TEKİRDAĞ! Sen Kimlere Emanetsin?

TEKİRDAĞ! Sen Kimlere Emanetsin?

Ne ses var ne de seda, çıtları çıkmıyor... Sorduk, sormaya devam ettik ve hala soruyoruz.

Süleymanpaşa'nın en yüksek yeri sayılabilecek bir yerde, gözlerden kaçmasına! imkan olmayacak alanda yüzlerce  HAFRİYAT KAMYONU yükleriyle birlikte nasıl oluyor da buharlaşabiliyorlar.

Bu yüzlerce kamyon HAFRİYAT nereye döküldü?...

Malum yerde HAFRİYAT izni varmıydı veya ÜÇ MAYMUNU oynayan MUTLUGİLLERLE  her hangi bir resmi protokolle mi bu iş yapıldı?... Neden olmasın, kamu yararı gözetilerek bir protokol veya anlaşma yapılabilir, bu anlaşma ile gerekli izinler verilebilir ve binlerce metreküp HAFRİYAT bir yerden bir yere taşınabilir ve işi yapanın istediği yere (keyfince) dökülebilir mi?... Hal böyleyse neden susuluyor, neden konu hakkında açıklama yapılmıyor/yapılamıyor?

MUTLUGİLLER suskun kalmayı tercih ediyorlar. 

Süleymanpaşa Kaymakamlığı'na ve dahi Tekirdağ Valiliği'nin yetkili, ilgili makamlarına da aynı soruyu veya benzerlerini geçtiğimiz yazımızın bir bölümünde sormuştum... O cenahtan da bir yanıt veya açıklama gelmediği gibi konu hakkında kıllarını kıpırdattıklarına yönelik hiç bir şey olmadığı çok açık.

Gelelim madalyonun diğer yüzüne;

AK Partili ve MHP li Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri... Bu konudaki yazıları okuduğunuzu biliyorum. Bahsi geçen konuya hakim olduğunuzu da biliyorum. Bu konuda sizlerinde rahatsızlık duyduğunuzu da biliyorum. Biliyorum bilmesine de SİZLER NERELERDESİNİZ? ... Bu derece de ''ETKİSİZ ELEMANLAR''! olamazsınız.

Kamu adına görev yapıyorsunuz. Vicdanlarınız nerede? 

Bu işe karışmamanızı, susmanızı, sizinde ÜÇ MAYMUNU oynamanızı mı emir ettiler? Sizde kendi aranızda, alternatif bir MUTLUGİLLER kumpanyası mı kurdunuz? 

Nasıl bir şehirde yaşadığımızı zaten merak ediyorduk, merakımıza yenisini eklemiş sayılmazsınız...

Belediye susuyor, İlçe Kaymakamlığı suskun, Belediye meclis üyeleri deseniz ÜÇ MAYMUNU oynamak işlerine geliyor.

Geriye bir tek YARGI kalıyor...

Süleymanpaşa'nın ortasındaki bir alanda binlerce metreküp HAFRİYAT yapılmış. Bu HAFRİYAT yüzlerce kamyonla bir yere nakledilmiş. 

HAFRİYAT izin belgesi veya buna cevaz veren bir protokol ve/veya anlaşmaya mı dayanılarak bu iş gerçekleştirilmiş?

Bu HAFRİYAT işinin yapılması ve nakledilmesi sırasında, yapılan işler yasa veya yönetmeliklere aykırılık arz ediyorsa, suç teşkil ediyorsa Süleymanpaşa Belediyesi'nin denetimden sorumlu yetkilileri neden, hangi gerekçe ile müdehale etmediler?

Kamuoyunu aydınlatma ve bilgilendirme adına iki basit sorunun cevabını vermek bu kadar mı ZOR? ...

Kamu yararına bir durum dahi varsa neden açıklanmıyor? Başkalarına ÖRNEK teşkil eder, yasa veya yönetmelikler adamına göre esnetilebiliyor da başkalarının bundan haberdar olmaları mı istenmiyor?

Sorular, sorular bir sürü soru... 

Mahalle arasında üç, beş tavuk bakmak için kümes yapan vatandaşın kümesini yerle bir etmek için onlarca zabıta şahin kesilecek... Çarşıda üç, beş kuruş için tezgah açanın başına onlarca zabıtayı üşüştüreceksiniz... Şartlara haiz olanlara iş yeri ruhsatlarını keyfinizin kahyasına danışarak vermeyeceksiniz... Terasına elli santim çıkma yapanı atmaca gibi keşfedip yıkım için seferberlik ilan edeceksiniz... Bahçesinden iki el arabası toprağı sokağının çöpüne dökeni KAÇAK HAFRİYATTAN işleme tabi tutacaksınız...

ŞEHRİN TEPESİNDE ON DÖNÜM ALANDA BİNLERCE METREKÜP VE YÜZLERCE KAMYONLA''İZİNSİZ'' ( aksi açıklama gelmediğinden bizim için hali hazırda izinsiz) HAFRİYAT YAPILMASINDAN VE BU HAFRİYATIN NEREYE NAKLEDİLDİĞİNDEN HABERDAR OLMAYACAKSINIZ!!!...

Susanlara, bilip konuşmayanlara, gereğini yapmayanlara, göz yumanlara... YAZIKLAR OLSUN!

NOT: Bu işle ilgili olarak; Kamu yararına herhangi bir anlaşma veya sözleşme ile gereği yapılmış veya yaptırılmışsa, yapanlardan ve yaptıranlardan ALLAH RAZI OLSUN! 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor