Tekirdağ'ın Çakalları...

Tekirdağ'ın Çakalları...

 Dün yazdığım, TEKİRDAĞ’IN KURNAZLARI başlıklı köşe yazımda bu tiplerin beyin köklerindeki temel hareket noktalarına temas etmiştim.

Bu gün, ilişki türevleri üzerinde ve kimlik yapıları temelinde kendilerine zaman ayıralım istedim.

Akil Adamlar!... Bir bilen hatta iyi bilen pozlarındadırlar. Oysa, hiçbir halttan haberleri yoktur. Varsa, yoksa mal mülk edinmek, oradan buradan tırtıklamak, onun bunun yerine yurduna beleşten konmak, gemimizi yürütelim esasına dayalı antin kuntin peşindedirler.

Yaralı parmağa işemezler!…

Eş, kaza işleri gereği çıkıp insan içinde göründüklerinde, yolda omuz atsanız dönüp selam vermekten aciz bu tipler… dışkılarının birine derman olacağını bilseler onu bile parayla satarlar.

Dünün HIRSIZLARI! ÇULSUZLARI...  Bir bakıyorsunuz ‘’ADAM!’’ sıfatıyla ortalarda dolanıp duruyorlar.

Zamanında kucakladıkları! (kampanyalarına destek verdikleri) siyasetçiler bu tiplerin iş yerlerini tavaf etmeden Tekirdağ’a adım atmaz oluyorlar. Önce ‘’AGALARA!’’ gidilip, onların önünden geçiliyor.

Kim ulan onlar?... Dünün açları, çala çırpa, onun bunun malını mülkünü antin kuntinle elde etmiş, ona buna el altından ayakçılarıyla tefeyle para satanlar değiller mi?

Bu günün, Pabucumun ‘’iş adamları’’

Akşam karanlığı basar basmaz, iş yerlerinde ardı ardına açılan ateş sularının eşliğinde TEKİRDAĞ PEŞKEŞİ! muhabbetleri …

İçlerinde kimler mi var?

''Tüccardan'' bozma inşaatçı, bakkalıktan toptancılık işine terfi eden tefeci, okul önünde iki tavuk bir horoz satarken siyasetle iş adamlığına zıplamış sonradan görme, kuyumculuk tezgahı ile tefecilik yapan dünün açlıktan nefesi kokanı, her dönemde, her tepside oynayan köylünün buğdayından birkaç kiloyu çalmayı marifet zanneden hırsız biraderler gibi bir sürü tipler.

Bunlardan çok var… Ama, bunlar görünen bilinenler. Ulu ortaya saçılmış pespaye kesimi. Bunları herkes bilir, herkes tanır ama iş yüz yüze gelmeye kalınca, bunların NE MAL olduklarını bilenler, her nedense bunlarla fink atmaktan da geri durmazlar. Hatırdandır! diyelim.

Esas kenarda köşede, adı sanı ortaya çıkmamış çıkartılmamışlar var.

BARONLAR!

Siyasetçi avcılığı en iyi becerdikleri iş…

Kampanya Bağışı! adı altında KUCAKLAMADIKLARI! VARSA BANADA SÖYLESİNLER, BENDE ÖĞRENEYİM.

Malikanelerinde, çitliklerinde hazırlanmış tezgahtan geçmeyen varsa bilmek isterim. İnkar edeni de bildiklerimle ispat eder ortaya sererim… BEN BUNLARLA KUCAKLAŞMADIM diyecek olanın alnını karışlarım bu milletede KARIŞLATIRIM! (İstisnalar hariç. ''O'' istisnalar zaten kendilerini biliyorlar)

Akil ABİLER!... olurlar ve sözleri acaip dinlenir. Tekirdağ'ın her meselesini ve çözümlerini bunlar bilirler. Ülke meselelerini yine bunlar en iyi öngörebilenlerdir. Aslında; KIÇLARI AYRI, BAŞLARI AYRI OYNAR. Varsa indiregandi, yoksa indiragandi peşindedirler.

Kucakladıkları! Siyasetçilerden, zamanı geldiğinde taleplerinin birer ikişer yerine getirilmesini isterler.

 ‘’Büyük İnşaatçılar!’’… On binlerce ton, binlerce kamyonla kaçak hafriyatın hesabı bunlara sorulmaz, sorulamaz. Neden? Çünkü hesap sorması gerekenleri zamanında kucaklamışlar!

Tekirdağ’ın Kurnazı! Biter mi?...

Çeşit, çeşit derce, derece, katagorilere ayrılmış bir sürü KURNAZ! Var.

GEMİLERİNİ YÜZDÜRME PEŞİNDE OLANI!...

Milyonlarca Dolar yatırım yaparlar. İş, yatırım alanının yolunu yaptırmaya gelince birkaç milyonluk masrafı devlete itelerler.

Devlet nereden karşılayacak, senden, benden, bizden … Tekirdağ için yatırım amaçlı ayırdığı bütçeden.

15 Temmuz öncesi! FETÖ nün İMAMLARIYLA aynı yorganın altındaydılar.

17/25 Aralık öncesi, sonrası falan demiyorum…

DİKKAT!...15 Temmuz’dan birkaç ay öncesi… Davetlerinde, yemeklerinde, muhabbetlerinde, ödül törenlerinde dişlerinin 32 si tekmil ortada pozlar veriyorlardı. 15 Temmuz hain girişimi başarılı olsa bunlar onların kucaklarında raks etmeyi sürdüreceklerdi.

17 Temmuz akşamı demokrasi nöbetine yetişmek için, ellerindeki bayraklarla meydana bir girişleri vardı ki, sormayın gitsin.

Şimdi mi?

GEMİLERİNİ YÜZDÜRMEYE DEVAM EDİYORLAR!...

Ne sorgu, ne sual eden yok. Nasıl olsun.  Hesabı sorması gereken KADI ve bunlar tezgahı zamanında birlikte kurmuşlar, birlikte devam ettiriyorlar.

KADILAR bunların KUCAĞINDA!

İşte sevgili dostlar; Hal böyle.

Onlar YAN YATANLAR. Bizler ve sizler de BİR YERLERİMİZİ YIRTANLAR

ÇAKALLARLA DANS... Biz bu çakallarla dans etmekle kalmıyoruz. TEKİRDAĞ KARŞILAMASI oynuyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI