KADİR ALBAYRAK'I TEKRAR ADAY OLMAYA RAZI ETMEK NEREDEYSE İMKANSIZDI...

KADİR ALBAYRAK'I TEKRAR ADAY OLMAYA RAZI ETMEK NEREDEYSE İMKANSIZDI...

Siyaset olgusu içindeki belirsizliğin tarifinde 24 saatin önemini herkes bilir.

Buna rağmen biz…Günler, haftalar, aylar hatta yıl olmasına rağmen tamamına yakını gerçek, çoğunluğu öngörü ve diğer kısmı analiz içeren bakış açımızı paylaşalım.

Ortaya karışık olmasın ve herkesin, DOĞRU YERİNDEN anlayabilmesi adına partiler ve adaylar üzerinden, adayları belirleyecek faktörleri baz alarak sırasıyla gidelim.

Tekirdağ’da, Cumhuriyet Halk Partisi!... ve hemen ardından akla gelen bir isim var ki...

Tekirdağ’da yaşayanlarla birlikte, siyaset üstü adı geçtiğinde diğer partililer dahil herkesin, ''ONUN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ SAYESİNDE'' bir araya gelebildikleri, ortak görüş ortaya koyabildikleri, ismi tartışılmayan tek kişi…

Kadir Albayrak!

Neden?

İnsanların olmazsa olmazları vardır. Kadir Albayrak, bu anlayışı farklı hatta tepe taklak ederek Tekirdağlıların gündemine, OLURSA OLUR! Haliyle oturtmayı başarabilmiş TEKİRDAĞLI! olarak karşımızda duruyor.

Nedir bu Kadir Albayrak'ın,OLURSA OLURU?...

DÜRÜSTLÜK!

Üzerine eklenmesi gereken bir şey var mı? YOK.

DAHA! diye ilaveye, tarife devam edecek yön kalıyor mu? HAYIR.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, tamlamasıyla değerlendirelim.

Alt kadrolar, eksik yapılanlar, tamamlanmayanlar, yanlış yapılanlar, az yapılanlar, çok yapılanlar eklendiğinde (Tekirdağlılar ve Albayrak bilirler) inci boncuk gazinosundan, takavur ağzına yol olur. Eleştiriler ardı ardına sıralanabilir. Hak eder miydi? Hem de nasıl hak ederdi …

Ne zaman?...

Albayrak, çok değil Tekirdağ’ın 2. veya 3 cü Büyükşehir Belediye Başkanı olsaydı ve hal böyleyken eleştirilmek bir yana, önüne ağırlığınca servet dökseler tekrar aday olmaya İKNA EDEMEZLERDİ.

Hoş, Kadir Albayrak, Tekirdağ’ın 2. veya 3 cü Büyükşehir Belediye Başkanı olsaydı bu yazıya da gerek kalmazdı.

Neden bugün bu yazıyı yazma gereği duyuyoruz? Albayrak’ı savunmak, onu ve onun başkanlığındaki 4 yılı bir biçimde savunmak için mi, ASLA!

Başında da belirttiğimiz üzere; Tamamına yakını gerçek, çoğunluğu öngörü ve diğer kısımları analiz içeren bakış açımızı okurlarımızla paylaşıyoruz.

CHP ile başladık.

Tek kelime ne kadar önemli değil mi?...

DÜRÜSTLÜK!...

Bir insanın ismi ile bu kelime yan yana geldiğinde akan sular duruyor, en katı muhalifler dahi tek kelime etmek bir yana dürüstçe! Ses çıkartmasalar dahi başlarını sallayarak tasdik ediyorlar. Bir insan kendisiyle ilgili başka ne/neyi duymak, görmek, bilmek ve fark etmek isteyebilir?...

KADİR ALBAYRAK DÜRÜST!  demek yetinmiyor olacak ki, HEMDE ÇOK DÜRÜST! diye eklemeden tarifin eksik kaldığından rahatsız olan geneli bunu özellikle basa, basa söylüyorlar.

İşlem tamamdır. Gerisi zaten çok kolay.

İnsanlar için günümüzde bu kavramla anılmanın ender hatta neredeyse imkansıza yakın olduğu dönemde, 2019’da, CHP nin Büyükşehir Belediye Başkanı adayını  belirleyici etkiye sahip kişi, kişiler, kurum ve kurumlar, heyetler, guruplar…

KADİR ALBAYRAK’ın karşısına düşünecekleri herhangi bir ismi önce kendilerine ardından bu millete nasıl, ne şekilde, hangi özelliği ile tarif edecekler, tanıtacaklar veya ÇIKARTABİLECEKLER?

Bu gün ve bu an itibarı ile, üzerine DAHA! Diye ekleyerek ortaya koyabilecekleri ne bir başka ismin ne de bir başka  kişinin olmadığından onlarda eminler. Doğrusu FARKINDALAR!...

Yaş kriteri üzerinden bir yere varmaya çalışılmak gibi aptallık! Söz konusu olamaz.

DİKKAT!...

 En az üç haneli rakamlarla, ‘’BEŞ’’ işlemi kafadan yapabilen, günde 300 Km yol kat edebilen, 3-5 Km yi her gün yürüyerek dolaşan Kadir Albayrak’tan söz ediyoruz. Neden 4 işlem varken ‘’5’’ işlem dediğimi merak edenler için yazayım. Albayrak, sadece rakamsal hesapları değil, yaşamsal ve kişilerle ilgili hesapları da kafadan anında yapabiliyor da onun için.

Hal böyle olunca DİĞER diye tarif edilebilecek ‘’alternatifler’’ için yapılacak tek bir şey kalıyor.

O da…

Diyelim ve bu uzunlukta kısa keserek...analiz ve öngörülerimizi sizlerle paylaşmak adına devamı için önümüzdeki kısa süreçte oluşacak şartların olgunlaşmasını bekleyelim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI