDİĞİ BİLEĞİ ÖPMEK İÇİN ''! gelmemek adına bu ziyaret hamlelerine kalkışıyor. KATAR'da halt! etmişlerdi. Neden? ANKARA öyle bir tavır ortaya koydu ki, hiç beklemedikleri biçimde ayarlarının bozulduğuna şahit oldular. Altıgen binanın koridorlarındakilerin tümü buz adam olmuşlardı.

Pentagon ve mecburen Beyaz Saray tek hükmedebildikleri başkent olan BERLİN üzerinden giriştiği TERÖRİST MÜTTEFİKLİĞİNDE çuvalladığının farkında. 700 kişilik özel eğitimli Alman seçkin askeri birliği Suriye'nin kuzeyinde, PYD saflarında yer alıyor. Bu gerçeği saklayamıyorlar zaten gerekte görmüyorlar. Kartlar açık oynanıyor.

Rusaya bu olup bitenin neresinde?

 MOSKOVA!... 

Esad'ın kaypaklığını görmezlikten gelmiyor. ABD ile yakın temasa mecbur kalan Esad şimdi derin MOSKOVA'nın yakın takibinde. Yüzlerce ''kayıp'' tır dolusu Amerikan silahlarının Esad'a nasıl geçtiğini bilen PUTİN Esad'ı kırmızı halıdan atmak üzere!... Pentagon yolunu Esad'la mecburen kesiştiriyor, hatta yola koyuldular bile. Aralarına İsrail'in dahil olmamasını beklemek gibi bir ahmaklığı kimse yapmayacaktır.

MOSKOVA her an sert bir manevra sayesinde Amerika ile kol kola girebilir. Neden girmesin ki, Sahada ve masada en geçerli olan kural kazanmak için her yolun mübah olması değil mi?

ANKARA her gelişmeyi an ve an takip ediyor. 

Pentagon'un sinirlerini bozan da zaten ANKARA'nın bu kararlılığı. Aynı zamanda işin ucu 15 Temmuz öncesindeki planlarının o tarihten bu yana her defasında kararlı ANKARA sayesinde boşa çıkartılmış olması. NATO'cu ve Pentagon'a bağlı generallerin ordudan uzaklaştırılması onlar adına ''saat gibi''işleyecek planlarını alt üst etti. Aslında Aralık ayında planladıkları darbeyi Temmuz'a çekmek zorunda kaldıkları an kaybettiklerini hala anlamamışlardı. Hoş Aralık olsa da sonuç farklı olmayacaktı. Temmuz'a çekmek zorunda kaldıkları darbe girişimine uzanan süreci iyi analiz etmek gerekiyor ancak bu gün konumuz o değil.

Sonuca yaklaşırken; Yeni bir senaryo ile karşılaşabiliriz!

MOSKOVA ve WASHİNGTON arasındaki kaynak suların birden soğuduğuna ve kısmen MÜTTEFİK haline geldiklerini görürsek şaşırmayalım. Masanın bir kenarında duran bu argüman gözden kaçırılmaması gereken en önemli kısım.

Türkiye'de iç siyasete dikkat etmek gerekiyor. HDP den kesin bir dönüş beklediğim CHP yönünü bir anda Esad'a çevirir mi, çevirir ki çevirmeye başladı bile. İktidara, Esad'la diyalog tavsiyeleri bunun ilk fısıltılarıdır. Bu fısıltı yakında daha gür dile getirilecektir, bekleyin.

Türkiye içinde tedirginlik yaratmaya ihtiyaç duyabilirler! Kimler? Teröristlerle müttefik olan her kimlerse onlar. Ne yaparlarsa, neye, nasıl hangi şerefsizliğe baş vururlarsa vursunlar TÜRKİYE'Yİ BU HAKLI VE KUTLU MÜCADELESİNDEN VAZ GEÇİREMEYECEKLERİNİ BİR GÜN MUTLAKA ONLARDA ANLAYACAKLARDIR.

Sürekli yakındığımız; ''Savaşta kazanıp, masada kaybettiğimiz safsatasının bizleri uyuşturmak adına uydurulmuş genel bir algıdan ibaret olduğunu görüyoruz. 

Şimdilik diyerek; Bu uzunlukta kısa kesmek gerekiyor.

Sonucu şimdiden kestirmek kolay... 

Kendi tarihlerinde, TÜRK'ü geçirmeden yazamayan dünyadaki en az 50 ülkenin, 5 bin yıllık TÜRK tarihinde yer aldığı gerçeği ve nedenleri ortadayken...

 Türkiye'yi karşısına alan ve adına ittifak, müttefik, düşman, hain her ne derse densin hepsi ''her zaman yaptıkları gibi doğruyu, doğru olanı mutlaka yapacaktır; tüm diğer seçenekleri tükettikten sonra...''

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI