Altın bileziklerle yetinmez olmuşlar...

Altın bileziklerle yetinmez olmuşlar...

Eskiden belli olmayan bir şey vardı. Ellerle, cepler arasındaki ilişki bir türlü çözülemez, merak edilirdi. En azından ne cep ne de el şikayetçi değildi ve açık edilmez, millet bu ilişkiyi çakozlamazdı.

Şimdi öyle mi? Herkes kimin elinin, kimin cebinde olduğunu biliyor, görüyor. 

Kanıksandı!... 

Hal böyle olunca da KADILAR işsiz kaldılar zannedilmesin. Bakın KADI kim çıkacak!

Yolsuzluk, kayırma, rüşvet, görevi kötüye kullanma türünden pis(!) koku geliyor... Normali nedir? Yetkilye, olmadı en yetkiliye bu konuyu açıyorsunuz...

İlk andan itibaren iki değişik hal karşınıza çıkıyor.

Birincisi!...Yetkili meraklanıyor ve acaba kimler bu çarkın içindeler kafasına girerek başlıyor sormaya, soruşturmaya sizden detay almaya gayret ediyor. papaz olduğu, rekabet içinde olduğu birileri bu taşın altından çıkar umudunu gözlerinde okumanız zor olmuyor. Anlaşılıyor ki bu yetkili(!) işin başka tarafında.

İkincisi!... En yetkiliye aynı konuyu açıyorunuz. Ciddiyet hat safhada bir hal ile dinliyor. ''Hımm, ben derhal ilgileniyorum. Gerçi zennetmem ama yinede konuyu araştıracağım.'' cevabının arkasından bu türden ilişkilerin olamayacağını, asla bu işlerin dönmeyeceği konusunda aldığı tedbirlerin sıralaması geliyor. BLA, BLA, BALA kısmı...

Yetkiliden umudunuzu zaten kesmiştiniz! En yetkili ise kafa açmaktan başka hiç bir şey yapmıyor... Sonuç Mu? İş başa düşüyor.

Orasından, burasından eşelemeye koyulduğunuz anda ... Birlikte kurulan tezgahın dişlilerinden gelen sesler hemen kulağınızı tırmalamaya başlıyor. Çarkların, dişlilerinden gelen o tıkırtılar... Altın bileziklere, kolyelere, başkaları üzerinden gösterilen hisselere dönüşmüş, sevgililere alınan dairelere, arabalara kayın birader, baldız hisselerine rastlıyorsunuz.

Ceplerin sahipleride, ceplere dalan ellerin sahipleride ortaya çıkıyorlar.

He, bu arada KADILARIN işsiz kalmadıklarından söz etmiştik ya hani... meğerse, konuyu anlatmaya gittiğiniz yetkili ve sonraki en yetkili diye tarif ettiklerimiz, KADI onlarmış ve sizin bundan en son kısımda haberiniz oluyor. 

Ananızı öpen KADIYMIŞ kimi kime şikayet etmişsiniz!

                                                                    *          *          *

Belediyelerde özellkle bazı birimlerde çalışan yetkililerin büyük bölümüne baktığınızda ya şaşırıyorsunuz, ya imreniyorsunuz, ya da hayretler içinde kalarak ''gururlanıyorsunuz!''...

Neredeyse her kesin kolunda bir sürü altın bilezik!... (bazı birimler) dediğimiz atlanmasın.

Herkes, her şeyden anlamakla kalmıyor, çok iyi anlıyor. Bilezikle yetinilmeyenlerde var. Onlar çok, çok daha becerikliler, bilgililer. Yine yanlış anlaşılacağız. Bilgi, birikim, beceri bakımından, farklı kabiliyet sahibi olmayı kastettiğimizin dışında anlaşılmayız umarım.

Bu gün, Pazartesi ve herkesin birikmiş işleri vardır. Zaman çalmamak adına ve kimseyi işlerinden daha fazla alıkoymamak için bu uzunlukta kısa keselim.

Altın bilezik kısmıyla birlikte diğer taraflara daha sonra devam ederiz. Hayırlı haftalar dilerim.

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI