Kazananı Düşünmeyin, Kaybeden Kim Oluyor Siz Onu Merak Edin...

Kazananı Düşünmeyin, Kaybeden Kim Oluyor Siz Onu Merak Edin...

Avrupa ülkeleri büyükelçileri ile her iki ayda bir toplanarak ne görüşüyorsunuz?

Bu görüşmelerinizde ''Muhasebeci Kenan!'' yanınızdan eksik olmuyor.

Türkiye hangi ülke ile sorun yaşıyorsa paartinizden bir heyet zaman geçirmeden o ülkeye gidiyor ve heyetin yurda dönüşü ile birlikte gidilen ''o'' ülkenin ağızından açıklamalar, demeçler havalarda uçuşuyor.

Ortaya bir kaset çıktı ve o kasetten de bir genel başkan(!) çıktı...

Çıkan o genel başkan(!)... İlk olarak ABD'nin Ankara Büyükelçisi tarafından ''otel odasına kapatılarak'' bire bir ve yanlarında hiç kimse olmaksızın tam bir saat boyunca evrildi, çevrildi. ''O'' gün, ''o'' otel odasında aralarında ne konuşuldu, ne gibi anlaşmalar sağlandı, genel başkan görüşmede ''Türkiye lehine'' ne gibi konulara değindi? Hiç kimse bilmiyor. Bilinmediği gibi anında gündemin dışına itilerek üzeri örtülen bir görüşme olarak bırakılması sağlandı.

Şimdi aynı genel başkan yanına Muhasebeci Kenan'ı alarak her iki ayda bir,Türkiye için besledikleri niyetleri malum olan, Avrupa ülkeleri büyükelçileri ile bir araya geliyorlar.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bahsettiğimizi anladığınızdan eminim.

Tamam; CHP tabanı için Kılıçdaroğlu'nun ağırlığı, otoritesi veya aman aman saygınlığı kalmadığından da eminiz. Ancak, son Tüzük Kurultayında Kılıçdaroğlu partideki muhalefete KAPIYI hatta KAPININ DIŞINI gösterdiğinde tabandan yine ne bir ses, ne bir seda gelmemiş olmasıda enteresan değil mi?

Kılıçdaroğlu, bu tavrı ile TEK ADAM! sayılmaz değil mi? Hani daha öncesinde partililere; TIPIŞ, TIPIŞ SANDIK BAŞI KOMUTUNU VERİRKEN DE yine böyle bir şey söz konusu değildi...

Sosyal Demokrasi, parti içi demokrasi...

1973 ve ardından 1977 seçimlerindeki yüde 33.3 ve 41.3 lük oranlar nasıl elde edilmişti?  CHP o seçimlerde kimden oy almıştı?... Türk Halkından!... Türk Halkı değişmedi. ''O'' oyları CHP ye veren de ''O'' gün Türk Halkıydı. Bu gün Türk Halkından oyları alamayan ise ''CHP''! Halk değişmedi. CHP EVRİLDİ!

Yüksek notu ben aldım, zayıfı öğretmen verdi klasiğindeki gibi bir anlayışla belirlenen ''batıl'' siyaset anlayışına koskoca bir tarih kurban ediliyor. Değerler, inançlar, güvenler,  bu ''batıl'' ve bir o yana, bir bu yana Amerika'nın çekiştirdiği, Almanya'nın itelediği bir git, gel partisi haline getirilen CHP de sorun içselliğinin ötesinde MİLLİ GÜVENLİK SORUNU! olma, oldurulma aşamasını ne zaman geçti?... ''O'' kaset ortaya çıkar çıkmaz!

Bunların tümüne eleştiri mi diyorsunuz?... Ne alakası var?... Bunlar tespit ve tarihi gerçeklikler. Klasik bakış açısı ile öfkelenmeyin, kızmayın ve alınganlık göstermeyin hele hele ki; Ama ile başlayan, Ak Parti, Recep Tayyip Erdoğan öyleydi de, böyleydi de sıradan ve sürüden klasik halini almış söylemleri sakın ''bahane'' olarak öne sürmeyin. 

Analiz edin. Gözden geçirin. Gerçekleri red etmeksizin Cumhuriyet Halk Partisi'ne sahip çıkın!... ''ADAM'' daha ne yapsın? Sizlere kapıyı değil, kapının dışını gösterdi.

Oy vermeyeceğiniz kim? AK Parti mi olmalı? ... Sizin oylarınız sayesinde AK Parti mi kaybeden oluyor veya olacak? Şu değişmez gerçeği tüm formülleri yerli yerine yerleştirerek görme adına işin bu tarafından bakmaya ne dersiniz?...CHP tabanı, CHP tavanına bu mevcut haline destek verdiği sürece, pirim sağlamaya devam ettiği sürece AK PARTİ KAZANMAYA DEVAM EDECEKTİR!

Kazanan kim olmalı?... TÜRKİYE VE TÜRK HALKI.

Kaset komploları ile gelmiş, büyükelçilerin otel odalarında saatlerce ''ağırladığı'', bir Amerika'nın, bir Almanya'nın oraya buraya çekiştirdiği, kendi ülkesinin sorun yaşadığı ülkelerin liderlerine heyetler gönderen onların ağızlarından kendi milletine ayar vermeye gauyret eden, seçmeninden öte ülkenin hiç bir kesimine değişik bir şeyler sunmayı beceremeyen, kendisine oy bile vermeyi beceremeyen, mecliste oylama esnasında muhallif partinin genel başkanı olarak zahmet edip oy dahi kullanmayı unutan, partisinin il başkanlarının ve bazı vekillerinin terörist ceenazelerine katılmalarının önüne dahi geçemeyen, seçim sandıklarında her dönem için; bu seçimde tüm önlemlerimizi aldık, sandıklarda kuş uçurtmayacağız sözlerinina rdından seçim akşamı ''oylar çalındı'' yaygaralarıyla demeçler verebilen, gezide önce ABD ardından Alman ağızıyla konuşan, her iki ayda bir malum Türkiye alehtarı Avrupa ülkelerinin elçileriyle mutat toplantılara katılan, ülke güvenliği için başlatılan her operasyona önce şiddetle karşı duruşun ardından halkın ''ayar'' çekmesi ve kararlılığını gördüğünde söylem ve tavır değiştiren, ekonomik veya sosyal hiç bir projeyi halak sunamayan ve bunun karşılığında sürekli mızmızlanarak halktan kopuşu körükleyen, Anadolu halkı ile Türk insanı ile partisinin arasında seçkincilik pompalayan unsurların tekelinde git gellere engel olamayan, kendi belirlediği aday için partililerine TIPIŞ TIPIŞ EMRİNİ VEREN ve parti içinde muhalliflere KAPININ DIŞINI GÖSTEREN!...

''GENEL BAŞKANIN BAŞINDA OLDUĞU BİR PARTİ Mİ SİZİN'' CUMHURİYET HALK PARTİNİZ?

Bu parti ''KAZANSA'' ne olacak?... KAYBEDEN KİM OLUR?

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor