Eşkinat, Çakır İkilisi ''MUTLUGİLLER!'' Neden Hala Suskunlar?

Eşkinat, Çakır İkilisi ''MUTLUGİLLER!'' Neden Hala Suskunlar?

MUTLUGİLLER!... Size, kamuoyu adına yönelttiğimiz soruların yanıtları hala görünürlerde yok. Çalışmadığınız yerden de sormadık. ''Kitabın en iyi bildiğiniz yerinden'' basit bir kaç sorunun yanıtını istedik. 

Hatırlatmamız mı gerekiyor?

Hürriyet Mahallesinin tepesinde, metal perdeyle çevrilerek ''tedbir'' alınmış ve kime sorarsanız; B... Ş... KOLEJİ İNŞAAT SAHASI  denilen yerdeki hafriyat hakkında sorularımız vardı.

Anlaşılan siz, kamuoyunun bu konu hakkındaki merakını gidermeyeceksiniz.

Kamuoyuna ne, neden bir başkasının yeriyle bu kadar yakından ilgileniliyor da diyebilirsiniz...

MUTKUGİLLER ailesinin MUSMUTLU aile reisleri; Bir kez daha hatırlatıyorum!... Mahalle arasındaki tavuk beslemek için üç metrekarelik kümesi dahi ''üstün görev bilinciniz'' ve vatandaşlar arasındaki hukuku eşit uygulamaya yönelik ''Sosyal Demokrat Belediyecilik Anlayışınızın'' tezahürü ile yıkmak için atmaca gibisiniz ya, heh işte mahalle arasındaki o kümesten haberiniz oluyor da, şehrin en yüksek noktasında bilmem kaç dönümlük alandaki hafriyattan nasıl haberiniz olmuyor? 

Hafriyat izni için yasal ve yönetmelikler gereği işlemlerin yerine getirilmesini sağlayarak buna izin vermişseniz AÇIKLAYIN!...

Bu alanla ilgili; Burası ne olacak? Sorusunun karşılığı gecikmeden; B... Ş... KOLEJİ BURAYA YAPILACAK. oluyor. B.... Ş... Koleji buraya yapılacak özel okul için kayıtlara, bursluluk sınavlarına dahi başlamış DENİYOR!  Oysa ki bu alan hala hazırda RESMİ SAĞLIK ALANI olarak görünmekte, B.Ş.B meclisinden geçtiği hali ile ÖZEL SAĞLIK ALANINA dönüştürülmesi resmiyet kazanması için beklenilen itiraz askı dönemi dahi son bulmamışken...

Kimin eli, kimin cebinde diye merak eden Belediye Meclis Üyelerinin dahi bu konuda kafa karışıklıkları var.

MUTLUGİLLER!... Bu alanla ilgili, ilçe belediyesi olarak Büyükşehir meclisine ilettiğiniz evrakta yetkili imza yanlışlığı yaptığınızı da mı inkar edeceksiniz? İmardan sorumlu başkan yardımıcı ''MUTLUGİLLERİN ATOM KARINCASI'' Berkay Çakır'ın imzalaması için önündeki dosyaların aylarca beklediğinden söz edilirken, bu yerle ilgili ONAY! görüş yazısını JET HIZIYLA yetiştirmesi ayrıca merak konusu.

MUTLUGİLLERDEN ümidi kestik... Soruları yanıtsız bırakmaya devam edecekleri ''her hallerinden'' anlaşılıyor... 

Süleymanpaşa Kaymakamlığı'nın ilgili birimleri; Bu konuda ne yapıyor? Ne yaptı? Ne yapabilir veya ne yapmayı düşünüyor? 

Tekirdağ Vali'liğine bağlı birimler, müdürlükler için aynı soruları yöneltmeye gerek var mı? 

Ortada yapılan yanlış bir uygulama varsa, yasaya, yönetmeliğe aykırı bir iş veya işlem varsa gerekli yaptırımlar ne zaman uygulanacak, sorumlular ortaya çıkartılacak mı? Aksi bir durum varsa dahi kamuoyu bunu bilmeye hak sahibi değil mi?

* İnşaat ruhsatı ve hafriyat izin belgesi olmayan alanda hafriyat yapılabilir mi?

* Söz konusu alanda yapılan hafriyat yasa veya yönetmeliklere uygun mu?

* Her isteyen kendi alanını metrelerce kazabilir mi? Kazdığı alandan çıkarttığı hafriyat toprağını ''kafasına göre'' herhangi bir yere taşıyabilir, dökebilir mi?

* Söz konusu alanda yapılan hafriyat yasa ve yönetmeliklere aykırı ise yerine getirilmiş yasal işlemlere yönelik belgeler ortaya konularak bu konuda kamuoyu aydınlatılabilir mi?

 Belirrtiğimiz gibi; Kitabın en iyi bildikleri ve çalıştıkları yerinden sormamıza rağmen, MUTLUGİLLER neden suskunlar? 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor