Ekrem Eşkinat ve Berkay Çakır, Bu sorulara ne zaman yanıt vereceksiniz?

Ekrem Eşkinat ve Berkay Çakır, Bu sorulara ne zaman yanıt vereceksiniz?

''Efendiler''! ...

Biz doğumumuzun ardından ilk 6 ay boyunca MERZİFON EŞEĞİ SÜTÜYLE BESLENMEDİK.

Çalışkanlık, dürüstlük, sosyal demokrasi teranelerinizle birlikte MUTLUGİLLER hikayelerinizi ilk 6 ay Merzifon eşeği sütüyle beslenmiş olanlara, kullanabileceğiniz kadar salak! zannedip sonradan kullanamayacağınız kadar salak! olduklarını anladığınızda kapınızdan kışaladıklarınıza veya üç beş kuruşla savuşturduklarınıza anlatın. Hani her basın toplantınızda sizi kıkırdayarak, alkışlayarak dinleyen bazıları var ya heh! işte martavallarınızı onlara anlatın, ahkamlarınızı da onlara kesin.

Kavramların içini boşaltıp yerine kendi kavramlarınızı doldurarak başardığınızı sandığınız her şeyde başarısız ve beceriksizdiniz ama bazı işler var ki, başarısızlık veya iş bilmezlikten zorlanan sınırlarıda aşar halde...

23 Şubat Cuma günü yazdığım yazıda kamuoyu adına yönelttiğim sorulara gelen cevap olmadığı gibi, kamuoyunu aydınlatıcı açıklamayı beklemek sanırım hayal... 

Tamam o zaman, biz kamuoyu adına sorularımızı yenileriz ve yanıtlarını olmasa bile gereğini daha üst makamlardan ARZ EDERİZ!

İlçe belediyesinden yani Süleymanpaşa'dan yönelttiğimiz sorulara yanıt gelmedi ve gelmeyeceği çok açık... 

Bu konuda onların ( ilçe belediyesi yetkililerinin ) ihmali, görev tanımı ve yetkileri bakımından eksiklikleri ve, veya başka bir adlandırmayla bu durum nasıl açıklanıyorsa gereğini yapma adına sizin sorumluluğunuz, yaptırımını sağlamanız açısından yetkiniz, etkiniz  var mı? Bu sorunun muhattabı tabi ki Tekirdağ'ın en yetkili makamı olan DEVLETİ TEMSİL EDEN Valiliğin ilgili yetkililerini ilgilendiriyor.

*** İnşaat ruhsatı olmaksızın, isteyen istediği gibi kendisine ait olan alanda 10 metreye yakın kazarak HAFRİYAT yapabilir mi?

*** Yapmışsa yaptığı HAFRİYAT toprağını istediği veya kendisine dahi ait olsa başka bir yere taşıyabilir mi, döküm yapabilir mi?

*** Şehrin göbeğindeki kocaman alanda HARİYAT yapılırken, yetkililer bunu gözden kaçırma lüksüne sahipler mi veya bunu izinsiz yapmış! elimizden ne gelir türünden aciz bir açıklamanın ardına sığınabilirler mi?... İzinsiz yapıldığı tespit edilmişse, uygulanan yaptırımları veya uygulanan cezai işlemleri yerine getirdiklerini ortaya koyabiliyorlar mı?

Söz konusu yerle ilgili ortaya atılı iddiaların ardı arkası yok. 

Sözde bu yere ÖZEL OKUL  yapılacakmış. Hatta ortada okul falan yokken kayıtlar ve bursluluk sınavları yapılmaya başlanmış... ( yere gittiğinizde; B... K... inşaatı burada mı, bahsedilen kolej buraya mı yapılacak? diye sorduğunuzda oradaki bekçi barakasından çıkan kişi veya yetkili her kimse; evet burası cevabını veriyor.) Hatta yapım işini gerçekleştirecek inşaat firmasının adresini tarif bile ediyor.

Bu yer resmi sağlık kurumu alanıyken, belediye meclisine başvurularak yerin özel sağlık kurumu alanına dönüştürülmesi talep edilmiş ve bu meclisten kabul edilerek geçmesine rağmen bu yerle ilgili emsal değer artış talebinin neden rededildiği konusunda CHP ve AK Parti meclis guruplarının tedirginliklerinin veya karşı oy kullanmalarının ardındaki endişeleri hakkında düşünmek gerekiyor.

Sıradan vatandaşın dükkanının önündeki sarkıtmasını, mahhale arasında bir kaç tavuk beslemek için 2 mertekarelik kümesini yıkmak için neredeyse kıyametleri kopartan; ''sosyal demokrasinin yılmaz ve sarsılmaz temsilcilerinin'' yetkilendirdiği birimler; şehrin ortasında koskoca alanda yapılan 10 metre derinliğe inilmiş HAFRİYATI görmeyen gözleriniz nasıl oldu da ''büyülenmişçesine'' kapandı?

Öylesiyle, böylesiyle... Bu işin birden çok sorumlusu olduğu kesin ve açıklama kimden gelirse gelsin. Kamuoyu hatta BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİ DAHİ BU KONUDAKİ AÇIKLAMAYI BEKLİYORLAR!

Kamuoyu, kimin elinin kimin cebinde olduğunu merak ediyor...

Mahalle arasındaki 3 metrelik kümesi yıkılan vatandaş, şehrin ortasında en az 10 dönümlük alanda, 10 metrelik hafriyatın yapılmasına nasıl gözyumulduğunu öğrenmek ve bunu kimlerin görmezden geldiğini bilmek istiyor. Merak falanda değil ÖĞRENMEK İSTİYOR!

Süleymanpaşa belediye başkanı, imardan sorumlu başkan yardımcısı ve diğer yetkilileri, zabıta müdürü çıkın biriniz bu konuyu vatandaşa anlatın.

Birinci derece sorumluları bunu yapmıyorlar veya yapamıyorlarsa; Tekirdağ'da devlet adına en yetkili makamın sahipleri siz veya sizin ilgili müdürlüklerinizin makam sahipleri gereğini yapsınlar...

Yapsınlar ki, Tekirdağ'da yaşayan ahalinin dünyaya gözlerini açtıkları andan itibaren ilk 6 ay boyunca MERZİFON EŞEĞİ sütüyle beslenmemiş oldukları anlaşılsın.

Adına iddia densin, söylenti densin hiç fark etmez. Aktarılanlarda, söylenenlerde, kapalı kapılar ardında bu işin dedikodusu yapılıyorsa da tümü ortadan kalksın, yapanlar utansınlar bilgisizler de Merzifon eşeği sütüyle beslenmiş olduklarını kabullensinler. Kimsenin hakkı yenmesin. Dedikoduysa, kir atma, algı yaratmaya yönelik bir şey varsa da ortadan kaldırılsın.

Bekliyoruz!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI