Uzak ''DÜNDEN'', Yakın ''DÜNE'' ve ''BU GÜN'' CHP... -2-

Uzak ''DÜNDEN'', Yakın ''DÜNE'' ve ''BU GÜN'' CHP... -2-

Türkiye'de harekete geçirilen 90’lı yılların uygulamasının bir yansıması da aynı biçimiyle,Almanya'da yapılmaktaydı. 2.Büyük Savaşın sonuyla başlayan Saksonyalılar Ekolünün, Türkiye üzerindeki etkisinin sonlandırılma kararı alınmıştı. Kimlerce? CIA nın içindeki Almanistler ve derin Almanya’nın tetikçisi BND tarafından.

 Türkiye'deki başarısız koalisyonla dönemi bu nedenle kotarılıyordu ve Ankara koşar adım, Bavyera Ekolünün nüfuz alanına katılıyordu... Daha sonra, Almanya'da olan biteni anlamakta  zorlanan ve/veya “Yeni Berlin Konsepti”ni kabul etmeyen MHP ve CHP için derin Amerika tarafından kullanılan Fetullahçılar eliyle kaset komploları düzenlendi. Amerika için 2. Dünya savaşı sonrasında; ‘’O ne derse öyle olacak.’’ Dediğimizi hatırlatmakta fayda var.

 Bu komploların uygulayıcısı sadece CIA değildi; Tam bir istihbarat İMECE si! ile  bir yanında da BND vardı. MI6 nerede, neden sesi soluğu çıkmıyor diye sorduğunuzu duymuyor değilim. MI6 nın bu işin senarist kadrosunda olduğu kuvvetle muhtemeldir ki, bütün bu karmaşık işlerin varıp dayandığı yer “Aryanik Aklın Dünya Egemenliği”dir.

 Görülüyor değil mi, BAŞKA ANALİZLERE EMANET EDELİM! diyerek giremediğimiz, girdiğimizde asıl konunun özünden sapma endişesi taşıdığımız ne kadar çok şey var.

PANDORANIN KUTUSU! …

 Saksonya damarına bağlı olduğunu kuvvetli emarelerle analiz ettiğimiz Deniz Baykal’ın “BND Baronları ve Bavyera ekolünün önde gelenleriyle zıtlaşamasının sonunda KASET KOMPLOLARI ile koltuğundan ediliş süreci başlıyordu. CHP nin ‘’YENİ’’ bir sürece rotası çizilmişti.

Geldik bugüne… Avrupa'nın, ‘’Parlamenter Demokrasi ile idare edilen ülkelerinin’’ tüm karşı duruşlarına rağmen,“Başkanlık Sistemi”nin yılmaz savunucusu Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2015 yılında Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından, Almanya başta  olmak üzere bu ülkeler, Ak Parti’nin 2023 yolculuğunu önleyemiyorlar ve önleme adına her yola baş vuruyorlardı. İster istemez fark edilip kabul edilerek; 21 Yüzyıl'da Türkiye, kendi yolculuğuna, başkanlık sistemi modelinde devam edecek... Bu kaçınılmaz ve önlenemeyen nedenle Almanya ve diğer Parlamenter ülkeler de kendilerini buna göre formatlamak zorunda kaldılar. Notumuzun ardından devamla…

 CHP de neler oluyordu?...

Deniz Baykal'ın yerine oturtulan Kılıçdaroğlu, kendisine bu koltuğu başlayanların ekolünü takiben Amerikanist bir tarzda konuşmaya ve siyaset üretmeye başlamakta gecikmemişti.  Baykal'ın (SAKSON)Almanist CHP’si hızlı bir şekilde Amerikan Ekolüne evrilmekte, devşirilmekteydi.

CHP tabanı tüm bu olup bitenleri her zamanki gibi HABERSİZCE! İzliyor ve ‘’YENİ CHP’’ için umut yeşertiyordu.

 “Yeni CHP”nin Alman Ekolü ile Amerikan Ekolü arasında gidip geldiğini sezemeyen taban umutlu bekleyişini SABIRLA! Sürdürürken; Kılıçdaroğlu ve birkaç tepe noktadaki yöneticilerinin GEZİ sürecinde daha henüz Alman Ekolü etkisindeyken nasıl oluyordu da 17/25 Aralık operasyonunda  Amerikan Ekolünün jargonu ile konuşuyor olduklarını haklı olarak sezemiyorlar ve fark edemiyorlardı.

 “Ankara’nın, Erdoğan’ın sırrını çözmekte zorlanan derin Amerika ve Almanya aynı kafa karışıklığını yaşamaktaydı…

TAHTAREVALLİ DÖNEMİNE GERİ DÖNÜŞ! ve her on yılda bir yer değişikliği ile alışılagelmişe devam mı?

Bu noktadaki karar, 15 Temmuz’dan sonraki ayda verildi. Türkiye, bundan böyle Alman Derin Devletinin nüfuz alanı içerisinde olacaktı.

İşin içinden çıkamıyorlardı ve Türkiye’yi; iki akılla idare etmeye karar verdiler. Bu formatta, Bavyera ile Saksonya aklı beraber ama karşı karşıya yer alacaklar olsa dahi birlikte ve bundan böyle, Türkiye'nin temel politikası ve devlet siyasetinde “Milli” ve “Ulusal” kavramlarıyla tanımlayabileceğimiz göreceli yerlilik hakim kılınmak zorundaydı; Milliliğin ve Milliyetçiliğin arkası Saksonya Ekolüne, Ulusçuluk ya da Ulusalcılığın arkası ise Bavyera Ekolüne dayandırılacaktı.

Bu nedenle bir yazımında “AK Parti için dahi ;Alman Ekolüne mi Kayıyor?” diye sormak zorunda kalmıştık. Neyse ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan bu olup bitene el atarak ACİL ve KAÇINILMAZ noktayı koydu ve bu endişelere son verdi.

Kılıçdaroğlu mesajı alabildi mi?

Ankara’da bir vergi dairesi bomba ile yerle bir ediliyor!... 2018 Şubat'ının başındaki bu patlamanın adresi ve zamanlaması bana oldukça  ilginç geldi... Neden mi? Vergi dairesi Çankaya ilçesine bağlı ve Çankaya ilçesinin Belediyesi CHP’li. Bu belediyeyi enteresan yapan, CHP'li oluşu hiç değil; Belediye başkanının kökeni ve memleketi ile ilgili bir durum...

 Bu bölge, ciddi  şekilde bir mezhebin ve o mezhebin yoğun olduğu bir vilayetin, Ankara'daki kazası haline getirilerek oranın, CHP’nin oy deposu olarak sabitlendiği iddiası yeni ortaya atılmış değil. Bu oy deposunun! özelliği ise,Kılıçdaroğlu'yla aynı damara bağlantılı olması…

 Birileri Kılıçdaroğlu'na bu bölgeden mesaj gönderdi…

 Niye mi? Çünkü ekolünü seçmekte ve kendisi adına seçilen ekol ile ilişki kurmakta zorlanan Kılıçdaroğlu için şunu diyebiliriz; Kılıçdaroğlu'na, Bavyera ziyareti yaramamış!...

 Almanya’dan, eski lider üzerinden çizilen yol haritası konusunda ve haritanın derin sahipleri ile anlaşamamış olarak dönmüş. Daha önce kendisine, bu türden suikast girişimi endişesi yaşatan ajanlar, onu bir kere daha, bu sefer Ankara’nın göbeğindeki,Yeğenbey Vergi Dairesi! ile uyarırlarken“Gidişatın yanlış yeğen’’ demiş olabilirler. İki gün sonra,3-4 Şubat 2018 Cumartesi ve Pazar günü, CHP'nin kongresi vardı. Kılıçdaroğlu, kendisine yapılan uyarıyı anlar ve alırsa ne ala tersi olursa,inatlaşmaya devam ederse mecburen, CHP'nin başkanı değişecek demekti. Sonuç malum! Kongre günlerinde dört aday, önce ikiye düşürüldü. Sonra da Kılıçdaroğlu, tekrar CHP koltuğuna oturan adam oldu.

Bu sonuçtan hareketle yapılan okumanın neticesinde anlaşılmış oluyor ki bir sorun yok! Mesaj alınmış!... Almanya memnun; Kılıçdaroğlu, yeniden genel başkan; buna bağlı olarak da CHP son durak olarak, ekolünü bulmuş oluyor.

O halde Hoş geldin, BAVYERALI GANDİ!


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor