Tekirdağ'da Hesapları İyi Yapmak Yetmez, Çok İyi Yapmak Gerekli...

Tekirdağ'da Hesapları İyi Yapmak Yetmez, Çok İyi Yapmak Gerekli...

Seçim ittifak senaryoları havalarda uçuşmaya başladı. AĞZI OLAN KONUŞUYO!... 

Senaryoların bir tanesi dahi kazanmaya yönelik stratejiler değil.

''Kazanımı!'' Recep Tayyip Erdoğan'a kaybettirmeye endekslemişler. Demirtaş ne demişti? SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ. Siz kimsiniz? Teker teker safta toplanmaya başladılar. Aslında toplananlara değil onları toplayanlara bakmak gerekli.

Erdoğan'a kaybettirirlerse kim kazanacak?... Cevap, bu satırlara sığmayacağı gibi onların akıllarına da sığmıyor.

Neyse ki, TÜRK HALKI bu soruyu kendisine soruyor ve cevabı da sandıkta veriyor. 

Dejenere edilerek kaybettirme ittifakının kilidi konumuna sokulmaya çalışılan SP tabanı Kuva-i Milliye ruhunun ne olduğunun dersini toplum mühendislerine vererek üzerlerindeki atılı yüz yıllık iftiraların tümünü, İFTİRACILARIN! başlarına geçirecektir. 

                                                                *     *     *

Kendi hesaplarını yapamayanlar AK Parti, MHP ve BBP ittifakına nasıl zarar verebilirizin hesabı peşindeler. 

CHP, Trakya'da seçmenine HDP ile ittifakını nasıl izah edecek? Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'de CHP bu ittifakı kendi parti örgütüne nesıl kabul ettirebilir, parti üyeleri CHP nin HDP ile ittifakını nasıl kabullenebilir? Malkara'da bayrak örneği ortada... CHP Tekirdağ il başkanı; ''Hiç kimse, bizi terör örgütleri ile yan yana getirmeye çalışmasın.'' diyerek tavrını aslanlar gibi ortaya koydu. Yerel seçimler önce yapılacak. Eminim...Trakya'da kazanan CHP li belediye başkanları dahi HDP ile ittifak yapacak olan CHP ye kendileri dahi oy vermezler. İstanbul il başkanı ile birlikte çok sayıdaki Milletvekilinin tutumlarından dahi rahatsız olan hatta bunları içlerine hazmedemeyen CHP tabanı Trakya'da beklenmeyen değil, BEKLENEN tavrı 2019 da kesin ortaya koyacaktır.

Ama açıktan ama kapalı kapılar ardında HDP ile ittifak kuran CHP  ''diğerleri'' olarak adlandırılan ve bu seçimlerde çarpan etkisi kaçınılmaz olacak, yüzdelik dilim içinde 1 veya 1,5 luk sağ partileri yanına hangi vaatlerle çekecek? Yoksa, işin o kısmını ÜST AKIL! mı halledecek?

AK Parti, MHP, BBP ittifakının sekteye uğratılmasının stratejistleri...  Birilerini, Dimyat'a pirinç peşine gönderirlerken, onların evdeki bulgurlarını aşırmayı planlıyorlar.

                                                               *     *     *

Tekirdağ'da yerel seçime bakalım.

Geriye doğru son yerel seçimdeki oy dağılımlarına baktığımızda, yerelde olmayacağı açıklanan AK Parti, MHP ve BBP ittifakı Tekirdağ'da yerel seçimlerde kendiliğinden bir refleksle harekete geçecek olursa, madalyonun diğer yüzünü görmek kaçınılmaz olur. 

Yerelde adaylar mı önemli?

Tekirdağ'da seçmen olan olmayan bu kaçınılmaz ayrıntıyı geçeli çok oldu.

Yerel seçimlerin en önemli sayılan ayrıntısının yerini alan çok daha farklı kıstaslar devreye girdi. Tekirdağ bunu kendi kendine uydurmadı, yeniden keşfetmedi. Bu ayrıntı Tekirdağ seçmenine UNUTTURULDU!...

Tekirdağ'da herkes hesabını iyi yapsın. İyi de yetmez, çok çok iyi yapsın.

 Tekirdağ'da yüz metrelik cadde on kere yine yeniden sloganı gibi yap boz kaldırıma dönüşmüşken o caddede toplaşıp İZMİRİN DAĞLARINDA ÇİÇEKLER AÇAR diye yürümenin seçmen üzerindeki etkisi de işe yaramıyor. Tekirdağ'ın sokaklarında çamur eksik olmazken siz İzmir'in dağlarındaki çiçeklerin açma gazını halka daha fazla pompalayamazsınız. 

 

 

 

 

 

 

                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI