Dünya neden beşten büyükmüş?

Dünya neden beşten büyükmüş?

Çok konuşulan konudur, ATATÜRK'ÜN VASİYETİ!...

Üzerine neredeyse herkes konuşur. ZİRAAT BANKASI KASASINDA tutulan vasiyetin açıklanıp açıklanmaması üzerine yoğunaşan tartışmalar kısa aralıklarla sürekli gündeme getiriliyor.

Oysa, Atatürk'ün vasiyeti herkesin ulaşabileceği kadar kolay, herkesin anlauabileceği kadar ortadadır ve açıktır.

Kasalarda saklı tutulan halinden öte, vasiyetin elimizin altında olduğunun farkında bile değiliz...

NUTUK!...

Atatürk'ün Vasiyeti, BÜYÜK NUTKUDUR...

Atatürk'ün kendi emri ile çizimine başlanan MEZOPOTAMYA haritası ölümünün ardından, ancak 1939 yılında tamamlanabilmiştir. Emridir; Harita üzerindeki yer isimleri TÜRKÇE OLACAKTIR ve OSMANLI DÖNEMİ İSİMLERİNE YER VERİLECEKTİR.

NUTUK tarafımızdan nasıl okunuyor?... Tek ve en yakın benzetme...  Tevhid'i oturtma becerisi ile Arapça bilmeyen ''Hafızların Kuran-ı Kerim okuması'' gibi dersek yanlış örneklemiş olmayız.

Suriye'de, Irak topraklarında, Arap Yarımadasında ne işimiz var?... Diye yaygara kopartanlar SİZ! gözünüz, kulağınız kapalı, bilgiden yoksun sözde aydınlar... Yurtta Sulh, Cihanda Sulh! sözü size neyi ifade ediyor? Vatan hainlerinin 15 Temmuz hain girişimlerinin parolası mı yoksa ''hümanistçe'' edilmiş, dünya barışı ''hayalini mi''?

ATATÜRK'ÜN NUTKU MİRASI NİTELİĞİNDEDİR!...

Bunu doğru okumayı beceremeyen hiç kimse, ''Onun ''askeri olduğunu falan iddia edemez, etmemelidir.

Atatürk, MİSAK! çizmeyi kafasına koymuştu. İsmet paşa'ya bunu açıkça söylemiş hatta ''ŞARTLAR UYGUN HALE GELDİĞİNDE, MUSUL, KERKÜK, HATAY, KIBRIS VE HATTA BATI TRAKYA, DOĞDUĞU ŞEHİR SELANİK İÇİN HAREKETE GEÇECEĞİNİ defalarca dile getirmiştir.

Oraların ahalisi için Atatürk; ''SIHRİ HISIMLARIMIZ!'' neden desin ki?...

Aklı eVvel kesim; Atatürk emperyalist değildi. Emperyalist söylemleri yoktu. Emperyalizmle savaştı... türünden saçmalıkları dillendire dursunlar. Haklılar... Atatürk emperyalist bir tavır veya söylem üzerine hareket edecek ve bu çok bilmişlerin bu türden ''gevşek'' müdafasına muhtaç olacak düzeyde düşünmeyecek kadar BÜYÜK DEHA SAHİBİ OLMAKLA BİRLİKTE TARİHTE YERİNİ ALMIŞ ÇOK ÖNEMLİ BİR TÜRKÇÜYDÜ! 

Atatürk; Buhara ile İstanbul'un arasındaki mesafenin ne kadar kısa ve sert hatlarla çizili olduğunu çok iyi biliyordu... NOT: Enver Paşa ile burada da yolları kesişiyor değil mi? diye sormadan geçmeyelim.

Bu güne bakalım.

Türk ordusu ne Irak'ın ne de Suriye'nin hükümranlık haklarını çiğneme gayesiyle oralara sevk edilmiş falan değil. Uluslar arası anlaşmaların Lozan'ın gereğini yerine getirmekle birlikte MEHMETÇİK MİSAK ÇİZİYOR!

DÜNYA ''5'' TEN BÜYÜKTÜR! ... Bu söz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emperyal devletlere karşı duruşunu dillendirmesini çağrıştırıyor... Sadece o kadar mı?

Bunun temelini anlamak için...

Atatürk'ün askerleriyiz. Sloganı yetmiyor. Yakalarda, kravatlarda, otomobil tamponlarında, camlarında Atatürk imzası ile dolaşmakta yetmiyor. 

NUTKU okumak, anlamak ve idrak etmek gerekiyor.

Ötesinde NUTUK dahi yetmediğinde bu türden iddialara, ideallere sıkı sıkıya sahip çıkabilmek için... en azından DÜŞÜNMEK, ARAŞTIRMAK, ANALİZ ETMEK gerekiyor. Atatürk'ün TÜRKİYE, AFGANİSTAN VE iRAN'ın yanına iki devlet daha ekleyerek ''tepedeki beş devletin'' altında yükselmesi gerektiğini vurguladığı yapıyı bilmeden ortaya  ''sloganlarla'' dökülenleri, ATATÜRK'ÜN, ORDUSUNA KABUL EDECEĞİNİ Mİ ZANNEDİYORSUNUZ?

Bu söylemleri ve idealleri ile Atatürk gibi bir dehayı, ''bir damla petrol, bin damla kandan daha değerlidir.'' diyebilecek kadar yozlaşmış, dudaklarından insan kanı damlayan emperyalist vampir Winston Churchill ile aynı kefeye koyabileceğimizi düşünenleri vicdani edebe davet ederim.

İbn-i Haldun! okuyun ve Atatürk'ün ülküsü ile arsındaki bağı gördüğünüzde şaşırmaya fırsat bulamadan bu gün ile Recep Tayyip Erdoğan'ın söylemleri arasındaki girişime dönüşmüş hal karşısında  tarihin dahi ötesindeki GİZEMİ fark edeceğinizden hiç şüphem yok.

Türklerin, tarihin hiç bir döneminde emperyal düşünmediklerini tam tersine bu gün dahi ÜMPERYAL! tutumlarını devam ettirdiklerine şahit olacaksınız.

TEFEKKÜR!... Kuran-ı Kerim'de, Namazdan dört kat daha fazla geçer...

DÜŞÜNÜN DİYOR!

''O'' zaman soralım... ASIL DÜŞMAN KİM?

Cevap verelim... DÜŞÜNMEYENLER!

Düşünmek için ne yapmak gerekiyor?... OKUMAK, ARAŞTIRMAK, ANLAMAK, ANALİZ ETMEK, SORGULAMAK VE BİLMEK.

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI