Berkay Çakır'ı hataya sürükleyen ''aşırı motivasyonun'' nedeni ne olabilir?

Berkay Çakır'ı hataya sürükleyen ''aşırı motivasyonun'' nedeni ne olabilir?

Hali hazırda RESMİ SAĞLIK ALANI! olarak yer alan arazinin yer sahibinin talebi üzerine ÖZEL SAĞLIK ALANI olarak değiştirilmesini anlamak belki! mümkün olabilir... 

Bu değişiklik talebi hakkında başvuru nereye yapılır?  İlçe belediye başkanlığı imar müdürlüğüne...

İlçe belediyesi dilekçede yer alan talebe göre görüşünü olumlu veya olumsuz olarak büyükşehir belediyesine bildirir...

Büyükşehir belediye meclisi imar komisyonu ilçe belediyesi imar müdürlüğü ve kendi imar daire başkanlığının görüşleri doğrultusunda mecliste konunun tartışılması için raporunu hazırlar...

Talep mecliste oylanarak olumlu, olumsuz karara bağlanır.

Buraya kadar izlenecek adımlar bunlardır.

Gelelim bu süre içinde yer sahibinin yapması  ve yapmaması gereken şeylere;

Tek yapacağı büyükşehir belediye meclisinin kararını beklemek... Meclis kararı doğrultusunda, yerinize yapmak istediğiniz SAĞLIK KURUMU İNŞAATI! için gerekli başvuruları yerine getirerek İNŞAAT RUHSATINIZI VE HAFRİYAT İZİN BELGENİZİ ALARAK, BELEDİYENİN GÖSTERECEĞİ HAFRİYAT DÖKÜM ALANINA YÖNLENMENİZ GEREKİR...

Meclis kararı daha askı süresini doldurmadan  hatta çok daha öncesinden siz HAFRİYATA başlamışsanız yine siz ve belediyenin sorumlu birimlerinin başındakiler BAZI SORULARA MUHATTAP OLURSUNUZ.

*İnşaat ruhsatınız ve hafriyat izniniz var mı?

*Buradan çıkarttığınız binlerce metrelik toprak hangi hafriyat sahasına döküldü?

*Çıkarttığınız hafriyatı hangi sahaya dökebileceğinizi size gösteren BELEDİYE YETKİLİLERİ veya SİZ  hafriyat bedelini gösteren FATURALARI, BELGELERİ beyan edebilirmisiniz?... Garibanın çatı sarkıtmasını yıktırmak için atmaca kesilen yetkililer sizin binlerce metrelik hafriyat sahanızın önünden hiç mi geçmediler?

1/1000 lik uygulama imar planı ve 1/5000 lik nazım imar planı değişikliği talebinizin büyükşehir belediye meclisinde neden rededildiği konularına ve emsal değerler üzerinden kazanımlara girmeye gerek yok.

Aynı yerde, özel bir eğitim kurumunun açılacağı iddialarının çalkalandığı bu günlerde işler epey bir karışacak gibi görünüyor.

Kurulacak özel eğitim kurumunun (özel okulun) bursluluk sınavlarına ve kayıtlara başladığı dahi söylenip, özel okulun önümüzdeki yıl eğitime başlamak üzere tamamlanacağı yine aynı iddialar arasında... Hafriyat alanına gittiğinizde oradaki görevliye; B.... Ş..... Kolejinin yeri nerelerde? diye sorduğunuzda size hafriyat yapılan etrafı çevrilmiş alanı göstererek; işte burası diyor. İnşaatı kime ait dediğinizde ise; H... İnşaat. diyor.

Kimin nereye ne yapacağı hiç umurumuzda değil...

Nasıl yaptığı ise kamu adına ilgimizi çekiyor. Hatta  bizim için nasıl yaptığı değil, nasıl ''yaptırıldığı''önemli.

İddia etmiyoruz...

İddiaları kamuoyuna ve size sunuyor aynı zamanda  bu konuda açıklama adına ve iddiaları çürütme adına fırsat sağlamış oluyoruz.

Onlarca dosya imzada beklerken Süleymanpaşa imardan sorumlu başkan yardımcısı Berkay Çakır'ın Ocak 2018 tarihli dilekçe hakkında ''yangından mal kaçırırcasına'' bir hafta içinde OLUR GÖRÜŞÜ verdiği yazıyı hazırlaması ve imzalamasının arkasındaki ''olumlu'' gelişmeyi merak etmemek elde değil. Aceleden olsa gerek, kendi imzasından önce sevgili başkanına imzalatmayı unutmuş olacak ki, olumlu görüşüne rağmen 1/1000 lik NAZIM İMAR PLANI EMSAL DEĞER ARTIŞ ORANLARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TARAFINDAN REDEDİLMİŞ. Fark edilen bu hata nasıl düzeltilebilrdi? Mevcut yazı yok sayılıp (sümen altı edilir) ve Ekrem Eşkinat imzasıyla tekrar ve ilk defa sunuluyor biçiminde verilebilirdi. Bunu Ekrem Eşkinat ve diğer sorumlular TENEZZÜL ETMEYECEKLERİNE GÖRE! yer sahibinin talebi Berkay Çakır'ın ''aşırı motivasyonunun kurbanı olmuş.''

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor