Süleymanpaşa Halkını Gurura Boğan Ekrem Eşkinat ve Arkadaşları...

Süleymanpaşa Halkını Gurura Boğan Ekrem Eşkinat ve Arkadaşları...

Başlık şu!...

SÜLEYMANPAŞA'DA HER EV, BİZİM EVİMİZ.SÜLEYMANPAŞA'DA YAŞAYAN HERKES, BİZİM AİLEMİZ. AİLEMİZİN HER SORUNU, BİZİM DE SORUNUMUZ. AİLEMİZİN GURURU OLMAK İÇİN GELİYORUZ.

Demişler ve geldiler.

30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi, Ekrem Eşkinat'ın vaatleri borşürüne bakalım dedik, aradan geçen ''kısacık'' süreye rağmen hangi vaatler yerine getirilmiş...  Dikkat!... Yerine  getirilmiş olanları görelim istedik.

Eşkinat'ın broşüründe, 19 ana başlık altındaki toplam 107 alt başlık halinde bir araya getirilmiş  VAATLERİ yer alıyor. Vaatlerin büyük bölümü ise Büyükşehir sorumluluk ve yetki alanı içinde kalan konular. Broşür hazırlanırken Eşkinat, ya kandırılmış ya da halkı kandırmış en iyimser haliyle, aday olduğunda dahi kendi yetki ve sorumluluklarının farkında değilmiş.

Eşkinat'ın VAATLER ZİNCİRİNDE yer alan 107 alt başlık içinden sadece elle tutulabilir, gözle görülebilir cinsinden ''8'' vaat yerine getirilmiş diyebiliriz. Bu yerine getirilmiş ''8'' vaat içinden yarısı ise yarım yamalak tabiriyle isimlendirildiğinde, kocaman başlıkların altındaki VAATLER ZİNCİRİ arasında esameleri okunamıyor.

Askere gidenlere iğne, iplik seti, yeni doğan bebeklere bir kaç paket çocuk bezi ve birer battaniyeye üzerine de sahil kesiminin her boş yerine ''mermer'' blokları ''heykelden'' sayarak eklediğimizde peşine de ''oda orkestrası'' eklendiği zman alın size hizmet kervanı. Geleneksel BİZANTE! şarap, bağbozumu sofraları ''festivali'' ile işlem tamamdır... MUTLUKENT çay bahçelerini unutmadık. KENT KİMLİĞİ KÜLTÜR- SPOR PARKLAR- MEYDANLAR başlığı altındaki VAATLER ZİNCİRİ dahilindeki hizmetlerde bundan ibaret.

Alt başlıkları saymaya gerek yok; ŞEHİR PLANLAMA AFET YÖNETİMİ...YAPI DENETİM... MİMARLIK TASARIM... GÜVENLİ VE SAĞLIKLI BİR KENT... ULAŞIM OTOPARK... KENT KİMLİĞİ KÜLTÜR-SPOR PARKLAR- MEYDANLAR... KENT MOBİLYALARI... SAĞLIK... ÇEVRE-ATIKLAR... KENT EKONOMİSİ VE FİNANSMAN... ÇOCUK... GENÇLİK... KADIN... EMEKLİLER... ENGELLİ... HAYVAN SEVGİSİ... YÖNETİMİ YENİDEN YAPILANDIRMA...

Bunların tümü Eşkinat'ın VAATLER ZİNCİRİ BROŞÜRÜNDE YER ALAN ÜST BAŞLIKLAR...

 ''MUTLUGİLLER AİLESİ!''  (SÜLEYMANPAŞA HALKI)... Ailenizin GURURU OLMAK İÇİN GELEN ve aradan geçen 4 yılın sonunda Eşkinat ve ''arkadaşlarıyla'' duyduğunuz GURURUN! keyfini sürmeye devam edeceğinizden eminim.

NOT: Eşkinat'ın VAATLER ZİNCİRİNDE yapılanları gözden geçirdik. Yerine getirilemeyenleri 1,2,3,4,5,6... diyerek tefrika halinde sıralamaya da hazırız. 

Başka ''becerdiği'' hiç bir şey yok mu? ... Olmaz mı, var tabi. O kadar da beceriksiz değiller.

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor